+ Cevap Ver
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

cin cinler alemi hakkında bilgiler

 İslami Konular ve kaynakları Katagorisinde ve  Doğru İslam Bilgileri Forumunda Bulunan  cin cinler alemi hakkında bilgiler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>Cinlerle ilgili ilginç ve müthiş gerçekler-1 CİNLER, CİNLER ALEMİ, CİNLER HAKKINDA ÇARPICI GERÇEKLER. CİNLERDENKORUNMANIN YOLLARI. Bu yazıları sizlerle paylaşmadan öncepek çok ifrit ve şeytani cinlerin saldırılarıyla karşılaştım. Sol topuğumasaldıran bir genç cinin sol bacağımda oluşturduğu karıncalanma ve uğuşmayıdahissettim. 40 yıldır beni tanıyormuş gibi gözlerime bakarak önümden geçen karakedi de gördüm. ...

 1. #1
  Misafir
  Üyelik tarihi
  Sep 2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart cin cinler alemi hakkında bilgiler

  Cinlerle ilgili ilginç ve müthiş gerçekler-1
  CİNLER, CİNLER ALEMİ,

  CİNLER HAKKINDA ÇARPICI GERÇEKLER. CİNLERDENKORUNMANIN YOLLARI.

  Bu yazıları sizlerle paylaşmadan öncepek çok ifrit ve şeytani cinlerin saldırılarıyla karşılaştım. Sol topuğumasaldıran bir genç cinin sol bacağımda oluşturduğu karıncalanma ve uğuşmayıdahissettim. 40 yıldır beni tanıyormuş gibi gözlerime bakarak önümden geçen karakedi de gördüm. Kırsal bir alanda birkemiğin üzerinden geçmem sonrasında arkamda koşuşturan ayak sesleri de duydum,uzaktan adımı seslenenler de oldu. Karabasanların uykuda ruhu tutmalarını vekorkutmalarını da yaşadım. İçimden açıkça benimle konuşanlarına da şahit oldum.İstediğin kadını getireyim diyenini de, sana çok para kazandırırım diyenini deduydum. Açıkça ölümle tehdit edenini de gördüm. Sırf Allah’ı seçtiğim içinbenimle çok uğraştılar. Şeytani cinlerin bana yüklenmeleri sonucunda Ateşlenerekhastalandığımı ve onların oluşturduğu iltihabı atmak için antibiyotikiğneleriyle bir hafta temizlendiğimi de biliyorum. Bu yazıları paylaşmak içinçabaladığımda çok cin saldırılarıyla karşılaştım. Ben münadi_666 herşeye rağmen bu yazıları insanlıkla paylaşmaktan onur duyuyorum.
  · İnsanlara gizliolan varlıklara cinler denir. Bugörünmeyen ve kendilerini gizleyen güçler; gören, işiten, düşünen bilinçlivarlıklardır.
  · Şeytan (iblis)lanetlenmeden önce cinlerin ileri gelenlerinden biriydi.
  · İnsanları korkutmak cinlerin en büyük eğlenceleridir.
  · Cin, insana ‘Ben’ diyerek kendini gizler. Zihinde sürekli konuşur. İnsana sürekli aynı şeyleri söyleyereko’nu bir psikolojiye sokar. Zamanla tekrarlarına ikna eder. Alıştırır veyıldırır.
  · Cinlerdemantıksal bütünlük, akılcılık, nezaket ve kontrol yoktur. Düşünce, davranış,dikkat ve konuşmalarda kontrolsüzlük şeytani cinlerle beraber olunduğunuzun birkanıtıdır.
  · Cinler havadarüzgar gibi, bir şekilde su gibi akarak gider. Ateşin hareketlerinesahiptirler. Bunu yavaş hallerinde kısa mesafelerde yaparlar. Dünyanın öbürucunda bir yere gitmek istediklerinde bir anda orda olurlar. Gideceği yeribilmesi ve istemesi yeterlidir. Tanrı onlara ışınlanmak diye tabir ettiğimiz birtakım özellikler vermiştir. Yaradılışlarıve yapıları gereği bunu yapabilmektedirler. İnsanlar da ölünce bu ruhulözelliklere kavuşmaktadır. Cep telefonundan bir sinyalin dünyanın öbür ucundakibir telefona anında ulaşması gibi de düşünülebilir.
  · Cinler güneş veyağmurdan korunma amaçlı ağaç altlarını, Kaya ve taş altlarını dinlenme yerleriolarak kullanırlar. Karanlık yerlerde gezerken orada olduğunuzu bildireceksesler çıkartın (mantıklı şeyler söyleyin. -Çekilin, izin istiyorum, bengeliyorum. Allah büyüktür gibi) yere tükürmemeye ve de elinizdeki cisimleriyerlere atmamanızda fayda vardır. Onlar haşere ve böcek halinde debulunmaktadırlar.
  · Telepati,telekinezi tamamen cinlerden faydalanmadır. Uzaktaki biriyle düşünsel konuşmaolayı cinlerin aracılığıyla gerçekleşmektedir. Çok hızlı hareket etmeleri bir saniyeiçinde dünyayı birkaç tur atmaları nedeniyle bunları yapması mümkündür. Yaradılışları itibariyle bunlar insana olağanüstü gelebilir ancak bunlar gayet doğal ve basit şeylerdir.
  · Gerilmekcinlerdendir. Bedende şekil alma halidir. Uygun şekilde yerleşme halidir. Sıkgerilme şeytani cinlerin sürekli bedende yer değiştirdiği veya bedenden gidip gidip geldiği anlamını taşımaktadır.Başka işleri için de bedenden çıkıp tekrar tekrar gelebilir. Bu gelme veyerleşme hallerinde gerilmeler kasılmalar gerçekleşir.
  · Cinler insanınbeş çıkıntısından girer. Eller, ayaklar ve baştan giriş yaparlar. Bu uzuvlarbedene giriş yollarıdır. Genelde ellerde parmak uçlarındaki tırnaklardan,ayaklarda topuklardaki yarıklardan, başta enseden, kulak çevresinden, saç diplerinden giriş yaparlar. Budurum bazen kaşıntılarla kendini gösterir. Cinler genelde insana giriş için soltarafını tercih ederler. Cinler çeşitli yöntemlerle bedene girerler. İncelerekyani iğneden bin kat daha incelerek deri gözeneklerinden içeri girerler. Bazenbu girişlerde sivrisinek sokmasından daha hafif ve kısa kaşıntılaryaşanabilmektedir. Saçta, topukta, kolda kaşıntılar bunlardan kaynaklıdır. Cinsel ilişki sonrası ya da hafif soğuk birortamda insanın sırtına atlayarak yıldız yağmuru gibi bütüncül bir girişyapabilir. Bir titreme, çırpınma, silkelenme gibi hareketle girişlerihissedilir. Çok insanda bu üşüme olarak algılanır. Gerçekte öyle değildir.
  · Soğan, sarımsakkokusu cinlerin en çok hoşlandıkları kokulardır. Bu kokudan beslenirler. Kokulubir insanın yanına üşüşürler. Soğan kokulu insan normalden biraz fazla sinirlive tepkili olur.
  · ESNEMEninuykuyla hiçbir ilişkisi yoktur. Esnemek tamamen cinlerdendir. Esnemenin nedeniuyku değildir. Belki sonucunda bedene giren cinler ağırlık ve uykuoluşturabilir. Esnemenin temelinde şeytani cinin sizi etkileme veya bir eylemesevk etme çabası vardır. Size yönelik bir düşüncenin başlamasıyla ortayaçıkmaktadır. Herhangi birisi ister iyi ister kötü niyetle olsun; sadece sizebaktığı anda bile size doğru yola çıkan bir şeytani cin vardır. Bunlara beyazcüce, beyaz yılan da denilmektedir. Bu şeytani cin insanın giriş kapısı olan ağızdanesnemeyle içeri girer. Bunların görevleri vardır. Küçük vesveselerle küçükgünahlara yöneltmektir. Bunlar genellikle hapşırılarak dışarı atılırlar. Güçlüdeğildirler. Verdikleri düşünceleri birkaç defa reddettiğinizde vücudukendiliğinden de terk ederler. Vesveseleri, güçsüz, basit, sıradan da olsasüreklilik taşır. Ve insan psikolojisi gereği sürekli uyarılma o kötü şeyealıştırır. Bir insan bir kalabalıkta size bakınarak araması anında içindengeçirdiği bu eylem sonucunda kendisinden beyaz bir şeytan aranan insana doğrugider. Giriş için ağız giriş kapısını kullanır. İnsanın ağzı açılır ve içeridoğru hava gibi akar. İnsanın ciğerine yerleşir. Kalbin oraya burnunu dayar.Zamanla insana birtakım vesveseler verir. Küçük günahlar işlemesini sağlar. Bugünahlar süreklileşir ve süreklileşen günahlar çok sayı teşkil ederse büyükgünahlara kapı açar. Küçük ve iyi niyetten doğan şeytan zamanla insanı sapkınhale getirebilir.
  · NAZAR:Şeytani cinler, insanı kullanarak madde üzerine etki etmektedir. Nazarbunlardan biridir. Nazarın kaynağı maddeci ve şekilci cinlerdir. Nazar,kendisinin olmayan güzel bir şeyi aşırı beğeni ve istek sonucunda oluşan yıkıcışeytan gücüdür. Herhangi bir şeyi çok beğenmek ve beğenilme içerikli düşünce geçirmekve gözle o şeye bakmakla ortaya çıkan yıkıcı enerji gücüdür. İnsan bu düşünceyio anda onaylarsa baktığı şey insan dahi olsa zarar görür. Bu zarar düşünceninve niyetin gücüne göre değişim gösterir. Ama insan o anda o düşünceyidesteklemez Allah’ım sen onun güzelliğini arttır. Gibi düşünce taşırsa veya odüşünceyi yıpratacak olumlu bir düşünce uygularsa ‘yıkıcı nazar’ etkisinigösteremez. Mesela insan boş bir anında şeytanın etkisiyle geçirdiği ‘of negüzel araba’ düşüncesini geçirdiği anda arabaya da bakmışsa artık araba tehditaltındadır. Öncelikle şunu bilmelisiniz. Düşünce insandan çıkmamıştır.Düşüncenin kaynağı şeytani cinlerdir. İnsan o anda bu düşünceyi onaylarsa Arabaartık tehdit altındadır. Yıkıcı bir güç görevlenmiş olur. Birkaç şeytan hemengörevlenir. Ve hiç ummadığınız bir şekilde bir kaza meydana geliverir. Olayınşartları çabuk oluşturulursa siz olaya şahit olursunuz. Ama kaza bir saat sonrabile siz görmeden de meydana gelebilir. İnsan bu ilk düşünce zihinden ‘of ne güzel araba’ geçtiği anda -ne varherkes de böyle güzel araba var’ deseydi ya da farklı olumsuz bir düşünceyleaşırı beğeniyi yıpratsaydı, yıkıcı güç(maddeyi ve olayları etkileyen şeytanicinler) araba için görevlenmemiş olacaktı.Bazı insanların nazarı daha çabukdeğmektedir. Bunlara şeytanın etkin olduğu bedenler diyebiliriz. Veya maddecişekilci ve çıkarcı insanlar da diyebiliriz. Ama insanların çoğu geçici olarakbu durumu yaşarlar.

