Cilt bakımında 4 yanlış !
Cildinin sağlık ve güzelliğine çok dikkat edenler bile bazen kurallara uymazlık edebiliyor.Sürekli tekrarlanan hatalar ise başka sorunları beraberinde getiriyor.Bu kötü alışkanlıklar neler?

1-Yanlış/Aşırı temizlemek

Ölü hücreleri atmak,cilt için tabii ki yaralı.Ama fazlası da zarar veriyor.Pek çok genç kız aynı günde hem kese yapıyor,hem peeling ürünü uyguluyor,hem de dökücü içeren krem sürüyor.Bir günde üç ayrı soyma işlemi demek bu.Böylece cildin doğal yapısı bozuluyor.
Çözümü:Banyoda kese yapıyorsanız peelingten vazgeçin.Peeling uygulayacaksanız kese yapmayın.Kullandığınız kremlerin içeriğine iyi bakın.Yüzünüz için fazla ovalama gerektirmeden ölü hücrelerin atılmasını sağlayan bir temizleyici edinin.

2-Yanlış/Makyaj fırçalarını yıkamamak

Bu fırçalar zamanla bakteri yuvası olabiliyor.Temizlenmeyen fırçalardaki bakteriler de cildinizdeki gözeneklere yerleşebiliyor.Hepsini bırakın bir yana,kirli fırçalar zaten makyaj malzemelerini kolay alamıyor ve iyi makyaj yapılmasını önlüyor.Bu da cildinizde lekelere yol açabiliyor.
Çözümü:Temizleyici bir şampuanla fırçaları haftada bir yıkayın.

3-Yanlış/Sivilceleri doğru şekilde sıkmamak

Sivilce patlatmak uzun vadede daha büyük sıkıntılara yol açar.Sivilceyi sıktığınızda gözeneği tıkayan şey çıkar.Ama büyük kısmı içeride cldin altında kalır.
Çözümü: Sivilcelerin kendi kendine geçmesini bekleyin,sıkmayın.Tahammil edemiyorsanız bir cilt uzmanına gidin.

4-Yanlış/Sigara içilen ortamlarda bulunmak

Tabii ki siz içmesenizde sigara içilen ortamda bulunmak da cildinizi mahveder.Çünkü sigara dumanındaki kimyasallar direkt gözeneklere işliyor.Eh,bunun ne kadar zararlı olduğunu anlamak için de falcı olmaya gerek yok.
Çözümü: Sigarasız ortamlarda kalın,en azından içenlerden uzak durun ve iyi havalandırılan yerlere gidin.Eve dönünce de duşa girip saçınıza ve cildinize bulaşmış artıkları çıkarın.Sonra da C ve E vitaminleri içeren bir nemlendirici kullanın.

__________________