Oyun Tableti Archos GamePad Çıktı


Archos'un 14 fiziksel tuş ve 2 analog ile donatılan yeni tableti GamePad, satışa sunuldu. İşte ürünün fiyatı ve teknik özellikleri haberimizde.

Android tabanlı fiyat performans oranı yüksek ürünlerle dikkat çeken Archos, PSVita'yı andıran yeni oyuncu tableti GamePad'i satışa sunudu.

7 inç boyutunda olan tabletin ekranı 1024 x 600 piksel çözünürlüğünde. Çevresinde dahili bir oyun kumandasıyla beraber geliyormuş gibi tasarıma sahip. Sadece tuş koyup işi cihazı alanlara bırakmayan Archos, kendi üzerine patentlediği özel bir yazılım ile ürün üzerindeki tuşları oyunlarla eşleştirebiliyorsunuz ve istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

Rockchip tarafından üretilen RK3066 işlemcisini kullanan tablet, 1.6 GHz hızında çalışıyor ve gücünü çift çekirdekli ARM Cortex A9'dan alıyor. Grafik işlemleri için Mali-400 GPU'sunu kullanan üründe 1 GB RAM, 8 GB dahili hafıza ve arttırılabilir hafıza desteği gibi özellikler mevcut.

Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemini çalıştıran tabletin üzerinden toplamda 14 tane fiziksel tuş ve iki adet analog bulunuyor. El konsolu gibi özelliklerle donatılan ürün 149.99 Euro'ya satışa sunulmuş durumda. Ürünün Türkiye'de satılma ihtimali de bulunuyor.