  BUÖZET BİLGİLERİ YAZININ TAMAMINI OKUMANIZ İÇİN VERDİM MAAMAFİH AŞAGIDA ÇOKÇARPICI, DAHA ÖZEL BİLGİLER BULUNMAKTADIR.
  HERŞEY ŞÖYLE BAŞLADI

  Evren yoktan varedildi. Tek bir noktadanbüyük bir ışık çıktı. Bir ateş yağmurugibi etrafa saçıldılar. Sonraki aşamalarda ortaya çıkan Yeryüzü, güneş gibi fokurdayanateş topuydu. Bir çeşit evrende bulunan ateş damlasıydı. Evrende yıldızlar vegezegenler sanki suda yüzen birtakım tortulardı. Girdaplar, dağılmalar vebirtakım esintiler vardı. Evrende değişimler gerçekleşti. Isı değişimleri gibifarklı prosesler yaşandı. Ve yeryüzü sularla kaplandı. Sular çekilirken. Cinlerinilk babası Cann yaratıldı. Ancak bu tek bir türle kalmadı.
  Adem’inözü toprak olsa da toprak olarak kalmadı, değişime uğramış bir ten ve bedenhaline gelmişse Cinler’de Ateş olarak kalmadı. Özü Ateş olsa da değişimeuğrayıp farklı bir yapıda var oldu. Adem’in çok gelişmiş bir versiyonu. Hammaddesi ateş, düşünen, nefsi olan, seçim yapan ve Allah’a inanıp ibadet etmesigerekendi. Evet ateşin toprağa üstünlüğü vardı ama gerçek üstünlük tanrıyabağlılıkta ve tam sadakatteydi.
  Cann ve türdaşları bölündüler ve eşleriyaratıldı. Sonra aileleri çocukları ve torunları oldu. Hızla ürediler. Kendiaralarında dünyayı isteyenler ve ahreti tercih edenler oldu. Tanrınınkurallarının dışına çıktılar. Anlaşmazlıklar, şiddet ve savaşlar yaşadılar.Tanrı durumlarını düzeltmek için Cann’ın oğullarından kendisine en sadıkİblis’e bilgi, kabiliyet ve üstünlük verdi. Tanrı gökten ateş yağdırdı. Veinsanların değimiyle dinazorlar çağı bitti. Zalim cinler yeryüzündentemizlendi. Tanrı iblis’i başarılı kıldı. Onların üzerine geçirdi ve o’nu üstüntuttu. Allah’ın izniyle ve ona öğretilenlerle her şeyi başarabiliyordu. İblis yeryüzündebarışı ve adil düzeni sağladı, tanrının halifeliğini yürüttü. Zamanla iblis tüm bu başarılarını kendinden zannetti.Kibirleniyor ve taşkınlık ediyordu. Cinlere ve meleklere rahatsızlık veriyordu.Tanrı bu durumdan hoşnut kalmadı.
  60 bin yıl geçti. Bitkilerden sonrahayvanların yaratılma çağı yaşandı. Yeryüzünde yeni yaşamların olması içinuygun şartlar Tanrı tarafından oluşturuldu. Ve o gün geldi çattı. Topraktan vesudan, karışık yapışkan çamurdan Adem yaratıldı. İçi boş, vurulduğunda sesgelen, basit bir toprak parçasıydı. Yönlendirilmesi gereken kumanda edilecekbir canlıydı.
  Tanrı akan sularla rüzgarlarla Adem’i tesviyeetti ve ona son şeklini verdi. Kuru bir çamura döndü, değişik evreler geçirdi.Son halindeki etten ve kemikten Adem, bir süre uyutuldu. O’na ruhundan üfledi. Ademingöz kapakları kıpırdadı ve parmakları hareket etmeye başladı. Adem yaratılırkenondan bölünen bir parça uzadı ve ondan eşi Havva yaratıldı. İblis, Adem ileHavva’yı gördü, şekillerinin güzelliğinden ve tanrı gözünde değerli olacağındanonları beğenmedi, üzerine tükürdü ve O’nu reddetti. Tanrı Adem’e yeryüzünde,nimetlerle dolu ırmakların geçtiği bahçelerin olduğu bir belde verdi. Oradaoturun yeyin için ama şu meyveden yemeyin dedi. İblis O’nu saptırmak içinsürekli etrafında dolandı.
  Adem uzun süre iblis’e direndi, ancaknereye kadar. Bir gün o’na uyacaktı. Her insanın yapacağı gibi aldatılarak meyvedenyedi. Pişmanlık içinde Tanrı’dan özür diledi. Tanrı o’nu hemen cezalandırmadı. İyilerlekötüleri ayırt etmek için bir karar gününe kadar neslinin devam etmesini sağladı.O günden beri Adem’in nesli farklı dönemler yaşamış ve bugüne kadar artarak gelmiştir.İblis’te bu güne kadar onunla uğraşa gelmiştir.
  İblis, üstünlüğün özde (ham malzemeninözelliklerinde) değil tanrının dilemesiyle olduğunu unutmuştu. İblis iştebundan kaybetti. Tanrı dilemesiyle yaratacağı ve dileğini vereceği Adem’iyeryüzüne halife yapmak yani emirlerini uygulaması için hizmetkarlığınagörevlendirecekti. İblis tanrıya sadıklığı ve ibadeti gereği Adem’e iyiliketmek ve onun iyiliği için çalışmalıydı. Ancak o Adem’e düşman oldu. O’na boyuneğmedi. Böylece tanrıya asi oldu. İyilik için çalışan şerefli bir melek ikenmakamından düştü. Düşmüş bu melek iyilik safından ayrılmıştı. İblis artıkkötülüğün temsilcisi ve önderi şeytan oldu.
  Ogünden beri insana düşman olan İblis Adem’in soyunu yok etmek için öldürmeyi,haksızlıklar yaşatmak için çalmayı, neslini bozmak için zinayı emreder. İşigücü insanlarla uğraşmaktır. Bu nedenle on emir vardır. Tanrının kitapları veyasaları vardır. Bu yasalar insanlığı korur ve bir kurtuluş reçetesidir.
  Tanrı yarattığı tüm kuvvetleri özgürbıraktı. Yaratılışları gereği melekler tam sadık, bağlı kuvvetler idi. Amacinler ve insanlar özgür iradeli seçim yapabilen ve dileyen varlıklardı. İblis’infitnesi Adem, Adem’in fitnesi yaşamın güzellikleriydi. Dünyacı İblis, Adem’ealdanarak Tanrıyla mücadele etmeye kalktı. Batıllaşan, azgınlaşan ve tanrılıkiddiasında olan iblisin durumunu şöyle anlatırız; haksız suçlu ve zavallı. Otanrıyı reddetmiş ve asi olmuştur. İblis tanrının iyi niyetini bozmaya çalıştı.Ve varlık içinde olumsuz bir güç olarak ortaya çıktı.
  Cinler ikiye ayrılırlar. İnananlar veinanmayanlar olarak. Şeytani cinler ve rahmani cinler de denilebilir. Şeytanicinlerin öncülüğünü iblis yapmaktadır. İnanan cinler insanlardan uzak yaşamayıve temiz kazancı seçmişlerdir. İnsanlara bulaşmazlar ve onlarla uğraşmazlar.Onlar Allah’tan korkarlar ve kötülükten çekinirler. Şeytani cinler iseinsanları kullanırlar. Korkuturlar, Tanrılık iddiasında bulunurlar. İnsanlarıkullanarak ve kendilerine yönelterek taşkınlıklarını arttırırlar. Kötülüktenkazanırlar. İnsan üzerinden geçimlerini sağlarlar. Tanrıya inanmadıkları vetanrıdan dilemedikleri için onların fitnesi insan olmuştur. İnsana aldanaraktanrının rahmetinden kovulmuştur.
