Varmı böyle dostluklar merak etmişim dir.?

İKİ DOST

Zamanın birinde 2 dost varmış biri çok kurnaz öbürü ise çok safmış.

Birgün kurnaz olan saf arkadaşının yanına gelir ve işlerim bozuldu bana borç para verirmisin der ve arkadaşı elindeki bütün parayı düşünmeden arkadaşına verir.

Dostu bir zaman sonra tekrar gelir bu sefer nişanlısını ister dostu üzülerek ondanda vazgeçer.Sonra bizim saf ın işleri bozulur ve arkadaşı aklına gelir... ve ben ona borç vermiştim oda bana iş verir ümidiyle arkadaşının yanına gider.

İlk önce el sıkışırlar sonra arkadaşı iş istediğini söyler.Arkadaşı üzülerek vermez.Saf olan oradan çıkar ama yinede arkadaşına kızamaz.Sonra yolda giden bir amca görür amca hastadır ve amca şöyle der evladım çok hastayım ilaç alıcak param yok der.Bizim saf hemen amcaya ilaçlarını alır ve evinde ona bakar.

Sonra amcanın ölüm haberi gelir bizim saf çok üzülür fakat o amca çok zenginmiş ve bütün mirasını bizim saf a bırakmış.Bizim saf hemen arkadaşının iş yerinin karşısında ev almış sonra bir gün dilenci bir kadın eve gelmiş.Evladım karnım çok aç demiş bizim saf hemen kadını içeri alıp karnını doyurmuş.Kadın bizim saf a sen burda tekmi yaşıyorsun demiş bizim saf evet demiş.

Sonra kadına burada beraber yaşayalım sen evin işlerini yaparsın bende çalışırım demiş ve kadın kabul etmiş.Sonra kadın bizim safa der senin güzel bir kızla evlenmen lazım demiş saf demişki ben öyle bir kızı nereden bulacağım dilenci derki benim tanıdığım çok güzel bir kız var onunla tanıştırabilirim sizi ve tanışırlar sonra evlenmeye karar verirler sonra düğün günü gelir çatar saf olan dostu nun yinede unutamaz düğününe onuda çağırır arkadaşı düğüne gelir.

Ve saf olan alır eline mikrafonu ve başlar konuşmaya benim bir dostum vardı onun işleri bozulunca benden para istedi ben verdim sonra nişnanlımı istedi üzülerek içim kan ağlıyarak nişanlımdanda vazgeçtim sonra haylaz olan dayanamaz alır eline mikrafonu ve başlar konuşmaya benimde bir zamanlar bir dostum vardı .

ben ondan para istedim verdi sonra utanarak nişanlısını istedim ve ondanda vazgeçti ama nişanlısını istememin sebebi ona göre olmamasıydı benden iş istedi vermedim çünkü en iyi dostumu kendi emrimde çalıştıramazdım sonra yolda karşına çıkan adam benim babamdı hastaydı ve ölecekti babamı arkadışıma ben yolladım ve mirasını o na bıraktıtırdım kapısına gelen dilenci kadın is benim annem di ona baksın diye ben annemi gönderdim ve şimdi evleneceği kız ise benim kız kardeşim işte biz böyle dostuz.