+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

cin cinler alemi hakkında bilgiler

 İslami Konular ve kaynakları Katagorisinde ve  Doğru İslam Bilgileri Forumunda Bulunan  cin cinler alemi hakkında bilgiler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>Cinlerle ilgili ilginç ve müthiş gerçekler-1 CİNLER, CİNLER ALEMİ, CİNLER HAKKINDA ÇARPICI GERÇEKLER. CİNLERDENKORUNMANIN YOLLARI. Bu yazıları sizlerle paylaşmadan öncepek çok ifrit ve şeytani cinlerin saldırılarıyla karşılaştım. Sol topuğumasaldıran bir genç cinin sol bacağımda oluşturduğu karıncalanma ve uğuşmayıdahissettim. 40 yıldır beni tanıyormuş gibi gözlerime bakarak önümden geçen karakedi de gördüm. ...

 1. #1
  Misafir
  Üyelik tarihi
  Sep 2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart cin cinler alemi hakkında bilgiler

  Cinlerle ilgili ilginç ve müthiş gerçekler-1
  CİNLER, CİNLER ALEMİ,

  CİNLER HAKKINDA ÇARPICI GERÇEKLER. CİNLERDENKORUNMANIN YOLLARI.

  Bu yazıları sizlerle paylaşmadan öncepek çok ifrit ve şeytani cinlerin saldırılarıyla karşılaştım. Sol topuğumasaldıran bir genç cinin sol bacağımda oluşturduğu karıncalanma ve uğuşmayıdahissettim. 40 yıldır beni tanıyormuş gibi gözlerime bakarak önümden geçen karakedi de gördüm. Kırsal bir alanda birkemiğin üzerinden geçmem sonrasında arkamda koşuşturan ayak sesleri de duydum,uzaktan adımı seslenenler de oldu. Karabasanların uykuda ruhu tutmalarını vekorkutmalarını da yaşadım. İçimden açıkça benimle konuşanlarına da şahit oldum.İstediğin kadını getireyim diyenini de, sana çok para kazandırırım diyenini deduydum. Açıkça ölümle tehdit edenini de gördüm. Sırf Allah’ı seçtiğim içinbenimle çok uğraştılar. Şeytani cinlerin bana yüklenmeleri sonucunda Ateşlenerekhastalandığımı ve onların oluşturduğu iltihabı atmak için antibiyotikiğneleriyle bir hafta temizlendiğimi de biliyorum. Bu yazıları paylaşmak içinçabaladığımda çok cin saldırılarıyla karşılaştım. Ben münadi_666 herşeye rağmen bu yazıları insanlıkla paylaşmaktan onur duyuyorum.
  · İnsanlara gizliolan varlıklara cinler denir. Bugörünmeyen ve kendilerini gizleyen güçler; gören, işiten, düşünen bilinçlivarlıklardır.
  · Şeytan (iblis)lanetlenmeden önce cinlerin ileri gelenlerinden biriydi.
  · İnsanları korkutmak cinlerin en büyük eğlenceleridir.
  · Cin, insana ‘Ben’ diyerek kendini gizler. Zihinde sürekli konuşur. İnsana sürekli aynı şeyleri söyleyereko’nu bir psikolojiye sokar. Zamanla tekrarlarına ikna eder. Alıştırır veyıldırır.
  · Cinlerdemantıksal bütünlük, akılcılık, nezaket ve kontrol yoktur. Düşünce, davranış,dikkat ve konuşmalarda kontrolsüzlük şeytani cinlerle beraber olunduğunuzun birkanıtıdır.
  · Cinler havadarüzgar gibi, bir şekilde su gibi akarak gider. Ateşin hareketlerinesahiptirler. Bunu yavaş hallerinde kısa mesafelerde yaparlar. Dünyanın öbürucunda bir yere gitmek istediklerinde bir anda orda olurlar. Gideceği yeribilmesi ve istemesi yeterlidir. Tanrı onlara ışınlanmak diye tabir ettiğimiz birtakım özellikler vermiştir. Yaradılışlarıve yapıları gereği bunu yapabilmektedirler. İnsanlar da ölünce bu ruhulözelliklere kavuşmaktadır. Cep telefonundan bir sinyalin dünyanın öbür ucundakibir telefona anında ulaşması gibi de düşünülebilir.
  · Cinler güneş veyağmurdan korunma amaçlı ağaç altlarını, Kaya ve taş altlarını dinlenme yerleriolarak kullanırlar. Karanlık yerlerde gezerken orada olduğunuzu bildireceksesler çıkartın (mantıklı şeyler söyleyin. -Çekilin, izin istiyorum, bengeliyorum. Allah büyüktür gibi) yere tükürmemeye ve de elinizdeki cisimleriyerlere atmamanızda fayda vardır. Onlar haşere ve böcek halinde debulunmaktadırlar.
  · Telepati,telekinezi tamamen cinlerden faydalanmadır. Uzaktaki biriyle düşünsel konuşmaolayı cinlerin aracılığıyla gerçekleşmektedir. Çok hızlı hareket etmeleri bir saniyeiçinde dünyayı birkaç tur atmaları nedeniyle bunları yapması mümkündür. Yaradılışları itibariyle bunlar insana olağanüstü gelebilir ancak bunlar gayet doğal ve basit şeylerdir.
  · Gerilmekcinlerdendir. Bedende şekil alma halidir. Uygun şekilde yerleşme halidir. Sıkgerilme şeytani cinlerin sürekli bedende yer değiştirdiği veya bedenden gidip gidip geldiği anlamını taşımaktadır.Başka işleri için de bedenden çıkıp tekrar tekrar gelebilir. Bu gelme veyerleşme hallerinde gerilmeler kasılmalar gerçekleşir.
  · Cinler insanınbeş çıkıntısından girer. Eller, ayaklar ve baştan giriş yaparlar. Bu uzuvlarbedene giriş yollarıdır. Genelde ellerde parmak uçlarındaki tırnaklardan,ayaklarda topuklardaki yarıklardan, başta enseden, kulak çevresinden, saç diplerinden giriş yaparlar. Budurum bazen kaşıntılarla kendini gösterir. Cinler genelde insana giriş için soltarafını tercih ederler. Cinler çeşitli yöntemlerle bedene girerler. İncelerekyani iğneden bin kat daha incelerek deri gözeneklerinden içeri girerler. Bazenbu girişlerde sivrisinek sokmasından daha hafif ve kısa kaşıntılaryaşanabilmektedir. Saçta, topukta, kolda kaşıntılar bunlardan kaynaklıdır. Cinsel ilişki sonrası ya da hafif soğuk birortamda insanın sırtına atlayarak yıldız yağmuru gibi bütüncül bir girişyapabilir. Bir titreme, çırpınma, silkelenme gibi hareketle girişlerihissedilir. Çok insanda bu üşüme olarak algılanır. Gerçekte öyle değildir.
  · Soğan, sarımsakkokusu cinlerin en çok hoşlandıkları kokulardır. Bu kokudan beslenirler. Kokulubir insanın yanına üşüşürler. Soğan kokulu insan normalden biraz fazla sinirlive tepkili olur.