  Allah'ın şerefli bir kölesiyken;büyüklenerek, kovulmuş olan İblis cinlerdendi ve cintoplumlarının önderlerinden bazılarının da ayaklarını kaydırarak insanlarlauğraşmaya başlamıştır. İblis, kendisiyle birlikte diğer cinleri de şeytanlaştırdı. Şeytanikadroyu kuran iblis onlara öncülük etti. Adem’in yaradılışıyla İnanan veinanmayan olarak ayrışan cin toplumu iki millete (topluma) ayrılmışoldular. İnsanlara bulaşmak istemeyen inananları dağlara ve ıssız yerlere,insanlar üzerinden geçinen, onları kullanan ve kötülük edenleri inançsızdı.İnançsız cinler insanlarla iç içe beraber yaşarlar. İnsanların hayatlarına,yaşamlarına, ailelerine müdahale ederler. İnsanın bedeni üzerinden geçimlerinisağlarlar. Bu haksız yol yani batıl kazanç kötülükler üzerinden yürümekteydi.Bu nedenle iblis’in tayfası insanlığa düşman ve tanrı karşıtlığındaydı.
  İblis(Lusifer), Adem’i reddedip tanrıyıkarşısına aldıktan sonra kendi aralarında hiçbir ahlaki sınır tanımayanilişkilerle çoğaldılar. Diğer taraftan İblis, cinlerden birçoklarınısaptırıp kendisine köle edindiği kimselerle "şeytanmilleti"ni çoğalttı ve insanların peşlerine düştü. İblis cinlere büyüksıkıntı çektirdi. İblis, Adem’i reddederek batıl bir yola saptı cinlerdenkimilerini aldatarak kimilerini zorbalıkla kimilerini kölelikle kendi düzeninebağladı. Tarih boyunca da insanlardan İblis'e köleler devşirdiler. Buyolla devşirdikleri "insan şeytanları"yla yeryüzünde giderekgüçlendiler.
  İblise, cinlerden gönüllü 19 kişiyardımcı oldu. 19 kişi İblis'in kendi kadrosundandı. İblis’in tahtındanbeslenen bu kişiler Adem’e secde etmeyen İblis’i tercih ettiler ve Allah'ıreddettiler. Bu sapkınlar, kendilerineeş seçtikleri insan kızlarıyla birleştiler. Tanrının amacını bozup İnsanlardankendilerini çoğaltmak istiyorlardı. Onların yanına gitmeye başladılar ve onlarlabirlikteliklerinde asıl kendilerini kirlettiler. İmanlarını kaybettiler, küfredüştüler ve tanrılık iddiasında oldular. Onlara büyücülük ve sihirbazlık öğrettiler.Çağırdıklarında hemen yanında oldular. Onlar ve onlardan sonraki tüm büyücülerde insanlığa düşmanlıkta birbirlerinden faydalandılar.
  CİNLER VE İBLİS
  Şeytan anlamı itibariyle olumsuz düşünce,yıkıcı etki, suçlayıcı, zarar veren ve kötülüğün kaynağı, düzen karşıtı birkuvvettir. İblis Adem’i reddedince şeytanlaşmış ve sürekli kendisine taraftartoplamıştır.
  Şeytan kelime kökünde incelendiğinde tekbir kişiyi iblisi nitelemekten çok kötülüğü nitelemektedir. Şeytanlığın liderive önderi iblis’tir. Kuranda ‘insan ve cin şeytanları’ ibaresinden insanlardanve cinlerden kötülüğü seçmiş olanlar olarak bahsedilmektedir.
  Her cin şeytan değildir. Ama her şeytancindir. Cin kelime kökü itibariyle insana gizli olan bilinçli varlıklardır.Şeytani cinlere, halk dilinde ve Müslümanlar ‘şeytan’ demektedirler. Cinlerharicinde ayrı bir şeytan varlığı yoktur. Cinlerden Allah’ı terk etmiş olanlar veonunla mücadele edenler şeytandır. Bunlar insanları saptırmakla meşguldürler. Kovulduklarındanve tanrının kararını reddettiklerinden dolayı tanrıdan istememektedirler.İnsanlar üzerinden geçimlerini sağlamaktadırlar. İnsanlara yaklaşan veinsanlarla ilişkili tüm cinler, şeytani cinlerdir.
  İblisin halkı, inanan cinlerin 9 katı,insanların 90 katıdır. Her bin varlıktan biri insan, 900’ü melektir. İblis, yeryüzündemüthiş kalabalıktır ve her yerdedirler. Uçan, yürüyen, yüzen türleri vardır.Haşere, böcek, sürüngen, örümcek kısacası hayvanlardan her türlü kılığagirerler.
  Cinlerin şekil sorunu yoktur.Şekilsizdir ama her şekle girer. Topraktan yaratılmış maddi her canlı onlarınsuret kalıplarıdır. İblis özünde olumsuz enerji, bir çeşit yıkıcı kuvvettir. Suçlayıcı,saldırgan ve ses yükseltendir. Gözleri, kulakları ve kalbi olan bilinçlivarlıktırlar.
  Öldüklerinde yok olurlar. Yani ortadankaybolurlar. Hiç kimse tarafından görülmeyince yakınlarınca öldüğü anlaşılır.Toprağa gömüldüğünde kaybolurlar.
  Cinlerrüyalar oluşturabilir. Rüyaları yönlendirebilir. Ruhunuzu kullanabilir.Uyumadığınız gerçek hayatta bile sizi rüya alemine(farklı bir aleme- halüsülasyona)sokabilir. Şeytani cinler genelde beyinde olur ve insana farklı bir alempenceresi açabilir. Kimsenin göremediklerini görebilirsiniz. Bu görme işigerçekte dışarıda değil kişinin beyninde gerçekleşir. Bedeninizin dışında dakendini size gösterebilir. Cinler varlığa ve gerçekliğe müdahale edebilenmaddeyi etkileyen bir enerji varlıktır. Ruh insanın bedenini kaldırma kuvvetinesahiptir ancak şeytan yönetme kuvvetine sahiptir. Beyinde görüntü verdirir.Bazı hastaların bir noktaya dik dik baktığını görürsünüz. Gözlerini fal taşıgibi ayırdığını, oturarak geri geri çekildiğini görürsünüz. Tüm bunlar cinleringörünmesi veya görüntü vermesi hadisesidir. İnsan bu durumu gerçeklik olarakalgılamaktadır. Bu tepkiler gayet doğaldır. Biz insanlar da tanrının hayalindebir rüyadayız. Dokunmayı gerçeklik olarak algılarız. Halbuki rüyalar da dadokunulabilmektedir. Rüyada da çimdik atılır ve acı çekebilirsiniz. Sonuçolarak dünya hayatı tamamen Tanrı’nın alemidir. İnsan ölünce rüyada olduğununfarkına varacaktır.
  Şeytani cinler, Engellilere, çocuklara,yalnız yaşayan yaşlı kadınlara, kritik dönemlerden geçenlere, bunalımdaolanlara, insanların sınanma dönemlerinde, ağır hastalıklarda ve ölüm anındainsana yaklaşırlar. İnsanın imanını çalmaya, yoldan saptırmaya ve kötüsonuçlara yöneltirler.
  Cinler gözlerinin gördüğü en son noktayagitmek istedikleri anda orada olurlar. Cinler dünyanın her hangi bir yerinegitmek istedikleri anda oraya saniyeler içinde gidebilirler. Yalnız atmosferindışına çıkmaları son peygamber Muhammet zamanında yasaklanmıştır. Dünya dışınayükselmeye kalktıkları anda onları meteor taşları kovalar. Yani meleklerşeytanların birinci göğe girmelerini engellemek için taşlarlar. Cinler dahaönceleri birinci gök olan maddesel evren yani yıldızlarla gezegenlerle doluevrene çıkabilmekte ve gelecekte olacakları kulak hırsızlığı yaparakmeleklerden kapmaktaydılar. Yüksek göklerde bulunan ve tanrının nuruyla görenkestirim melekleri gelecek habercisi melekleridir. Yaratılış ve var oluşlarıgereği tanrıdan emir alan ve bunu aşağıda ki meleklere bildiren meleklervardır. Gelecek hakkındaki bilgiler o bölgede oluşur. Yeryüzü meleklerinin zaman döngüsü içindeharekete geçmeleri için bu bilgiler sağlanır. Bu haberleri kapmaya çalışanşeytani cinler, bilgileri alsa da gelecekte olacakları engelleyemez. Şeytanicinler her ne kadar kendi olumsuzlukları için önlemler alıp insanlara yalanyanlış bilgiler verseler de geçmişte belirlenen kader emirleriniengelleyemezler. Cinler İnsanlardan dostlarına gelecekle ilgili yalan yanlışbire beş katarak uydurma bilgiler vermektedirler. Birinci göğün taşlanmasıylaşeytanların göğe oturmaları ve gelecekten gizlice haber almaları Tanrıtarafından engellenmiştir. Cinler özellikle iblis çok daha serbest ve bilgiliydi.Birinci göğünde üstlerine çıkar kader içinde etkili bir oyuncuydu. Adem’e asiolduktan sonra ve belirli peygamberler döneminde sürekli hakimiyetikısıtlanmıştır. En son peygamberle dünya semasının dışına çıkamama cezasıylakarşılaşmıştır.
