Xperia™ Z

Sony her zaman ki gibi yapınca en iyi görüntü kalitesini yakalıyor sony tüm modellerinde kamera ve ekran uyumlugu göze çarpıyor ve insanın aklını alıyor en iyi lens ve lcd sony de diyebiliriz.
Süper berrak, süper siyah

OptiContrast™ paneli açık olduğunda size daha berrak resimler, kapalı olduğundaysa kusursuz siyah görünüm sunar.


HDTV kadar etkileyici bir ekran – Full HD Reality Display

Keskin netlikte ve süper parlak full HD ekran ile kendinizi orada hissedin. Xperia Z size kullanılabilir en üst düzey HD’yi sunuyor – kenarlarda kalitesi bozulmayan inanılmaz derecede canlı resimler için 1080 aşamalı tarama. BRAVIA® TV mühendislerimizin cep telefonu ekranlarımızda kullanılan uzmanlığı en yüksek kaliteli HDTV’den bekleyeceğiniz kaliteyi sunuyor. 5 inç full HD Reality Display ayrıca, çok yüksek piksel yoğunluğuna sahip, keskin netlikte resimler ve üstün parlaklık için inç başına 443 piksel. Geniş renk gamı ile size her ayrıntıyı canlı renkte görebileceğiniz en geniş renk spektrumunu sunar.

Gerçek Ekran zekası – Mobile BRAVIA® Engine 2

Beğenilen Mobile BRAVIA® Engine’in ikinci nesli olan Mobile BRAVIA® Engine 2; netlik geliştirme, üstün kalitede renk yönetimi ve gürültü önleme özelliklerine gerçek zamanlı kontrast optimizasyonunu ekleyerek daha da iyi bir görüntüleme deneyimi sağlıyor. Mobile BRAVIA® Engine 2, ayrıca içerik türünü inceleyerek görüntüyü buna göre ayarlayabiliyor. Mobile BRAVIA® Engine 2′yi Gerçek Ekran özelliğiyle birleştirme, içeriğinizi en iyi biçimde görüntülemek üzere otomatik olarak kendini ayarlayan akıllı ekranı oluşturuyor.
(1) Kontrast iyileştirme

Resim ve görüntülerdeki kontrast; resimdeki ayrıntıları öne çıkaran, en koyu bölümlerin biraz daha koyulaştırılması adımıyla iyileştirilir.
(2) Renk Yönetimi

Renk doygunluğu belirlenen renk tonları için artırılır, bu da söz konusu renklerin daha derin ve canlı görünmesini sağlar. Akıllı Mobile BRAVIA® Engine 2 yazılımı, deri rengini tam olarak çıplak gözle görüldüğü biçimde yeniden oluşturur.
(3) Gürültü önleme

YouTube gibi çevrimiçi kaynaklardan düşük kalitede akış kullanılırken distorsiyon ve gürültü azaltılır. Daha net izleme için gürültü hem tek tek çerçeve içinde hem de çerçeveler arasında azaltılır.
(4) Netlik filtresi

Mobile BRAVIA® Engine 2, görüntüdeki ayrıntı düzeyini genel olarak artıran bir netlik filtresi uygular. Bu, kenarları ve kontrastı azaltarak, gürültüyü artırmadan yapılır.