  · ESNEMEninuykuyla hiçbir ilişkisi yoktur. Esnemek tamamen cinlerdendir. Esnemenin nedeniuyku değildir. Belki sonucunda bedene giren cinler ağırlık ve uykuoluşturabilir. Esnemenin temelinde şeytani cinin sizi etkileme veya bir eylemesevk etme çabası vardır. Size yönelik bir düşüncenin başlamasıyla ortayaçıkmaktadır. Herhangi birisi ister iyi ister kötü niyetle olsun; sadece sizebaktığı anda bile size doğru yola çıkan bir şeytani cin vardır. Bunlara beyazcüce, beyaz yılan da denilmektedir. Bu şeytani cin insanın giriş kapısı olan ağızdanesnemeyle içeri girer. Bunların görevleri vardır. Küçük vesveselerle küçükgünahlara yöneltmektir. Bunlar genellikle hapşırılarak dışarı atılırlar. Güçlüdeğildirler. Verdikleri düşünceleri birkaç defa reddettiğinizde vücudukendiliğinden de terk ederler. Vesveseleri, güçsüz, basit, sıradan da olsasüreklilik taşır. Ve insan psikolojisi gereği sürekli uyarılma o kötü şeyealıştırır. Bir insan bir kalabalıkta size bakınarak araması anında içindengeçirdiği bu eylem sonucunda kendisinden beyaz bir şeytan aranan insana doğrugider. Giriş için ağız giriş kapısını kullanır. İnsanın ağzı açılır ve içeridoğru hava gibi akar. İnsanın ciğerine yerleşir. Kalbin oraya burnunu dayar.Zamanla insana birtakım vesveseler verir. Küçük günahlar işlemesini sağlar. Bugünahlar süreklileşir ve süreklileşen günahlar çok sayı teşkil ederse büyükgünahlara kapı açar. Küçük ve iyi niyetten doğan şeytan zamanla insanı sapkınhale getirebilir.
  · NAZAR:Şeytani cinler, insanı kullanarak madde üzerine etki etmektedir. Nazarbunlardan biridir. Nazarın kaynağı maddeci ve şekilci cinlerdir. Nazar,kendisinin olmayan güzel bir şeyi aşırı beğeni ve istek sonucunda oluşan yıkıcışeytan gücüdür. Herhangi bir şeyi çok beğenmek ve beğenilme içerikli düşünce geçirmekve gözle o şeye bakmakla ortaya çıkan yıkıcı enerji gücüdür. İnsan bu düşünceyio anda onaylarsa baktığı şey insan dahi olsa zarar görür. Bu zarar düşünceninve niyetin gücüne göre değişim gösterir. Ama insan o anda o düşünceyidesteklemez Allah’ım sen onun güzelliğini arttır. Gibi düşünce taşırsa veya odüşünceyi yıpratacak olumlu bir düşünce uygularsa ‘yıkıcı nazar’ etkisinigösteremez. Mesela insan boş bir anında şeytanın etkisiyle geçirdiği ‘of negüzel araba’ düşüncesini geçirdiği anda arabaya da bakmışsa artık araba tehditaltındadır. Öncelikle şunu bilmelisiniz. Düşünce insandan çıkmamıştır.Düşüncenin kaynağı şeytani cinlerdir. İnsan o anda bu düşünceyi onaylarsa Arabaartık tehdit altındadır. Yıkıcı bir güç görevlenmiş olur. Birkaç şeytan hemengörevlenir. Ve hiç ummadığınız bir şekilde bir kaza meydana geliverir. Olayınşartları çabuk oluşturulursa siz olaya şahit olursunuz. Ama kaza bir saat sonrabile siz görmeden de meydana gelebilir. İnsan bu ilk düşünce zihinden ‘of ne güzel araba’ geçtiği anda -ne varherkes de böyle güzel araba var’ deseydi ya da farklı olumsuz bir düşünceyleaşırı beğeniyi yıpratsaydı, yıkıcı güç(maddeyi ve olayları etkileyen şeytanicinler) araba için görevlenmemiş olacaktı.Bazı insanların nazarı daha çabukdeğmektedir. Bunlara şeytanın etkin olduğu bedenler diyebiliriz. Veya maddecişekilci ve çıkarcı insanlar da diyebiliriz. Ama insanların çoğu geçici olarakbu durumu yaşarlar.

  BUÖZET BİLGİLERİ YAZININ TAMAMINI OKUMANIZ İÇİN VERDİM MAAMAFİH AŞAGIDA ÇOKÇARPICI, DAHA ÖZEL BİLGİLER BULUNMAKTADIR.
  HERŞEY ŞÖYLE BAŞLADI

  Evren yoktan varedildi. Tek bir noktadanbüyük bir ışık çıktı. Bir ateş yağmurugibi etrafa saçıldılar. Sonraki aşamalarda ortaya çıkan Yeryüzü, güneş gibi fokurdayanateş topuydu. Bir çeşit evrende bulunan ateş damlasıydı. Evrende yıldızlar vegezegenler sanki suda yüzen birtakım tortulardı. Girdaplar, dağılmalar vebirtakım esintiler vardı. Evrende değişimler gerçekleşti. Isı değişimleri gibifarklı prosesler yaşandı. Ve yeryüzü sularla kaplandı. Sular çekilirken. Cinlerinilk babası Cann yaratıldı. Ancak bu tek bir türle kalmadı.
  Adem’inözü toprak olsa da toprak olarak kalmadı, değişime uğramış bir ten ve bedenhaline gelmişse Cinler’de Ateş olarak kalmadı. Özü Ateş olsa da değişimeuğrayıp farklı bir yapıda var oldu. Adem’in çok gelişmiş bir versiyonu. Hammaddesi ateş, düşünen, nefsi olan, seçim yapan ve Allah’a inanıp ibadet etmesigerekendi. Evet ateşin toprağa üstünlüğü vardı ama gerçek üstünlük tanrıyabağlılıkta ve tam sadakatteydi.
  Cann ve türdaşları bölündüler ve eşleriyaratıldı. Sonra aileleri çocukları ve torunları oldu. Hızla ürediler. Kendiaralarında dünyayı isteyenler ve ahreti tercih edenler oldu. Tanrınınkurallarının dışına çıktılar. Anlaşmazlıklar, şiddet ve savaşlar yaşadılar.Tanrı durumlarını düzeltmek için Cann’ın oğullarından kendisine en sadıkİblis’e bilgi, kabiliyet ve üstünlük verdi. Tanrı gökten ateş yağdırdı. Veinsanların değimiyle dinazorlar çağı bitti. Zalim cinler yeryüzündentemizlendi. Tanrı iblis’i başarılı kıldı. Onların üzerine geçirdi ve o’nu üstüntuttu. Allah’ın izniyle ve ona öğretilenlerle her şeyi başarabiliyordu. İblis yeryüzündebarışı ve adil düzeni sağladı, tanrının halifeliğini yürüttü. Zamanla iblis tüm bu başarılarını kendinden zannetti.Kibirleniyor ve taşkınlık ediyordu. Cinlere ve meleklere rahatsızlık veriyordu.Tanrı bu durumdan hoşnut kalmadı.