  Her varlıkta ve canlıda olduğu gibicinlerde de hiyerarşi vardır. Yönetici sınıfı, işçi sınıfı gibi, onlar da görevalanlarına ve yaratılışlarına göre sınıflanırlar. Kimileri çok kabiliyetlialanında mastır yapmış ifritleri de görürsünüz. Ancak onların üstünlükleritürsel ve genetikseldir.. Mesela bunlarla baş edebilmek için bilgili alim olmakgereklidir. Zaten de basit sıradan insanlarla vakit kaybetmezler. Çünkü işçisınıfı sıradan insanları saptırmakta yeterlidir.
  Şeytanın her alanda sorumluları ve görevlilerivardır. Kıtalardan, denizlerden, bölgelerden sorumluları vardır. Doğucephesiyle ilgileneni, batı cephesinden sorumlu olanı vardır. Kadınlardan,erkeklerden ve çocuklardan sorumlu bakanları vardır. Şehirlerden bölgelerdensorumlu olanları vardır. Kötülükte ve aldatmakta ileri gitmiş olanlar, zalim vezorbalık edenleri, daha şerli olanları genelde lider ve önder olurlar.
  İnsanlarla iç içe yaşayanları, uzak ıssızyerlerde yaşayanları, mağaralarda, dağ kovuklarında yaşayanları, denizlerde,ağaçlarda, mezarlıklarda, çöplüklerde, duvar kenarı ve ağaç diplerinde aslındaaklınıza gelecek her yerde yaşarlar.
  İyileri uzak yerlerde, dağlarda ve ıssızyerlerde yaşarlar. İnsanlardan uzak olmayı tercih ederler. Bunlar cinleriniyileri ve imanlı olanlarıdır. Kazançlarını temiz yoldan tercih ettiklerindeninsanlara pek bulaşmazlar. Ancak cahil gençleri insanların yanına uğraryaramazlık yaparlar.
  Kötüleri insanlarla beraber yaşarlar. İç içeolurlar. Evlerimizde, çevremizde olurlar. İnsanları kullanırlar ve üzerindenbeslenirler. İblisin krallığı ve merkezi deniz üzerindedir. Deniz kenarlarında,kıyı kentlerinde, mezarlıklarda, insanlarla bağ kuran (cinci hocalar, büyücülervs) irtibatlı olanlar genelde kafir cinler yani şeytanlardır. İnançsız cinler insankarşıtıdır. İnsanlarla uğraşan her cin, kafir cindir ve şeytanın avenesidir.Yani iblisin tayfasındandır.
  Yükseklik korkusu, Asansör korkusu,bunalma, kapalı yerde kalamama, kaybolma korkusu, kendini kaybetme ve benzertüm korkular şeytani cinlerdendir. Hepsi düşünsel ve bilinçsel tedaviedilmektedir. Yanlış inanışları söküp atarak doğru olanları yerleştirmekle tümruhi hastalıklar tedavi edilmektedir.
  Şeytani cinler insana amacı veya anahedefiyle ilgili gelir. Eğer hedefinizde Dünya, makam, mal, evlat, zenginlikgibi dünyalık şeyler varsa mutlaka size bir şeyler vaad ederek kandırır. Az birşey karşılığında ahreti ve imanınızı satarsınız. O vaat ettiği şeyler sizingözünüzde büyük gözükür ve az bir şey karşılığında ömrünüz boyunca bocalar durursunuz.Şeytanın aldatmasına kapılmış bir kişi hedeflerine ulaşmak için haksızlığı,birilerinin sırtına binmeyi veya ayağını kaydırmayı, gıybeti ve iftirayı yoledinecektir. Şeytanın yönlendirmesiyle meşru olmayan her türlü yolla hedefineulaşmaya çalışacaktır.
  Şeytani cinler insanların arasını bozmaktamüthiş çaba içindedirler. Hassas olduğunuz birinci derecede yakınlarınızatakıntı yaptırır. Aşağılar, kınar, onların olumsuz tavırlarına tepkigösterirsiniz. İnsanda etkin olduğu dönemlerde bu yakınlarınıza karşı sizikışkırtır. Bu eşiniz, çocuğunuz, anneniz, babanız, kaynananız, gelininiz,kardeşiniz veya kardeşinizin eşi olabilir. Şeytani cinler birinci derecedenyakınlarınızdan, işyeri çevrenizden de bir düşman belirler. Belirli zamanlardasizi ona karşı kışkırtır. Bazı beklentilerinizin karşılanmadığı,özgürlüklerinizin kısıtlandığı, tehdit olarak gördüğü gibi fikirlerin insanabulaştırarak gerçekleştirmektedir. Daha fazla arzular, bazı dönemlerdesevdiklerinizin olumsuz tavırlarını çekememe, hassas bir dönemden geçmeniztepkilerinizin açıkça ortaya çıkmasına neden olacaktır. Gülün dikeni olduğugibi sevdiğiniz insanların hoşunuza gitmeyen yönleri de mutlaka vardır. Şeytanbu durumu zaaflı ve zayıf olduğunuz anlarda kışkırtma amaçlı kullanır. Sevdiklerinizinolumsuz ve kötü yönlerini görmemeniz, affetmeniz, şefkatli olmanız, hoşgörülüolmanız imani ve rahmani bir durumdur. Bu durumun dışına çıkmak şeytana uymakdemektir. Şeytan zaman zaman sizi sevdiklerinize karşı kışkırtacaktır.
  İblis, insana ben diyerek kendisinigizler. Zaten fark edilmesi onu etkisiz kılar. Benlik şeytanın ta kendisidir.Ve tüm kişisel çıkar mücadelesinde şeytan vardır. Şeytan varlığını gizler. Veinsanı davet ve vesveseleriyle insanı yönetir. İnsan kendisi düşündüğünü sanırve her aklından geçeni yapar. Halbuki kontrollü olsa zihninden geçendüşünceleri değerlendirip uygulasa kötülüklerin çoğundan sıyrılabilir. İnsanşeytanın vesveselerine yani zihinden geçirilen düşüncelere meyledip hemeneyleme geçirmektedir. İnsan önce analiz etmeli insanlara karşı kar zararsüzgecinden geçirmelidir. İnsanlara faydalı olan eylemleri yapmalı zararlı olaneylemlerden uzak durmalıdır. Bu düşüncelerin temelini melekten mi şeytandan mıolduğu anlaşılabilir.
  Cinler düşmanlığı yaymak ve sevgiyiyıpratmak için erkek ile kadının arasını ayırır. En çok sevindiği iş budur.Allah, boşanmaya bugz eder. Her ne sebeple olursa olsun boşanmak tanrıhuzurunda suçtur ve anlaşamamanın temelinde iblisi cinler vardır.
 2. #11
  Misafir
  Üyelik tarihi
  Sep 2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart Cevap: cin cinler alemi hakkında bilgiler

