Galaxy S4, Floating Touch ile Gelebilir

Samsung'un 14 Mart'ta tanıtılacak olan yeni amiral gemisi Galaxy S4, Sony'nin daha önce Xperia Sola modelinde kullandığı Floating Touch özelliğini kullanabilir.

Bugün 9 Mart 2013. Galaxy S4 ise 14 Mart 2013'te tanıtılacak. Merakla beklenen 4. nesil Galaxy S modeli için yeni iddialar gelmeye devam ediyor.

Samsung'un Galaxy Note modellerinde yer alan S-Pen adlı Stylus kalemi ekrana yaklaştırdığınızda, Air View özelliği sayesinde hafif bir mesafeden de kotnrolü etkin kılıyordu.

Samsung, Floating Touch adlı teknolojiyi Galaxy S4'te kullanarak, ekrana tam olarak dokunmadan kontrol edebilme özelliğini ekleyecek. SamMobile.com'da yer alan habere göre, daha önce Sony'nin Xperia Sola modelinde kullandığı bu teknolojinin Galaxy S4'te kullanılma ihtimali epey yüksek.
Floating Touch nedir?

Floating Touch'ı kısaca özetlemek gerekirse ekrana dokunmadan, yani belli bir mesafe yukarıdan elinizi yaklaştırdığınızda bile, hareketlerinizi telefonun algılaması olarak düşünebiliriz. Böylece parmağınızı değdirmeden, onu fare gibi kullanabiliyorsunuz.

Floating Touch (Süzülen dokunuş) adı verilen yeni teknoloji sayesinde, desteklenen cihaz sahiplerinin WEB'de gezinirken parmağını ekrana dokundurmadan, birkaç milimetre yukarıda tutarak bir mouse gibi kullanabilecekleri biliniyor. Tıp kı S-Pen ile yaklaştırdığınızda aktif olan Air View, şimdi parmağınızla kullanılabilecek.

Galaxy S4, Hangi ekranı kullanacak?

Samsung, Galaxy S4'te yaklaşık yüzde 25 daha az güç tüketen yeni AMOLED materyali Green PHOLED tabanlı ekranı kullanacak. İddialara göre yeni ekranın içerisinde yeşil ve sarı renkleri veren birimler de olacak ama henüz tam olarak yeni ekran türüyle ilgili kesin bir bilgi yok.

Ek özelliklerle dikkat çekecek!

Samsung, Galaxy S4'te Smart Scroll, Pause, Stay gibi yeni yazılım özellikleri ekleyecek ve kullanıcılarına sezgisel kullanım imkanı sunacak. Rakiplerinin güçlü donanımlarına cevap verecek olan Samsung, ek yazılım özellikleri ve kullanıcı deneyimiyle onların önüne geçmeye çalışacak. Bakalım firma Galaxy S3'teki başarısını tekrarlayabilecek mi?