  60 bin yıl geçti. Bitkilerden sonrahayvanların yaratılma çağı yaşandı. Yeryüzünde yeni yaşamların olması içinuygun şartlar Tanrı tarafından oluşturuldu. Ve o gün geldi çattı. Topraktan vesudan, karışık yapışkan çamurdan Adem yaratıldı. İçi boş, vurulduğunda sesgelen, basit bir toprak parçasıydı. Yönlendirilmesi gereken kumanda edilecekbir canlıydı.
  Tanrı akan sularla rüzgarlarla Adem’i tesviyeetti ve ona son şeklini verdi. Kuru bir çamura döndü, değişik evreler geçirdi.Son halindeki etten ve kemikten Adem, bir süre uyutuldu. O’na ruhundan üfledi. Ademingöz kapakları kıpırdadı ve parmakları hareket etmeye başladı. Adem yaratılırkenondan bölünen bir parça uzadı ve ondan eşi Havva yaratıldı. İblis, Adem ileHavva’yı gördü, şekillerinin güzelliğinden ve tanrı gözünde değerli olacağındanonları beğenmedi, üzerine tükürdü ve O’nu reddetti. Tanrı Adem’e yeryüzünde,nimetlerle dolu ırmakların geçtiği bahçelerin olduğu bir belde verdi. Oradaoturun yeyin için ama şu meyveden yemeyin dedi. İblis O’nu saptırmak içinsürekli etrafında dolandı.
  Adem uzun süre iblis’e direndi, ancaknereye kadar. Bir gün o’na uyacaktı. Her insanın yapacağı gibi aldatılarak meyvedenyedi. Pişmanlık içinde Tanrı’dan özür diledi. Tanrı o’nu hemen cezalandırmadı. İyilerlekötüleri ayırt etmek için bir karar gününe kadar neslinin devam etmesini sağladı.O günden beri Adem’in nesli farklı dönemler yaşamış ve bugüne kadar artarak gelmiştir.İblis’te bu güne kadar onunla uğraşa gelmiştir.
  İblis, üstünlüğün özde (ham malzemeninözelliklerinde) değil tanrının dilemesiyle olduğunu unutmuştu. İblis iştebundan kaybetti. Tanrı dilemesiyle yaratacağı ve dileğini vereceği Adem’iyeryüzüne halife yapmak yani emirlerini uygulaması için hizmetkarlığınagörevlendirecekti. İblis tanrıya sadıklığı ve ibadeti gereği Adem’e iyiliketmek ve onun iyiliği için çalışmalıydı. Ancak o Adem’e düşman oldu. O’na boyuneğmedi. Böylece tanrıya asi oldu. İyilik için çalışan şerefli bir melek ikenmakamından düştü. Düşmüş bu melek iyilik safından ayrılmıştı. İblis artıkkötülüğün temsilcisi ve önderi şeytan oldu.
  Ogünden beri insana düşman olan İblis Adem’in soyunu yok etmek için öldürmeyi,haksızlıklar yaşatmak için çalmayı, neslini bozmak için zinayı emreder. İşigücü insanlarla uğraşmaktır. Bu nedenle on emir vardır. Tanrının kitapları veyasaları vardır. Bu yasalar insanlığı korur ve bir kurtuluş reçetesidir.
  Tanrı yarattığı tüm kuvvetleri özgürbıraktı. Yaratılışları gereği melekler tam sadık, bağlı kuvvetler idi. Amacinler ve insanlar özgür iradeli seçim yapabilen ve dileyen varlıklardı. İblis’infitnesi Adem, Adem’in fitnesi yaşamın güzellikleriydi. Dünyacı İblis, Adem’ealdanarak Tanrıyla mücadele etmeye kalktı. Batıllaşan, azgınlaşan ve tanrılıkiddiasında olan iblisin durumunu şöyle anlatırız; haksız suçlu ve zavallı. Otanrıyı reddetmiş ve asi olmuştur. İblis tanrının iyi niyetini bozmaya çalıştı.Ve varlık içinde olumsuz bir güç olarak ortaya çıktı.
  Cinler ikiye ayrılırlar. İnananlar veinanmayanlar olarak. Şeytani cinler ve rahmani cinler de denilebilir. Şeytanicinlerin öncülüğünü iblis yapmaktadır. İnanan cinler insanlardan uzak yaşamayıve temiz kazancı seçmişlerdir. İnsanlara bulaşmazlar ve onlarla uğraşmazlar.Onlar Allah’tan korkarlar ve kötülükten çekinirler. Şeytani cinler iseinsanları kullanırlar. Korkuturlar, Tanrılık iddiasında bulunurlar. İnsanlarıkullanarak ve kendilerine yönelterek taşkınlıklarını arttırırlar. Kötülüktenkazanırlar. İnsan üzerinden geçimlerini sağlarlar. Tanrıya inanmadıkları vetanrıdan dilemedikleri için onların fitnesi insan olmuştur. İnsana aldanaraktanrının rahmetinden kovulmuştur.
  Allah'ın şerefli bir kölesiyken;büyüklenerek, kovulmuş olan İblis cinlerdendi ve cintoplumlarının önderlerinden bazılarının da ayaklarını kaydırarak insanlarlauğraşmaya başlamıştır. İblis, kendisiyle birlikte diğer cinleri de şeytanlaştırdı. Şeytanikadroyu kuran iblis onlara öncülük etti. Adem’in yaradılışıyla İnanan veinanmayan olarak ayrışan cin toplumu iki millete (topluma) ayrılmışoldular. İnsanlara bulaşmak istemeyen inananları dağlara ve ıssız yerlere,insanlar üzerinden geçinen, onları kullanan ve kötülük edenleri inançsızdı.İnançsız cinler insanlarla iç içe beraber yaşarlar. İnsanların hayatlarına,yaşamlarına, ailelerine müdahale ederler. İnsanın bedeni üzerinden geçimlerinisağlarlar. Bu haksız yol yani batıl kazanç kötülükler üzerinden yürümekteydi.Bu nedenle iblis’in tayfası insanlığa düşman ve tanrı karşıtlığındaydı.
  İblis(Lusifer), Adem’i reddedip tanrıyıkarşısına aldıktan sonra kendi aralarında hiçbir ahlaki sınır tanımayanilişkilerle çoğaldılar. Diğer taraftan İblis, cinlerden birçoklarınısaptırıp kendisine köle edindiği kimselerle "şeytanmilleti"ni çoğalttı ve insanların peşlerine düştü. İblis cinlere büyüksıkıntı çektirdi. İblis, Adem’i reddederek batıl bir yola saptı cinlerdenkimilerini aldatarak kimilerini zorbalıkla kimilerini kölelikle kendi düzeninebağladı. Tarih boyunca da insanlardan İblis'e köleler devşirdiler. Buyolla devşirdikleri "insan şeytanları"yla yeryüzünde giderekgüçlendiler.
  İblise, cinlerden gönüllü 19 kişiyardımcı oldu. 19 kişi İblis'in kendi kadrosundandı. İblis’in tahtındanbeslenen bu kişiler Adem’e secde etmeyen İblis’i tercih ettiler ve Allah'ıreddettiler. Bu sapkınlar, kendilerineeş seçtikleri insan kızlarıyla birleştiler. Tanrının amacını bozup İnsanlardankendilerini çoğaltmak istiyorlardı. Onların yanına gitmeye başladılar ve onlarlabirlikteliklerinde asıl kendilerini kirlettiler. İmanlarını kaybettiler, küfredüştüler ve tanrılık iddiasında oldular. Onlara büyücülük ve sihirbazlık öğrettiler.Çağırdıklarında hemen yanında oldular. Onlar ve onlardan sonraki tüm büyücülerde insanlığa düşmanlıkta birbirlerinden faydalandılar.