  İBLİSİNÖZELLİKLERİ
  · CinlerAteşin özü gereği farklı biryaradılıştaydı.
  · Cinler,maddeye nüfuz ediyor, etkiliyor ve yönlendirebiliyordu.
  · İnsanın bedeninegirip, damarlarında dolaşır ve sesini duyururdu.
  · Düşüncelerinkaynağıydı. Zihinde konuşur ve duygular üretirdi.
  · İblis, insanıboş, bilgisiz, aldatılabilir ve kullanılabilir olarak gördü.
  · İnsanlarınpeşlerine düştü. Varlığını gizleyerek sinsiceben dedi ve düşünceleri yönlendirdi.
  · İblis, Adem’ireddedince doğru yoldan çıktı. Batıla düştü..
  · Allah’ın ışığınıkaybetti. Doğruluktan barıştan ve adaletten ayrıldı.
  · Gerçeklerigöremez oldu; gözleri, kulakları ve kalbi mühürlendi.
  · İblis’insaltanatından beslenen cinler onun ardına düştü.
  · Tanrıya sırtınıdönenden akıl alınır ve gerçeklerden uzaklaştırılır.
  · Şeytani cinler aklave bilgiye başvurmazlar, zanlarla yaşar. Mantıksal bütünlük yoktur.
  · Kendilerinikontrol edemezler ve sürekli tekrarları vardır.
  · Doğruluklasavaşır. Sözleri çelişir, yalan üstüne yalan söylerler.
  · İtaatsizliği ve saygısızlığı yol edinir, büyüklenir ve alay ederler.
  · Dik kafalı,inatçı ve sabırsızdırlar; hemen her şey olsun isterler.
  · Sık fikirdeğiştirir, kararsızdırlar, çabuk usanırlar .
  · Var olanla yetinmezler, sürekli şikayet ederler venankördürler.
  · Acelecilik,öfkelenmek, panikatak ve her aşırılık cinlerdendir.
  · Kibirlidirler.Büyüklüğünü inandırmaya kabul ettirmeye çalışırlar.
  · İkiyüzlüdür,gıybetçidir ve kovucudurlar.
  · Tutarsızdır,kaypaktır, haindir, güvenilmez
  · Kabadır,maneviyatsızdır ve Ahlaksızdırlar.
  · Seytani cinlerdesevgi, sağduyu ve yardımseverlik yoktur.
  · İblis’in yöntemindehiyerarşi, baskı, zorbalık ve şiddet vardır.
  · Ayırıcı, düşmanedici ve zarar vericidir. Savaştan beslenir.
  · Şeytaniyyet;doğruluğa ve iyiliğe kuru inatla karşı çıkan olumsuz güçtür.
  · Tanrı’dan ayrılanşeytaniyyete düşer. Yaşama aldanır vemenfaatleri için yaşar.
  · İblis önceden iyibir kimseydi. Tanrıyı bıraktı, düştü ve şeytaniyyetin temsilcisi oldu
  · Cinlerinhalifesiydi, O’na nam ve saltanat verildi. İnsanı tehdit gördü ve egemenliğiiçin mücadele etti.
  · İblis ahiretireddetti, dünya hayatı için kötülüğü seçti. Saltanatı için mücadeleye kalktı.
  · Tanrıona madde üzerine hakimiyet ve yönlendirme gücü vermişti.
  · şükretmeyereknankörlük etti; Paylaşmayarak zalim oldu.
  · Verilenilme ve saltanata aldandı ve ‘Ben başarıyorum.’ Dedi
  · Bendeyince Tanrının egemenliğini ve kuşatmışlığını kaybetti.
  · Sınırsızözgürlüğü ve sorgusuz yaşamayı isterken arzularına yenik düştü.
  · Yaşamıncazibesine aldanan sadık kalamazdı.
  · Tanrınındini olan evrensel değerlere muhalif olunca Tanrı onu bıraktı.
  · İblis seçimindendolayı kovuldu, makamından ve gözden düştü.
  · İblisinşeytanlığı Adem’in yaradılışı ile ortayaçıkartıldı. Ve gerçek yüzü gösterildi.
  · Tanrıya başkaldıranalçalır. Kendi başına bir yol tutar.
  · Tanrınıntasarrufundan çıkan kötülüğü yol edinmek zorundadır.
  · Varlığınısürdürmeyi ve dilediklerine ulaşmayı ancak kötülük üzerinden sağlayabilir.
  · İblis, Tanrı’dandileyenlerin doğru yolda yükseleceğini biliyordu.
  · Dosdoğru yolunüzerinde nöbet tuttu. Ve Tanrı’ya yönelenlere düşman oldu.
  · İblis’e uyarakyanlış yola düşen cinler kirli planları devreye soktular.
  · İnsanların onlarıgörememesi onlara bir fırsat sağladı ve zalimce davrandılar.
  · Şeytani cinler, insanlarlauğraşmayı yol edindiler.
  · İnsanlarıkorkutmaktan hoşlandılar ve insanları eğlence edindiler.
  · İnsanlardan kendilerinekullar ve köleler edinmek istediler.
  · Lusifer’in(İblis’in)halkı, insanları doğru yoldan saptırmak için çalıştı.
  · Sürekli insanınzayıf anını gözledi. Pusuda bekledi. Fırsat kolladı.
  · İnsanı hataya d üşürdü,günahlara itti, yanlış yollara sevketti.
  · Benliği ortayakoyarak kendini savundu. Ve suçlayıcı oldu.
  · Olumsuz düşüncelerlebölücü oldu ve ötekileştirdi.
  · Asılsız zanlarlakavgalara düşmanlıklara sebep oldu.
  · İnsan türünedüşman olan İblis, kardeşliği ve sevgiyiyıkmak istiyordu.
  · İnsanınyükselişini istemediği için Allah’a yönelmesini engelliyordu.
  · Rab hakkında kötüzanlar fısıldadı. Ve Rabbe itaatten çıkardı.
  · Kötülüğü, çirkinive Allah hakkında doğru olmayan şeyleri söyledi.
  · İblisintaraftarları insana düşmanlık etti ve şeytani bir politika yürüttü.
  · İblis, öylesöylemlerle ve yöntemlerle meşru bir zemine oturdu ki şaşarsınız.
  · İblis, kötü emellerine iyilikler kattı ki hak yoldasanılsın.
  · Büyük yalanaküçük doğrular serpiştirdi ki inandırıcı olsun.
  · Çıkarları içinyaptığı zulümlerine makul nedenler uydurdu.
  · Bazen hak bazenbatıl ile yaldızlı ve çekici sözlerle aldattı.
  · Doğruluğun veinsanlığın temsilcisiymiş gibi davrandı.
  · İnanan ve kendiniiyilerden sandırarak hareket etti.
  · Gizli niyeti İnsanlığıyok etmekti, planlarında adım adım ilerledi.
  · Bozuk sistemlerive kaos yasalarını devreye soktu.
  · Kavgaların,cinayetlerin ve savaşların sahibiydi.
  · İblis, saltanatıiçin haksızlık ve zulüm etti.
  · batıl mücadelesindehaklı olduğunu iddia edemeyecek.
  · Allah, inanancinleri ayırmak için ; insanı, cinlerin fitnesi yaptı.
  · İnançsız cinler,insana karşı düşmanca bakış açısına sahip oldu.
  · İblis(şeytan) kötü sonuçlara düşürmek için sadece telkinediyor.
  · O’na muhalefetedin, kötü zanları kovun ve iyilikler yapın.
  · Sabredin, onlarauymadıkça ve kışkırtmalarına tepkisiz kaldıkça onların saldırılarıetkisizleşecektir.
  · Temiz olun,doğruluktan ayrılmayın. Allah size birkurtuluş yolu verecektir.
  · Samimi olduğunuzsürece şeytani cinler inananları doğru yoldan alıkoyamaz.
  · Şeytaniyyetinegemenliğini yıkmak için hakkı, sabrı ve iyiliği tavsiye etmelisiniz.
  · Cinleristediklerini kısmen yaptırabilir ve küçük günahlara düşmeyen hiçbir insanyoktur.
  · Doğruluktanvazgeçmediğiniz ve hedeflerinizde aldatılmadığınız sürece iblis başarılıolamaz.
  · İblis iyiliklerive faydalı işleri boşa çıkarmak ve yanlış yola düşürmek istiyor.
  · Onun amacı Allah’tanalıkoymak ve Allah’ın rahmetinden ümitsizliğe düşürmektir.
  · Allah inananlaradedi ki. ‘Cinlerin ve insanların kötülüklerinden Allah’a sığının.’
  · Allah’a yönelen, Allah’asığınan, O’na güvenen O’nun tasarrufundadır. Mutlaka korunmuştur.
  · Allah insanlarısever, onlara sefkatlidir ve O en güzel dosttur.
  · tüm alemi senaryoediyor ve geleceği dileklerinizle şekillendiriyor.
  · Ondan dilemeyen veona teslim olmayan ancak batıl yolda çabalar.
  · Yaşama aldanandoğru yoldan ayrıldı ve imanını kaybetti.
  · Allah’a yönelmedi,dostluğunu bıraktı ve O’na güvenmedi.
  · Allah’a ibadetibırakanlar iblis’in etkisinde kaldı.
  · İblis’i önderseçen cinler onu dost edindi; kötülüğü, haksızlığıve zulmü seçti.
  · İblis’in ardınadüşen cinler insanı reddetti ve insanlığa savaş açtı.
  · İnsanlarbizim için tehdit; özgürlüklerimizi ve yaşantımızı kısıtlarlar.
  · Sonra‘Beslenemeyiz,baskı kurarlar ve bize zulmederler.’ dediler.
  · Vebunları inançsız cinler arasında yaydılar.
  · Tanrınınyasalarını çiğneyip sınırsız özgürlük istiyorlardı.
  · İnançsızlaryaşamı doyasıya tatmak sınırsızca yaşamak için düzeni bozar ve zulmederler.
  · Yaşamaaldananın aşırı serbestliği, büyük çoğunluğun yaşam hakkını gasbediyordu.
  · Kötülüğün kaynağıyaygaracı iblis, kendisi için kaosu ve zorbalığı seçti.
  · İnsanlarınliderlerine gitti. Menfaatler doğrultusunda yol gösterdi.
  · Kişisel ve ulusalçıkarlar gözetildi insanlığın çıkarları gözetilmedi.
  · Güç sahibizenginlere açgözlülüğü yerleştirdi.
  · Azınlığınsaltanatı için çoğunluğun yaşam hakları gasbedildi.
  · İblis, inandığınıve doğru yolda olduğunu söyleyerek insanlığı yanılttı.
  · Egemenliğinikurmak için sözlerini insanlara yaydı.
  · Arzuları vegünahları süsledi. Dünyayı sevdirdi.
  · Vaatlerde bulunduve doğru yoldan çıkardı.
  · Düzen karşıtıİblis, insanın yıkılışını ve yok oluşunu istedi.
  · Şeytani cinlerinsanlar arasında gezindiler ve sürekli kötülüğü telkin ettiler.
  · ‘Kötülükyapacaksın ki kazanasın, iyilik dünyada bir şey kazandırmıyor.’ dedi.
  · ‘İnsanlariyilikten anlamazlar, onlara fırsat vermeyeceksin. ’ dedi.

