İstanbul'da, "İslami Moda ve Aksesuarları İhtisas Fuarı" açılacak. Böylece moda altında teşhire İslam kılıfı geçirilmiş olacak.

[Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Kayıt olmak için tıklayın]

Moda denilerek insanları şekilden şekle sokan giyim tarzlarına şimdide "İslami" kılıf geçiriliyor.

Bu çerçevede İstanbul'da ""İslami Moda ve Aksesuarları İhtisas Fuarı" açılacak. Ekimde açılacak fuarda, 2010 yılı tesettür moda trendleri sergileneceği açıklandı.

DÜNYADA İLK KEZ

Fuarı düzenleyen Demos Fuarcılık Organizasyon Firmasının Genel Müdürü Hüseyin Arslan, yaptığı açıklamada, dünyanın ilk İslami moda fuarının İstanbul'da düzenleneceğini belirterek, tekstil sektörünün krizden tesettür fuarıyla çıkacağını savundu.

Hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğü fuarın, İstanbul Fuar Merkezi'nde 1 Ekimde açılacağını ve 4 Ekime kadar devam edeceğini bildiren Arslan, fuarın, yurt içi ve yurt dışındaki tesettür ürünleri üreticilerinden yoğun ilgi gördüğünü kaydetti.

Fuarda, 2010 İslami moda trendlerinin sergileneceğini ifade eden Arslan, tesettür ürünleri üreticileri, perakendeci ve toptancılar ile yurt dışındaki İslami kıyafet ithalatçılarının fuarda bir araya geleceklerini belirtti.

TEKSTİL İHRACATINA YENİ AÇILIM

Tesettür fuarının, ülkenin tekstil ihracatına yeni bir açılım getirmesini beklediklerini anlatan Arslan, fuarın, yurt dışı tanıtım çalışmalarıyla 3 bin yabancı profesyonel ziyaretçiyi ve yurt içi tanıtım çalışmalarıyla da 12 bin yerli ziyaretçiyi ağırlayacağını bildirdi.

Katılımcı firmalar ve modacıların yeni sezon kreasyonlarını, stantların yanı sıra defileler ile de tanıtma imkanı bulacaklarını ifade eden Arslan, tasarımcılar ve firmaların 2010 şal, eşarp, pardösü ve manto tasarımlarıyla yarışmalara katılabileceklerini belirtti.

Arslan, tesettür kıyafetlerin yanı sıra konsepte uygun olan pantolondan gelinliğe, gece kıyafetlerine ve çocuk kıyafetlerine kadar her türlü ürünün sergileneceği fuarın, yurt dışı tanıtımlarının, İran, Suriye, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Libya, Fas, Türk cumhuriyetleri, Lübnan, Mısır, Ürdün, Malezya, Endonezya, ABD, Fransa, Kanada ve Almanya'da yapıldığını bildirdi.