  CİNLER VE İBLİS
  Şeytan anlamı itibariyle olumsuz düşünce,yıkıcı etki, suçlayıcı, zarar veren ve kötülüğün kaynağı, düzen karşıtı birkuvvettir. İblis Adem’i reddedince şeytanlaşmış ve sürekli kendisine taraftartoplamıştır.
  Şeytan kelime kökünde incelendiğinde tekbir kişiyi iblisi nitelemekten çok kötülüğü nitelemektedir. Şeytanlığın liderive önderi iblis’tir. Kuranda ‘insan ve cin şeytanları’ ibaresinden insanlardanve cinlerden kötülüğü seçmiş olanlar olarak bahsedilmektedir.
  Her cin şeytan değildir. Ama her şeytancindir. Cin kelime kökü itibariyle insana gizli olan bilinçli varlıklardır.Şeytani cinlere, halk dilinde ve Müslümanlar ‘şeytan’ demektedirler. Cinlerharicinde ayrı bir şeytan varlığı yoktur. Cinlerden Allah’ı terk etmiş olanlar veonunla mücadele edenler şeytandır. Bunlar insanları saptırmakla meşguldürler. Kovulduklarındanve tanrının kararını reddettiklerinden dolayı tanrıdan istememektedirler.İnsanlar üzerinden geçimlerini sağlamaktadırlar. İnsanlara yaklaşan veinsanlarla ilişkili tüm cinler, şeytani cinlerdir.
  İblisin halkı, inanan cinlerin 9 katı,insanların 90 katıdır. Her bin varlıktan biri insan, 900’ü melektir. İblis, yeryüzündemüthiş kalabalıktır ve her yerdedirler. Uçan, yürüyen, yüzen türleri vardır.Haşere, böcek, sürüngen, örümcek kısacası hayvanlardan her türlü kılığagirerler.
  Cinlerin şekil sorunu yoktur.Şekilsizdir ama her şekle girer. Topraktan yaratılmış maddi her canlı onlarınsuret kalıplarıdır. İblis özünde olumsuz enerji, bir çeşit yıkıcı kuvvettir. Suçlayıcı,saldırgan ve ses yükseltendir. Gözleri, kulakları ve kalbi olan bilinçlivarlıktırlar.
  Öldüklerinde yok olurlar. Yani ortadankaybolurlar. Hiç kimse tarafından görülmeyince yakınlarınca öldüğü anlaşılır.Toprağa gömüldüğünde kaybolurlar.
  Cinlerrüyalar oluşturabilir. Rüyaları yönlendirebilir. Ruhunuzu kullanabilir.Uyumadığınız gerçek hayatta bile sizi rüya alemine(farklı bir aleme- halüsülasyona)sokabilir. Şeytani cinler genelde beyinde olur ve insana farklı bir alempenceresi açabilir. Kimsenin göremediklerini görebilirsiniz. Bu görme işigerçekte dışarıda değil kişinin beyninde gerçekleşir. Bedeninizin dışında dakendini size gösterebilir. Cinler varlığa ve gerçekliğe müdahale edebilenmaddeyi etkileyen bir enerji varlıktır. Ruh insanın bedenini kaldırma kuvvetinesahiptir ancak şeytan yönetme kuvvetine sahiptir. Beyinde görüntü verdirir.Bazı hastaların bir noktaya dik dik baktığını görürsünüz. Gözlerini fal taşıgibi ayırdığını, oturarak geri geri çekildiğini görürsünüz. Tüm bunlar cinleringörünmesi veya görüntü vermesi hadisesidir. İnsan bu durumu gerçeklik olarakalgılamaktadır. Bu tepkiler gayet doğaldır. Biz insanlar da tanrının hayalindebir rüyadayız. Dokunmayı gerçeklik olarak algılarız. Halbuki rüyalar da dadokunulabilmektedir. Rüyada da çimdik atılır ve acı çekebilirsiniz. Sonuçolarak dünya hayatı tamamen Tanrı’nın alemidir. İnsan ölünce rüyada olduğununfarkına varacaktır.
  Şeytani cinler, Engellilere, çocuklara,yalnız yaşayan yaşlı kadınlara, kritik dönemlerden geçenlere, bunalımdaolanlara, insanların sınanma dönemlerinde, ağır hastalıklarda ve ölüm anındainsana yaklaşırlar. İnsanın imanını çalmaya, yoldan saptırmaya ve kötüsonuçlara yöneltirler.
  Cinler gözlerinin gördüğü en son noktayagitmek istedikleri anda orada olurlar. Cinler dünyanın her hangi bir yerinegitmek istedikleri anda oraya saniyeler içinde gidebilirler. Yalnız atmosferindışına çıkmaları son peygamber Muhammet zamanında yasaklanmıştır. Dünya dışınayükselmeye kalktıkları anda onları meteor taşları kovalar. Yani meleklerşeytanların birinci göğe girmelerini engellemek için taşlarlar. Cinler dahaönceleri birinci gök olan maddesel evren yani yıldızlarla gezegenlerle doluevrene çıkabilmekte ve gelecekte olacakları kulak hırsızlığı yaparakmeleklerden kapmaktaydılar. Yüksek göklerde bulunan ve tanrının nuruyla görenkestirim melekleri gelecek habercisi melekleridir. Yaratılış ve var oluşlarıgereği tanrıdan emir alan ve bunu aşağıda ki meleklere bildiren meleklervardır. Gelecek hakkındaki bilgiler o bölgede oluşur. Yeryüzü meleklerinin zaman döngüsü içindeharekete geçmeleri için bu bilgiler sağlanır. Bu haberleri kapmaya çalışanşeytani cinler, bilgileri alsa da gelecekte olacakları engelleyemez. Şeytanicinler her ne kadar kendi olumsuzlukları için önlemler alıp insanlara yalanyanlış bilgiler verseler de geçmişte belirlenen kader emirleriniengelleyemezler. Cinler İnsanlardan dostlarına gelecekle ilgili yalan yanlışbire beş katarak uydurma bilgiler vermektedirler. Birinci göğün taşlanmasıylaşeytanların göğe oturmaları ve gelecekten gizlice haber almaları Tanrıtarafından engellenmiştir. Cinler özellikle iblis çok daha serbest ve bilgiliydi.Birinci göğünde üstlerine çıkar kader içinde etkili bir oyuncuydu. Adem’e asiolduktan sonra ve belirli peygamberler döneminde sürekli hakimiyetikısıtlanmıştır. En son peygamberle dünya semasının dışına çıkamama cezasıylakarşılaşmıştır.
  Her varlıkta ve canlıda olduğu gibicinlerde de hiyerarşi vardır. Yönetici sınıfı, işçi sınıfı gibi, onlar da görevalanlarına ve yaratılışlarına göre sınıflanırlar. Kimileri çok kabiliyetlialanında mastır yapmış ifritleri de görürsünüz. Ancak onların üstünlükleritürsel ve genetikseldir.. Mesela bunlarla baş edebilmek için bilgili alim olmakgereklidir. Zaten de basit sıradan insanlarla vakit kaybetmezler. Çünkü işçisınıfı sıradan insanları saptırmakta yeterlidir.