 3. #12
  Misafir
  Üyelik tarihi
  Sep 2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart Cevap: cin cinler alemi hakkında bilgiler

  · ‘ Sahipolduklarını kaybetme, şunlar senin için tehdit’ dedi.
  · Asılsız zanlarlakorkuttu Tanrı’dan uzaklaştırdı ve suça sürükledi.
  · Açgözlülükbencilliği bencillikte haksızlığı ve zulmü getirdi.
  · Arzularatutkunluk kanunsuzluğa ve günahlara yöneltti.
  · Sınırsızözgürlük, Tanrı’nın anayasasına bir başkaldırı, insanlığa tehditti.
  · İnsanların devamıve esenliği için Tanrı’nın yasaları şarttı.
  · Düzen karşıtı İblisbozuk anayasalarla kendi kaos sistemini kurdu.
  · İnsanlığın korumakalkanı olan Tanrı’nın yasalarını yıktı.
  · İnsanın Rabbineitaat etmesini engellemek istedi.
  · İblis,insanı Rabbe yönelmekten alıkoymak için boş işlere çağırdı.
  · İçki,kumar, uyuşturucu; oyun ve eğlence ile oyaladı.
  · Süreklikötülüğü ve hevesine uymayı telkin etti.
  · Dünyayı hedefyapınca kardeşliği ve sevgiyi öldürdü.
  · Şeytani cinler: ‘Çokkazanacaksın, hükmedeceksin, saltanatını süreceksin’ dedi.
  · ‘Helal kazanarakmal sahibi olamazsın. Alnının teriyle kim mülk sahibi olmuş’. Dedi.
  · ‘Yalan söyleyeceksin,çalacaksın, aldatacaksın.’ Dedi.
  · Dünyaya aldananlar bozuk ve çıkmaz bir yola girdi.
  · Kimemal verildiyse kendinden bildi, daha fazlasını istedi ve Rabbe asi oldu.
  · Şeytani cinler,insanlar arasında gezdi. Her şey para dedi.
  · ‘Paran varsa her şeyesahip olursun, saygı görürsün.’,
  · ‘Mal da, huzur da,yaşam da parayla oluyor.’ dedi
  · ‘Yaşam güzel,eğlenmene bak, tadını çıkar.’ dedi.
  · Dilden diledolaştı. İnsanlara yaydı ve zamanla kabul gördü.
  · Allah’ın yolunubırakanlar menfaatçilik rüzgarına kapıldılar.
  · Dünya içinyarıştılar ve kötülük her yere yayıldı.
  · Hedef dünya veyaşamın güzellikleri olunca her şey kötüye doğru gitti.
  · Kimse ahiretiisteyin, iyilik yapın sevgiyi tercih edin diyemedi.
  · İnananlar horgörüldü ve iyiliği tavsiye eden kınandı.
  · Yeryüzü karanlıkbir çağa ilerledi.
  · Şeytani cinler,gücünün yettiği bilgisizleri davetiyle şaşırttı.
  · Ahrete ve hesapgününe inanmayanlar dünyaya sahip olmak istedi.
  · Helali reddedentahammülsüzler. Hemen kazanmak için bilerek haksızlığı yol edindiler.
  · Rızkının Allah’tangeldiğine inanmadılar ve Allah’a ortak koştular.
  · Yalan benimsendi;yalakalık, ikiyüzlülük ve gıybet ettiler.
  · Doğruluğu veadaleti savunduğunu sanan çıkarcılar,
  · Gücü ele geçirincesaltanatları için komplo kurdular.
  · Çıkarları içinhaksızlık ettiler ve kötü yöntemleri kullandılar.
  · Baskı ve şiddetleyönetti ve insanlığın huzurunu bozdular.
  · Dünyayıyönettiklerini ve her şeyi yapabildiklerini fark edenler,
  · Kendilerini Tanrıgibi gördüler ve bozgunculukta ileri gittiler.
  · Savaşlarçıkartan, liderlere kötü yol gösteren zalim Lusifer,
  · Tanrı’nın yasalarınadik kafalılık ettirerek insanları öldürtüyordu.
  · O’na uyanlar ne Allah’tan dilediler. Ne de hakka uygunişler yaptılar.
  · Dünya içinhukuksuzluğu yol edinenler İblis’e tabi oldu.
  · İblis, dünyayasırtını dönmüş akıllıya, güç yetiremedi.
  · İblise tabicinler:’Kaderin kendi elinde!’ diyerek inancı yıkmaya çalıştı.
  · ‘Kalbintemiz olsun, niyetin güzel olsun yeter.’ diyerek ibadetten alıkoydu.
  · Halbukinamazın devamlılığı doğru yolda tutardı.
  · Allah’abağlılığını sürdürmeyen samimi değildir ve sadık kalamaz.
  · Allah’ıseven (namazla) Allah’ ile sürekli görüşsün.
  · İnananlar,iblis ile daima içsel bir kavga halinde oldu.
  · Bumücadele hayat boyu süreklilik taşısa da salihler mutlaka kazanır.
  · İblisen çok insanın dur diyemeyeceği bedensel arzuları kullandı.
  · Arzularadüşkünlük vererek insanların ayağını kaydırmaya çalıştı.
  · Nefsinheveslerini sorgulamadan hemen tatmine çalışandan daha aşağılık kim olabilir.
  · Arzularına durdemenin stresi azdır, geçicidir ve insan alışır.
  · Arzularına uyanlarsürekli artan stresten kurtulamaz. Ve hırçınlaşır.
  · Bedenselisteklerini kontrollü ve ölçülü veren kazanır.
  · Arzularına uyansürekli artarak daha sapıkçasına ilerler.
  · Midesinidolduranlar ve cinselliğini tatmine koşanlar kendisine zarar verir.
  · Heveslere uymakkalbi katılaştırır ve maneviyatı öldürür.
  · Arzularına durdemeyenler İblis’in etkisinde kaldı ve zarar verdi.
  · İblis, nefsineuyanın sahibi oldu. Egemenliğini aldı ve yönetti.
  · İblis’inetkisindeki insan çevresindekileri kınadı ve ötekileştirdi.
  · Olumsuz düşünereksürekli ters söylemlerde bulundu.
  · İnsanı kışkırttı;hırçınlaştırdı; kavgaya ve şiddete sürükledi.
  · İnsan, aklını vekontrolünü kaybederek zarar vermek için saldırganlaştı.
  · Gözü görmedi,hiçbir şey duymadı cinayetler işlediler
  · Nefsine uyanımelekler terk etti, şeytani cinlerin kontrolüne girdi ve kullanıldı.
  · Ey iblis insanazarar vermekle neyi başarmış oldun.
  · Rabbine başkaldırırkensadece zalim oldun.
  · Bu zulmün daha nekadar sürecek sanıyorsun.
  · Ey iblis Rabbimdileseydi seni en baştan yok ederdi.
  · İnanan insanlarıve cinleri ayırmak için sana izin verdi.
  · Haksızlığauğrayanlar ve öldürülenler elbette karşılığını alacaklar.
  · Yeryüzündeegemenliğini kurdun ve en parlak dönemini yaşadın.
  · Hakimiyetin kısasürdü. Çünkü yalan, batıl ve zorbalık uzun yaşayamazdı.
  · Ey iblis, insanadestek olsaydın yeryüzüne bereket yağardı.
  · İnsana iyiliketseydin bu senin şanını arttırırdı.
  · Bu dostluktan nasibinibüyük alır, Tanrı gözünde değer bulurdun.
  · Ancak senkıskandın ve takıntı yaptın. Mantıksız davrandın
  · Kim haktanayrılırsa akıl ondan alınır. Kontrolsüzce bocalayıp dururdu.
  · İnsanı aldatmaklave yoldan çıkarmakla sadece oyalandın.
  · İnsanlara yapılankötü davranışlar sadece günahlarını arttırdı.
  · Bununla ne Tanrı’yane de insana zarar verebildin.
  · Zaten insantopraktan içi boş çaresiz bir varlıktı.
  · İnsana yaptığınkötülüklerden dolayı en büyük zararı kendine verdin.
  · Ey iblis zamanıhızlı akan ve ölüme bağlı bir hayata aldanılır mı?
  · Gerçekten Allah’ısevmiş ve ondan çekinmiş olsaydın düşmezdin.
  · Tanrınınhoşnutluğu yerine menfaatlerini ön plana çıkarman kaybettirdi.
  · ‘Tanrım, benidoğru yolundan ayırma’ diye korksaydın korunmuş olurdun.
  · Ama sen tümuyarılara rağmen bile bile insana düşmanlık ettin.
  · Bak kuru inadınseni yıkılış gününe getirdi. Artık egemenliğin bitecek.
  · Rabbinin her şeyenasıl hükmettiğini göreceksin.
  İNSANLARDA KÖTÜLÜK SEÇİMİ
  · İnsan boştur,bedene bürünmüş sadece bir ruhtur.
  · Gücü ve bilgeliğiyoktur. Kalbine, niyetine göre yön bulur.
  · İnsanındüşüncesinin temeli tercihlerinde gizlidir.
  · İnananlar iyiliğive ahreti isterler ve melekler tarafından yönetilirler.
  · İnanmayanlarkötülüğü ve dünya yaşamını isterler şeytani cinler tarafından yönetilirler.
  · Yaşama aldanır,dünya ve içindekileri ister ve arzularına kapılırsa kaybeder.
  · İnsan doğruluğuseçmedikçe Allah’tan istemedikçe yaşam sınavını kazanamaz.
  · İnsan sınanır veinsanın kaderini tercihleri şekillendirir.
  · Cahile, dünyayatapmışa, kibirliye, cimrilik edene akıllarınca istekleri verilir.
  · Onlara verilenlergüzel gösterilir. Az bir şey karşılığında aldanırlar. Ve yeryüzünde oyalanıpdururlar.
  · Her şeye sahipolmak ve her zevki tatma arzusu insanları yoldan çıkardı.
  · Sürekli dahafazlasını istediler, hiç doymadılar
  · Sorgusuzca vesınırsızca yaşamak istediler.
  · Yasatanımamazlık, toplumsal ve küresel düzeni bozdu.
  · İnsani haklarıçiğnediler. Mallara ve canlara kast ettiler.
  · Silah ve paraüstünlüğüyle küresel egemenliği yönetenler,
  · Bozgunculuk yaptı.Savaşlar çıkardı ve insanları katletti.
  · Savaşların önderiİblis, insanları yok etmek istiyordu.
  · Gizliden, komplolarladüzeni ve huzuru bozacak işler yaptı.

