Siz hiç düşündünüz mü? Okullarda öğretmenler şiddet eğitimi versinler. Hangi öğretmenin elinde kelebek denilen bıçaktan var. Hangi öğretmenin belinde silah var. Hangi öğretmen okulda ya da dışarıda şiddet gösterisi yapmış

Diyelim ki yukarıdakilerle herhangi bir öğretmenin ilişkisi bulunsun. Böyle olmuş olsa bile öğretmenler öğrenciler için model insanlar değil ki. Öğrenciler için model aileleriyle zevk alarak seyrettikleri dizilerdeki kahramanlardır!. Bu kahramanlarla eğitimin ya da şiddetin alakası nedir diyesi geliyor insanın aklına. Bundan sonrasını sabırla okursanız ilişkiyi beraber kuracağız.
Gençlerimizin en çok meşgul oldukları şeylerden birisi televizyondur. Televizyonu da kendisine faydası olduğu için seyretmiyor. Moda olan dizileri arkadaşlarına karşı mahcup olmamak için seyrediyor. Seyrediyor seyretmesini seyrediyor da sonuç ne oluyor? Dizideki karakterlerin vermek istediği mesaj ulaşmış oluyor. Yani aile ve çevre geleceğin yetişkinlerine silahı, öldürmeyi, şiddeti en iyi şekilde kazandırmış oluyorlar. Bunları taklit etmesi içinde onu teşvik ediyor. Taklit ettiğinde de onu pekiştiriyor.
Aynada görüntümüzü beğenmediğiz zaman da suçlu aramaya başlıyoruz. En masum, en zayıf, en gariban kim diye bakıyoruz ve suçu oraya atıyoruz. Kurtulduğumuzu zannediyoruz. Kurtulmadık kurtulamayız. Suçluyu içimizden tamamen silmeliyiz. Televizyondaki şiddeti durdurmazsak bu bomba yarın evimizde patlayacaktır.