  Şeytanın her alanda sorumluları ve görevlilerivardır. Kıtalardan, denizlerden, bölgelerden sorumluları vardır. Doğucephesiyle ilgileneni, batı cephesinden sorumlu olanı vardır. Kadınlardan,erkeklerden ve çocuklardan sorumlu bakanları vardır. Şehirlerden bölgelerdensorumlu olanları vardır. Kötülükte ve aldatmakta ileri gitmiş olanlar, zalim vezorbalık edenleri, daha şerli olanları genelde lider ve önder olurlar.
  İnsanlarla iç içe yaşayanları, uzak ıssızyerlerde yaşayanları, mağaralarda, dağ kovuklarında yaşayanları, denizlerde,ağaçlarda, mezarlıklarda, çöplüklerde, duvar kenarı ve ağaç diplerinde aslındaaklınıza gelecek her yerde yaşarlar.
  İyileri uzak yerlerde, dağlarda ve ıssızyerlerde yaşarlar. İnsanlardan uzak olmayı tercih ederler. Bunlar cinleriniyileri ve imanlı olanlarıdır. Kazançlarını temiz yoldan tercih ettiklerindeninsanlara pek bulaşmazlar. Ancak cahil gençleri insanların yanına uğraryaramazlık yaparlar.
  Kötüleri insanlarla beraber yaşarlar. İç içeolurlar. Evlerimizde, çevremizde olurlar. İnsanları kullanırlar ve üzerindenbeslenirler. İblisin krallığı ve merkezi deniz üzerindedir. Deniz kenarlarında,kıyı kentlerinde, mezarlıklarda, insanlarla bağ kuran (cinci hocalar, büyücülervs) irtibatlı olanlar genelde kafir cinler yani şeytanlardır. İnançsız cinler insankarşıtıdır. İnsanlarla uğraşan her cin, kafir cindir ve şeytanın avenesidir.Yani iblisin tayfasındandır.
  Yükseklik korkusu, Asansör korkusu,bunalma, kapalı yerde kalamama, kaybolma korkusu, kendini kaybetme ve benzertüm korkular şeytani cinlerdendir. Hepsi düşünsel ve bilinçsel tedaviedilmektedir. Yanlış inanışları söküp atarak doğru olanları yerleştirmekle tümruhi hastalıklar tedavi edilmektedir.
  Şeytani cinler insana amacı veya anahedefiyle ilgili gelir. Eğer hedefinizde Dünya, makam, mal, evlat, zenginlikgibi dünyalık şeyler varsa mutlaka size bir şeyler vaad ederek kandırır. Az birşey karşılığında ahreti ve imanınızı satarsınız. O vaat ettiği şeyler sizingözünüzde büyük gözükür ve az bir şey karşılığında ömrünüz boyunca bocalar durursunuz.Şeytanın aldatmasına kapılmış bir kişi hedeflerine ulaşmak için haksızlığı,birilerinin sırtına binmeyi veya ayağını kaydırmayı, gıybeti ve iftirayı yoledinecektir. Şeytanın yönlendirmesiyle meşru olmayan her türlü yolla hedefineulaşmaya çalışacaktır.
  Şeytani cinler insanların arasını bozmaktamüthiş çaba içindedirler. Hassas olduğunuz birinci derecede yakınlarınızatakıntı yaptırır. Aşağılar, kınar, onların olumsuz tavırlarına tepkigösterirsiniz. İnsanda etkin olduğu dönemlerde bu yakınlarınıza karşı sizikışkırtır. Bu eşiniz, çocuğunuz, anneniz, babanız, kaynananız, gelininiz,kardeşiniz veya kardeşinizin eşi olabilir. Şeytani cinler birinci derecedenyakınlarınızdan, işyeri çevrenizden de bir düşman belirler. Belirli zamanlardasizi ona karşı kışkırtır. Bazı beklentilerinizin karşılanmadığı,özgürlüklerinizin kısıtlandığı, tehdit olarak gördüğü gibi fikirlerin insanabulaştırarak gerçekleştirmektedir. Daha fazla arzular, bazı dönemlerdesevdiklerinizin olumsuz tavırlarını çekememe, hassas bir dönemden geçmeniztepkilerinizin açıkça ortaya çıkmasına neden olacaktır. Gülün dikeni olduğugibi sevdiğiniz insanların hoşunuza gitmeyen yönleri de mutlaka vardır. Şeytanbu durumu zaaflı ve zayıf olduğunuz anlarda kışkırtma amaçlı kullanır. Sevdiklerinizinolumsuz ve kötü yönlerini görmemeniz, affetmeniz, şefkatli olmanız, hoşgörülüolmanız imani ve rahmani bir durumdur. Bu durumun dışına çıkmak şeytana uymakdemektir. Şeytan zaman zaman sizi sevdiklerinize karşı kışkırtacaktır.
  İblis, insana ben diyerek kendisinigizler. Zaten fark edilmesi onu etkisiz kılar. Benlik şeytanın ta kendisidir.Ve tüm kişisel çıkar mücadelesinde şeytan vardır. Şeytan varlığını gizler. Veinsanı davet ve vesveseleriyle insanı yönetir. İnsan kendisi düşündüğünü sanırve her aklından geçeni yapar. Halbuki kontrollü olsa zihninden geçendüşünceleri değerlendirip uygulasa kötülüklerin çoğundan sıyrılabilir. İnsanşeytanın vesveselerine yani zihinden geçirilen düşüncelere meyledip hemeneyleme geçirmektedir. İnsan önce analiz etmeli insanlara karşı kar zararsüzgecinden geçirmelidir. İnsanlara faydalı olan eylemleri yapmalı zararlı olaneylemlerden uzak durmalıdır. Bu düşüncelerin temelini melekten mi şeytandan mıolduğu anlaşılabilir.
  Cinler düşmanlığı yaymak ve sevgiyiyıpratmak için erkek ile kadının arasını ayırır. En çok sevindiği iş budur.Allah, boşanmaya bugz eder. Her ne sebeple olursa olsun boşanmak tanrıhuzurunda suçtur ve anlaşamamanın temelinde iblisi cinler vardır.
 2. #2
  Misafir
  Üyelik tarihi
  Sep 2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart Cevap: cin cinler alemi hakkında bilgiler

  Düşünsel faliyetleriniz cinlerdendir,geri plandaki düşünsel faaliyetlerinizi kontrol etmelisiniz. Kötüdüşüncelerinizi farketmelisiniz, yapacaklarınızı elekten geçirmelisiniz.Düşünceleriniz kabul edildiginde, onaylandiginda bilinçaltınıza yerleşmektedir.Hareketlerimiz ve yaşantılarımız bilinçaltımızdaki kabullerimizleyönetilmektedir.