 4. #13
  Misafir
  Üyelik tarihi
  Sep 2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart Cevap: cin cinler alemi hakkında bilgiler

  · İblis’inegemenliğindeki inançsız yönetimler devlet terörü uyguladı.
  · Saltanatları içinzulmü yol edindiler.
  · Yeryüzünde ‘İblis’inanlayışı’ kabul edildiğinde bir güç yarışı başladı.
  · Silah vezenginliğin egemenliği kötülüğün taraftarlarındaydı.
  · Dünyayıisteyenler iyilerin üzerinden kazanmayı yol edindiler.
  · Kötülüğüntaraftarları zarar vermekten korkmadılar.
  · Kötüler, iyileribastırır. Kaba kuvvetle egemenlik kurardı.
  · İnanan iyiler,kötülerin egemenliği altında ezildiler.
  · İyiler çekindi.Tanrıya asi olmaktan ve şiddetten kaçındı.
  · Sakınanlar zarargördü. Sevilmedi ve horlandı.
  · Zararsız olmayıtercih eden iyiler daima mazlum oldu.
  · Kötülerindöneminde kanunsuzluk ve kaos hakim oldu.
  · Tanrının yasalarıbir kenara atıldı ve hesap sorulamadı.
  · Daimi esenlik;doğruluk, adalet ve barış ile mümkündür.
  · İblis kısaegemenliğinde taraftarlarını sadece ateşe götürüyor.
  · Her kavme beldeyeve köye doğrucu, adil bir kul gönderildi.
  · Tanrı her dönemdeinsanlara sahip çıktı.
  · Yeryüzü tarihibunun örnekleriyle doludur.
  · Allah, yaşamamüdahale etmiş ve katleden şeytanı durdurmuştur.
  · Israr eden veinananları yok etmek isteyen zalimlerin başlarına geleni gördünüz.
  · Güçlerine güvenenve planlar yaparak düzenleri bozanlar azabı hak ettiler.
  · Rabbe giden doğruyolları tıkadılar. İnsanlığa faydalı işleri engellediler.
  · Haksızlığı,adaletsizliği, baskıcılığı ve öldürmeyi düzen saydılar.
  · Yiyeceksin,içeceksin ve eğleneceksin dediler. Ve zulmü teşvik ettiler.
  · Bir dekendilerinin doğru yolda olduklarını iddia ederler.
  · Dua etmeyenler nasıldoğru yolda olduklarını sanırlar.
  · Zaten onlar dünya,batıl ve haksızlık yolunda Tanrı’ya yönelemezler.
  · Bunuistediklerinde bir melek karşılarına dikiliverir.
  · Ve ‘Sen şunlariçin mi Tanrı’dan istiyorsun?’ der.
  · Ve insanın neiçin mücadele ettiğini gösterir.
  · Rab’den şüpheedenler ‘Sadece dünya hayatı var.’ dediler.
  · Bir dahadirilmeyeceğine inananlar dünyayı doyasıya yaşamayı istedi.
  · Sonra da tercihininoluşturduğu körlük ve cahiliyet nedeniyle ölümün belirsizliğinden korktu.
  · Aslındakorktukları şey Allah’a karşı oluşları ve kendi günahlarıdır,
  · İmanda şüphedekalan her kişi Tanrı’ya varışta kusurludur.
  · Oysaki varlık,varlığın sistemi ve işleyişi Allah’ın varlığını anlatır.
  · İnanan, öğrenerekdaima inancını perçinlemeli ve Tanrı’nın yasalarına bağlı kalmalıdır.
  · Dünya hayatıinananlar için sefa yeri değildir.
  · Ve Tanrı türlüyöntemlerle yaratılmışları denemektedir.
  · Allah yaratılmışher inanana, cin, insan ve hayvan şeytanlarını düşman kıldı.
  · Çünkü onlaryaşama aldandıkları için inananlara zulmederler.
  · Bu nedenle tanrıölümü yaratma kararını aldı. Ve sonucu hesap gününe bağladı.
  · Herkes yaptıklarınınkarşılığını alacak.İyilerle kötüler ayrılacak. İyiler ödüllendirilecek.
  · Ve kuşkusuz kiTanrı senaryo edenlerin en mükemmeli, merhametlilerin en hayırlısıdır.
  · Adem ve eşi,türlü nimetler varken yasaklanmış meyveden yedi.
  · Ebedi yaşamı veher şeyi özü ile bilmeyi istedi
  · Her şeye sahipolmayı, yönetmeyi; tüm bunlarla Tanrısal gücü istedi.
  · Adem ile Havvaİblis’in aldatmasıyla Allah’ın yolundan çıkmıştı.
  · Hatalarınıanladılar ve pişmanlık içinde özür dilediler.
  · Hiçbir varlıkTanrı’ya itaatkar olmadan başarılı olamazdı.
  · Rab, hemen karar vermedi, Adem’in nesline birfırsat verdi.
  · Kötüleri elemekiçin yaşamı sürdürdü ve insanları ölümlü kıldı.
  · İnsanlarıkurtarmaya karar verdi ve insanların sonunu belirledi.
  · "Yeryüzündeyaşayacaksınız, orada öleceksiniz ve orada diriltileceksiniz.’ Dedi
  · Öncesini vesonrasını yazdı. İlk ve sonu senaryo etti.
  · Yeryüzünde kiminne yapacağını sınamaya tabi tuttu.
  · Kalkış gününekadar süre verdi. Allah, karar yerinde adil hüküm verecek.
  · Yaşamı, hesapgünündeki kararına şahit tuttu.
  · İyilerlekötülerin soğuk savaşı ilk andan itibaren başladı.
  · Tanrıya kafatutan, gizlice düşmanlık eden kötülüğün gücünü İblis sahiplendi.
  · Adem yaratılıncaİblis’in Tanrıyla mücadelesi başladı.
  · Adem’in üzerindeiyilik ve kötülüğün çekişmesi yaşandı.
  · İnsanlar, inananve inanmayan olarak iki farklı bakış açısıyla hayatı yorumladı.
  · Adem’i yaratılmagerekçesi çok fazlaydı.
