WP Mango Kullanıcılarına Kötü Haber

Windows Phone kullananlara ve hayranlarına kötü bir haberimiz var. Eğer Mango tabanlı bir akıllı telefon kullanıyorsanız, yeni güncelleme sizleri teğet geçecek gibi görünüyor.

Windows Phone Mango kullanıcılarına The Verge'den kötü haber geldi. Microsoft'a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre, Mango kullanıcıları yeni güncelleme Apollo'yu yükleyemeyecekler.

Öncelikle haberin Microsoft tarafından doğrulanmadığını ve bu yüzden şimdilik dedikodu olarak kalmak durumunda olduğunu söyleyelim ve neden Apollo güncellemesinin Mango kullanıcılarına sunulmayacağını biraz inceleyelim.

Aslına bakarsanız direkt olarak donanımsal yetersizlikler yüzünden Windows Phone Apollo'yu cihazlarınıza yükleyemeyeceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kabul etmek gerek, Windows Phone Mango yüklü olarak satın aldığını akıllı telefonlar donanım açısından güçlü sayılamazlar.

Hal böyle olunca, bu donanımların Windows Phone Apollo'yu çalıştıramayacağı düşünülüyor. Tabii ki Microsoft'tan gelecek resmi açıklamayı beklemek durumundayız.

Ayrıca Microsoft'a yöneltilen "Mango kullanıcıları, Apollo güncellemesini yükleyebilecek mi?" sorusuna verilen cevap da manidardı. "Windows 7 uygulamaları Windows 8 ile uyumlu olacak" şeklinde verilen cevap, Microsoft'un kelimeleri akıllıca seçerek sorudan kaçmaya çalıştığı şeklinde yorumlandı.