  Bazı açılardan insanlara benzerler;iradeleri mevcuttur, iyi veyna kötü eylemlerde bulunabilirler, insanlar gibiyiyip içer, evlenip, çoğalabilirler. Erkeklik ve dişiliklerinin çocukları gençleriyaşlıları vardır. Doğar, büyür ve ölürler. Fakat ömürlerinin insanlarınkineoranla daha uzundur. İslam dininde cinler de insanlar gibi inanan ve inanmayanşeklinde ayrılır. İnanmayan cinlerin sayısı diğerlerine oranla daha fazladır.İnsanlar gibi ibadet ile yükümlüdürler. İnanan cinlerin inanan insanlarlaberaber cennete , inanmayan cinlerin ise inanmayan insanlarla birliktecehenneme gidecektir..

  Bütün işlerini geceleri yaparlar, onlarıngündüze geçmeleri anlıktır. Dünyanın yarısı karanlık iken diğer yarısıgündüzdür. İkamet ettiği yerler vardır. Gün aydınlanma çizgisinden kaçarlar.sabah ezanıyla dağılırlar.Gündüz onlara zarar verir, gözleri görmez vekaybolurlar. Onlar karanlığın ardından giderken aydınlıkla melekler gelir.Toplandıkları yerler han, hamam, değirmen, izbelik, mezarlık, ağaçlık, tekinolmayan yerlerdir. Çöplüklere sert bir şey, ateş atılmaz, cinler böcekler gibigöründüklerinden ve yaşadıklarından ağaç ve duvar dibine işenmez. Mesela ; karanlıkta yada yağmurlu bir havada destursuz yerebasmamak(cinlerin bu tür yerlerde olmaları nedeniyle), gece tırnak kesmemek(pistırnak içinde çocuklarının olması veya bedene ait tırnağın yemeleri veya kötüamaçlı kullanılması), ıslık çalmamak( kim, kime, ne amaçlı, neden ses çıkardıdüşüncesiyle cinler ıslığa, sese icabet eder. Durumu kontrol ederler. Önemsizde olsa onların olduğu yerde mutlaka küçük de olsa musallatlar gerçekleşir).Eskiden gelen bu söylentilerin mutlaka nedenleri olduğu parantez içindeverilmiştir. Metruk yerlerde destur çekilir. Muzip oldukları, işleriyapıp bozdukları söylenir. Kızdıranlara sıkıntı verirler. İnsanların arasınıbozdukları, karı kocayı ayırdıkları, inme indirdikleri, kadın veya erkeğetutulup evlenmelerine mani olduklarına dair inanışlar vardır. Bunların meydanagetirdiği hastalıklar için "cinci hocalar", cin çıkarma ritüelleriyaparlar. En kolay cin musallatıbunlarla gerçekleşir. Gerçekte cin çıkartılmaz. Cin çıkınca tekrar gelir. Birbedene girmek cinler için çok basittir. Yeter ki insan komple yıkanmamış ve Allah’asığınmamış olsun. Su olumlu bir enerji üretir. Su olumsuz enerjiyi süpürür.Yıkanmış bedende kullanılmış su bozuktur. Suyu bozan şeyler ve bozmayan şeylervardır. Cinler olumsuz enerji ürettiklerinden yıkanarak olumlu bir dış derideniçeri giremezler. Bu nedenle bir insan için öncelikli zırh, tüm bedenin suylayıkanmasıdır.
  Halk dilinde Cin erkek,Peri de kadın olarak düşünülür. Gerçekte de durum farklı değildir. Geneldeinsanları bilinç altına girerek etkilerler. Cinlerin mantıkları yoktur. Değerlendirmeyapamazlar. Sadece o an ne görüyorlarsa onunla ilgili kötü iş üretirler.Akıllarını kullanamazlar ancak zekice davranırlar. En etkili özelliği maddeyietkilemesi ve‘mananın(düşüncenin) olumsuz gücü’ olarak kendilerinigöstermesidir.. En kabiliyetli özellikleri çok hızlı hareket etmeleri veistedikleri insan ve nesnenin şekline girebilmeleridir. Tıptaki halüsülasyonile cin görmek aynı şeydir.
  Onlar dadünyadadırlar. Farklı gezegende, farklı yerlerde ve farklı boyutlarda değillerdir.Bizimle beraber iç içe birlikte dünyada yaşarız. Bizim bu dünyayı kullandığımızgibi onlar da bu dünyayı kullanırlar. İnsanların şehirleri köyleri onlarındaşehirleri ve köyleridir. Kuytu, ıssız ve uzak dağ aralarında yaşayanlarinsanlardan uzak yaşamaları sebebiyle Allahtan sakınan ve inançlı kesimdir.Kısacası yaşantıları insanlarla benzerlik arz eder. Şeytani cinler geneldeinsanların çevresinde, etrafında, bedeninde yaşarlar. Cinlerin de düşünceyapıları ve inanışlarına göre yaşamları vardır. Gruplar halinde yaşarlar,kabileleri vardır. Onlarla bilmeden iç içe yaşarız. Tarihten bu yana onlarlailgili çok atasözü, deyim, tabir, hikaye, söylenti, rivayet ve bilgiler vardır.Her toplumda, her dinde, her beldede hatta her köyde onlar ile ilgili mutlakabir şeyler duymuşsunuzdur.
  Onlarında değişik yapıda olanları vardır. Kimileri evlerinbanyolarında, samanlıklarda, helalarda, pisliğin içinde yaşayanlarla, odalarda,salonda, temiz yerlerde yaşayanlar da vardır. Ama temiz ve düzenli odalarşeytani cinlerin rahatsız oldukları ve pek duramadıkları mekanlardır. Her türlükokulu mekanlardan hoşlanırlar. Havalandırılmış odalardan temiz havadan nefretederler. Nemli, rutubetli küf kokulu mekanlardan büyük zevk alırlar.
  Cinler sürekli bir şeyleryemek istiyor. İnsanın yedikleriyle besleniyor.Onun etkisindekiler sürekliyemek istiyor. Sürekli su ve sıvı gıdalar almak istiyor. Şekerli ve tatlıyiyeceklerden çok beslenirler. Böyle bir bedende rahat olurlar. Obezite bile onlardan kaynaklıdır.
  Cinler yapılarıitibariyle ateş olsa da vücutlarında su daha yoğunluktadır. Nemli ortamları,rutubetli yerleri severler.
  İyileri korkutmamakiçin insanlara pek fazla görünmezler. Cinler için insanların etrafında olmakonlara bulaşmanın temel nedenidir. Bu nedenle inanan cinler insanlara yaklaşmazonlardan uzak yaşarlar. Bu erkek bir insanın çıplak bir kadını reddedememesigibi bir şeydir. İnsan, cinler için bir fitnedir. İnsan kullanılır, onunüzerinden beslenirler, yönetilecek yönlendirilecek robot gibi insanı kullanmakonlar için büyük bir zevk ve eğlencedir. İnsanla uğraşırlar her türlü kötülüğeve çirkin şeylere iterler. İnsanı kumanda etmenin eğlencesiyle her şeyiyaparlar. Bu nedenle insan, cinlerin nefislerinin reddedemeyeceği bir fitnedir.İnsanın fitnesi de kadın ve maldır. Bu nedenle inanan cinlerin kuralı ‘Allah’ainanıyorsan insanlardan uzak yaşarsın’ dır. Cincilerin cinleri aslamüslüman cinler değildir. Onlar bu söylemlerle cincileri ve halkı aldatırlar.Hatta onları da yönetirler. Cinci hocaların işbirliği yaptığı cinler kafircinlerin en şerlileridir. İnsanlarla en çok uğraşan ve kötülükleri yol edinmişpisliklerdir. Öncelikle cinci hocaların, bakıcıların ve büyücülerin bu kötüyoldan uzaklaştırılmaları veya vazgeçirilmeleri gereklidir.