  · Yaratılanlar,yaşama aldanıp Tanrı’ya asi oluyordu
  · Yaratılmışlarınsuçları ve hataları cahil ve çaresiz bir varlığın yaratılmasını mecburkılmıştı.
  · Allah şefkatinive kudretini elbette zalimlere gösterecekti.
  · Ve her şeyinsahibi ve yöneticisi olduğunu yaratılmışlar bilmeliydi.
  · Dilediğininyükseltir, şerefli kılar; dilediğini alçaltır, değersiz kılardı.
  · Tanrı dilediğiniyaratır ve yaratılmışlar bunu sorgulayamazdı.
  · Ama o en adil, endoğru ve en isabetli karar verendi.
  · Ne ondan dahamerhametlisi ne de daha adili bulunurdu.
  · Adem’inyaratılmasına tepki gösterenler Tanrı’nın kararına öfkelendiler.
  · Allah,İblis’e kibrini yenmesi için sürekli fırsat verdi.
  · İblis, Adem’edüşmanlığını sürdürdü ve sürekli azgınlığını artırdı.
  · İblis’inzulümleri karşısında insanoğlu mazlumdu.
  · Göklerdegezebilen iblis Rabbine inadını arttırdıkça dönem dönem sınırlandı.
  · Bir zamanlaryıldızlarla dolu evrende gezer ve göğü dinlerdi.
  · Sonra dünyasemasının dışına çıkmalarına dahi izin verilmedi.
  · Göğü dinlemeyeteşebbüs eden cinlere meleklerce meteor taşları atılır.
  · Artık geleceğietkileyecek bilgilere ulaşamadan kaçışmak zorunda kaldılar.
  · İblis gözdeydi,şan ve makam sahibiyken düştü ve kovuldu.
  · İblis’in gizlişeytanlığı Adem ile ortaya çıktı.
  · İblis kıyamettarihine kadar mühleti olduğunu anladı.
  · Kötülüklerinkaynağı olan iblis bencillik etti.
  · İlk aleme veyaşadığı ana aldanan iblis kördü.
  · Şartlarına razıolmuyor ve Tanrı’nın kararlarını eleştiriyordu.
  · Olayları kendiçıkarına göre yorumluyordu.
  · Allah,yaratılmışların tümünün çıkarlarının korunmasını istemişti.
  · İblis ve Ademyeryüzünde düşman olarak yaşamaya başladılar.
  · İnsan içi boş,yönetilecek bir araç gibiydi.
  · İnsan Tanrıyasığındığında bir melek tarafından sahiplenilen
  · Tanrıyı unuttuğundaşeytan tarafından hor kullanılan oldu.
  · İnanıp sığınanıTanrı yönetti ve O’nu koruma altına aldı.
  · İnsanları sevenve iyiliğini isteyenler tanrının tarafında oldu.
  · İnsanlarısevmeyen ve kötülüğünü isteyenler iblis’in tarafını seçti.
  · Kardeşliği vebarışı isteyenler Tanrı’nın tarafında;
  · Düşmanlığı vesavaşı isteyenler İblis’in tarafında oldu.
  · Kötü düzenintemelinde Şeytanın varlığı açıkça anlaşılacak.
  · Saklı gerçeklerortaya çıkacak, artık İblis’in egemenliği yıkılacak.
  · İblis’in tahtınabağlı şeytani yönetimler dağılacak.
  · İyiliklerinkralı olan Allah, kötülüklerin sahibi şeytana fırsat vermeyecek.
  · İyiliklekötülüğün savaşında Allah da şeytan da taraftarlarını toplayacak.
  · Ve ogün, kıyamet gelecek ve herkes yaptığının karşılığını alacak.
  · Tüm yaratılmışlaryok olacak sadece Rab kalacak. Ve tekrar yaratacak.
  · Sonra yenialemler, mükemmel bir düzen kuracak.
  · Orada esenlikcenneti sürekli var olacak.
  · İnananlar oradaebedi olarak kalıcıdırlar.

 5. #14
  Gönüllü Paylaşımcı sementa.38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2013
  Mesajlar
  27
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: cin cinler alemi hakkında bilgiler

  besmele ve zikir ile allahh bizi korur

+ Cevap Ver
Sayfa 2/2 İlkİlk 12

LinkBacks (?)

 1. Yandex
  Refback Bu Konu
  08-18-2017, 01:20 PM
 2. Yandex
  Refback Bu Konu
  04-22-2017, 01:57 AM
 3. 04-17-2017, 10:15 AM
 4. Yandex
  Refback Bu Konu
  03-13-2017, 11:34 PM
 5. Yandex
  Refback Bu Konu
  03-11-2017, 07:05 PM
 6. Yandex
  Refback Bu Konu
  11-11-2014, 02:55 AM
 7. Yandex
  Refback Bu Konu
  10-07-2014, 06:53 PM

Benzer Konular

 1. Hz , Nuh aleyhisselamın eşi hakkında bilgiler
  By Karani in forum Soru ve Cevaplarla İslam
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-26-2011, 05:21 PM
 2. Kıraat imamları hakkında bilgiler
  By DeMir in forum Soru ve Cevaplarla İslam
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-05-2011, 02:20 PM
 3. Kibrin Kötülüğü hakkında bilgiler
  By Ahkaf in forum Serbest Bölüm
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-03-2011, 09:34 PM
 4. Cihad Hakkında önemli olan Üç Soru Üç Cevap hakkında bilgiler
  By Karani in forum Cihad Ve İslami Mücadele
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-12-2011, 02:36 PM
 5. Hayvanlar alemi hakkında bilmediklerimiz
  By BeRkCaN in forum Bunları Biliyor musunuz
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-23-2010, 12:52 AM

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
^

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379