  Bir cinci kendisi istemedikçe,zorbalıkla asla cinlerden bağı koparılamaz. Diğer yandan bu yoldan vazgeçmişbir cinci, cinlerden kolay kurtulamayacaktır. Bir süre var güçleriyle cinciyirahatsız ederler. Onlardan kopmak zordur. Cincinin şeytani cinleri bırakıpAllah’a yönelmesi cinler için büyük kayıptır. Sanki bir saray kaybettiler,sanki büyük geçim kapısı iflasa düştü, Allah’a yönelen her insan cinlere enbüyük darbeyi vurmaktadır. Cinler mana olduklarından ve düşünceleriyönlendirdiklerinden kurtulmak zor olmaktadır. Sürekli olumsuz düşünselfaaliyetler başlar. Hırcın ve saldırganlık baş gösterir. Herhangi mantıkaramadan sürekli onlardan gelen düşünceleri reddetmelisiniz. Onlara yönelmeyide reddederek onlardan kopmak başarı olacaktır. Cinler kendilerini bırakmışcinciyi bırakmazlar. Çünkü insanların sosyal düzenini bozacak altın bir kapıyıkaybetmektedirler. Cinci, onlar için bir istihdam geçim kapısıdır. Tövbe etmişcinci hoca, onların uğraşmalarına ve verdiği sıkıntılara sabretmelidir. Birsüre sonra(en az 6 ay-en fazla 5 yıl, ara ara uğramalar yoklamalar olacaktır.Davanızdan vazgeçmeyiniz ve Allah’tan yardım dileyiniz.) onların etkinliğiazalarak kaybolacaktır.
  Cinler inançlı vedirençli insanlardan çabuk yılarlar. Cinler genelde inançlı insanlaraçabalarında başarısız olurlar. Büyü ile görevlendirilmiş dahi olsa inanan veonları fark eden bir insan cinlerinyenemeyeceği tiplerdir. İnanan insan olmak çok basittir. İsteyerek ‘Allah’ımsana inanıyorum ve sana güveniyorum.’ Demektir.
  Cinlerin Kötüleri yani şeytani cinler, bir büyü sonucu yada zarar görmelerisonucunda korkutmak için size gözükebilirler. Bir yerlerden ses gelmesi, geceyatarken kapı çalması, ışıkların yanıp sönmesi, çeşmeden su akma, değişikseslerin gelmesi gibi buna benzer tepkiler gösterebilirler. Bunlar insanlarınrahatsız olmada ileri derecedeki belirtilerdir. Önemli bir olay veya cinlerinzarar görmeleri sonucunda görülen bir olaydır. Bu belirtilerdeki hedef çok kötüve ölümcül değildir. Amaçları rahatsız etmek ve korkutmaktır. Genelde sizi ikametettiğiniz evinizden uzaklaştırmak içindir. Amaç mekansa her gelen kiracıya aynıolayları uygularlar. Bunların temel amacı cinler ya evi mekan olaraksahiplenmişlerdir ya da büyü(Cinlere başvurmuş bir insanın isteği) veyaailesinden birinin zarar görmesi sonucu kira gelirine zarar verme kazancınıengelleme niyeti vardır. Cinlerden korkmayınız. Onlar direkt size zararveremezler. Sadece düşünsel olarak size bir şeyleri kabul ettirip yaptırarakzarar verirler. Sonuç olarak insanları öldürmek gibi bir hareket içindeolamazlar. Asla insanlara direkt zarar veremezler. Çünkü insanların ikikoruyucusu vardır. Tanrı tarafından her doğan insana bir koruyucu bir degözetleyici melek verilir. İnsana direkt zarar vermek isteyen tanrıdan direktzarar geleceğini bilir. Hiçbir şeytani cin bunu yapamaz. Yapmaya kalkarsainsana dokunmadan yok olacağını bilir. Allah onlara bu izni vermemiştir. Onlarsadece direkt rahatsız eder yada korkuturlar. Bu bile onlar için çoktehlikelidir. Ve kendilerini insanlara belli etmek onlar arasında suçtur. Dahafazla bir şey yapamazlar. Bundan öteye geçemezler. Yani onlardan pek korkulacakbir şey yoktur. İnsanlar asıl Allah’tan korksunlar. Genelde insanı kötü yoladirekt değil her bedendeki şeytani cin gibi kötü yola sevketmek ile görevli şeytanicinler gibi yapar.
  Kınamak, bazı davranışları alaya almak,aşağılamak, küçümseyici bakmak, insanı süzmek, insan için iyi faydalı bir şeyibeğenmemek şeytani cinlerdendir.
  Cinlerin çok çeşitlileri vardır. Pazaryeri, sokak, çarşı, Pazar cinleri vardır. Mezarlık, bölge, kırsal, şehircinleri vardır. Bar, sahil, düğün, işyeri, kurum ve mekan cinleri vardır.Bunların amacı dünya hırsı vermek, dünya yaşamının güzelliklerine meylettirmek,insanı oyalamak, kötü işlere yönlendirmek, oyun ve eğlenceye daldırmak, kötüalışkanlıklarda bocalatmak gibi amaçları vardır. Tüm bu amaçlarının temeliinsanı Allah’a yönelmekten alıkoyan tüm yöntemleri kullanmaktadır.
  Birtakım teorileri ortaya atan, bazıöğretilerle insanların kafasını karıştırmak isteyen iblis’tir. İnsanı Allah’ınvarlığından şüpheye düşürmek isteyen ve bunun için her yolu deneyen şeytanicinlerin önderi olmuştur.. Dünya tarihini cilalı ve yontma taş devri gibigösterip uydurma bir dünya tarihi yazdıran iblistir. İnsanların gerçeklerdenhabersiz olmasını istemiştir. Allah’ın varlığını ne kadar gizlerse o kadar kötüemellerine ulaşacaktı. Bilindik kıtalara giderek coğrafi keşifler söyleminikullanan yine iblistir. Fransız ihtilali ile kardeşliğe sava açan yineşeytandır(iblistir). Yakın tarihi değiştiren ve Allah’ın yasalarına karşıuydurma ve menfi anayasalar yaptıran yine şeytandır. Savaşlardan, kaostan vedüşmanlıktan beslenen şeytandır. Ahireti bırakıp ta dünyaya sahip olmakisteyenlere giden şeytan onları yönetmekte ve yönlendirmekte tam hakimiyyetkurmuştur. Küresel egemenlerin öğretmeni şeytandır.(Lusiferdir.)
  Belirli tarihsel döngülerde, dünyanındüzelme dönemlerinde, peygamberler dönemlerinde harekete geçen güçlü zamanşeytanları vardır. O çağ ve dönem geldiğinde harekete geçerler. Bazı önemliinsanların mesela insanlığa faydalı önemli kişilerin zamanında ortaya çıkan veo insanla mücadele etmek için bekleyen şeytani cinlerdir. Emrindeki büyükkalabalıktan oluşan cinler verilen görevleri yapamazsa veya başarılı olamazsaonlara öncülük eden ve iblise yakın olan bu ifritler bizzat kendileri hareketegeçmektedirler.
  Şeytani cinler, kendisine verilen üstünlüklerimevcut dünya hayatı ortamında şımarıklık ederek kıyamete kadar kullanacaktır.
  Afet ve savaş anlarında insanları açlık veçaresizlikle korkutan ve bunun için yağmacılığı harekete geçiren şeytanicinlerdir..
  CİNLERAYRIMCI VE BOZGUNCUDUR
  Cinler evli çiftin arasını bozmak içinsürekli uğraşır. Şüphe atar. Kıskançlıkla yaklaşır. Eşinizin başkasından hoşlanmasıiçin başkasına olumlu düşünceler üretir. Eşiniz başkasına beğenili bakışlar vetavırlar sergilediğinde sizi eşinize karşı kışkırtır. Öfkelendirir. Kavgalarçıkartır. Tartışma ve kavgalar her zaman yıkım getirir. Hiçbir zaman zafer vehaklılık getirmez. Tartışmış insanlar mutlaka benliklerini savunurlar. Bunedenle tartışmanın sonu hüzünlü olur. Bu sefer cinler sen kötü birisin.Yaptıklarını ve söylediğin yıkıcı kelimeleri gördün mü der. İnsanı iyicekaramsarlığa ve yalnızlığa iter. Doğru çizgiden saptırmaya çalışır veümitsizliğe düşürür.
  Cinler iki insanın arasını ayırmak içinuğraşırlar. Sevgiyi bağlılığı yıkmak için çalışırlar. Sevgilileri ayırırlar veevlilikleri dağıtırlar. Cinler, insanların isteğini aracı dostları (cinci yadabüyücülerle) ile yapmaktadırlar. Cinler ayırmak için çalışırlar ama aslabirleştirmek için çalışmazlar. Birleştirme büyülerinde cincilerin cinleri ilkbirkaç hafta olumlu ve sıcak hava estirirler sonra durumu yine o kişilerinarasını bozmaya çalışan kendi şeytani cinleriyle baş başa bırakırlar.Bırakırlarken de devam edin derler. Burada amaç büyücüyü ve kendilerine geleninsanları ilk görünüşte aldatmaktır. Sonra aile kendi şeytani cinlerle yineşiddetli geçimsizlikler yaşar. Onlarınkötülüklerinden sürekli Allah!a sığınıp onları fark etmek en doğrusudur.Cinlerin oyununu en kesin bozan fikir Esenlik Meleğinin düşüncetarzıdır. Bu düşünceyi şimdi size öğretiyorum. ‘Tüm olumsuz fikirler şeytanicinlerdendir.’ Tüm yanlış algılatmalar şeytani cinlerdendir.’ Bu olumsuz fikirve yanlış algılatmaların temelinde farklı amaçlar vardır. Şeytani cinler buamaçlarla insanı aldatmıştır.
  Her olumsuz düşünce yıkıcı hareketlere herolumsuz hareket te yıkıcı sonuçlara götürmektedir. İlk başta başlayan küçükolumsuz düşünceleri devam ettirmek kötü sona gidiş demektir. Aslı olmayan,temeli olamayan, anlayış göstermediğimiz küçük şeyleri bahane ederek bizieşimize veya dostumuza kışkırtan cinler olayları abartmaktadır. Amacı bellidir.Boşama, ayırma ve düşmanlık oluşturmaktır. İnsan sürekli takip ettiği olumsuzdüşüncelere uymakla aslında kendi sonunu kendisi hazırlamaktadır. Küçük olumsuzdüşünceler süreklileşerek büyük olumsuzluklara ve tamiri olmayan yıkımlaraneden olmaktadır. Sürekli olumsuz düşünce yıkım getirirken sürekli olumludüşünce esenlik getirmektedir. Düşüncelerinizi kontrol edin. Düşüncelerinizielekten geçirin, her düşünceyi kabul edip uygulamayın.. Her fikri eylemedökmeyin. Kendiniz ve insanlar için iyi olanlarını seçin ve eyleme geçirin.
  ‘Sırf cinlere inat olumsuzdüşünceleri reddediyorum.’ Fikri esenlik meleğinin felsefesidir. Olumsuzfikirlerle mücadele etmek şeytani cinlerle mücadele etmektir. Sadece ayetelkürsü ve dualar değil birtakım mücadele de vermeniz şarttır. Tedbirsiz duaolmayacağı gibi çalışmadan bereket duası olmaz. Bu anlamda cinlerle mücadele etmelisiniz. Cinlerin olumsuz düşüncelerinireddetmeniz veya onların olumsuz fikirlerini boşa çıkaracak olumlu fikirüretmeniz onların etkinliğini tamamen yıkacaktır. Hiçbir cinciye ve büyücüye gitmenize gerekyok. Zaten onlar çok daha tehlikelidir. Sizler cinlerle mücadelede esenlikmeleğini ‘sürekli olumlu düşünce’ tekniğini kullanarak cinlerin etkinliğiniazaltacaksınızdır. Zamanla bu konuda sizi terk ettiğini göreceksinizdir.Cinlerle mücadele, Allah’tan yardım dileyip bu şekilde kötü ve olumsuzfikirlerle çarpışmakla olmaktadır. Bu mücadeleye başladığınızda ilk aylardazaman zaman ona yenileceksiniz. Siz yılmayın ve üzülmeyin. Ama bu duruma cinlerfelaket afallamaktadırlar. Olumsuz düşüncelere birkaç tepki verip yine onuyapsanız da bu tepki vermeleriniz onların tadını bozmaktadır. Zamanla olumludüşünceleri seçmeniz ve uygulamanız gerçekleşecektir. Bu durumda şeytani cinlerçaresiz kalmakta ve yenik düşmektedir. İşte cinlerden korkmanın ne kadar gereksizve cahilane olduğunu anlayacaksınız. Küçük olumsuzlukları büyütmeyeceksinizçünkü cinler olayları gerçeklerin dışında olumsuz anlamda farklıalgılattırırlar. Tamamen gerçek dışı bu algılamalar cin kaynaklıdır. Önceliklecinlerin etkisinde olduğunuzu ve bunlardan kurtulmak için doğru olan şeyleribulma ve inanma eğiliminde olmanız kurtuluşun asıl reçetesidir. Olumsuz fikirlerle mücadelede ilk başta cinler‘-hadi oradan, -benim dediğim doğru, -öyle olur mu,- erkekliğin ve hakimiyetinne olacak, -başı boş bırakma, -her şeyi kontrol et,-ya şöyle olursa’ gibi sizin olumlu ürettiğiniz düşüncelerlevar gücüyle çarpışacaktır. İşte tam burada seçiminizi yapacaksınız. Ya kötülüğüya da iyiliği seçeceksiniz. Şeytana uyarak kötü düşüncelerin ardındangiderseniz sonunuz bellidir ve bu karanlığa kendiniz sebep olmuşsunuzdur. Amaolumlu düşünceleri seçerek günah ve vebal sizden gitmiştir. Zaten ilişkilerinizinseyrinin olağanüstü iyi yönde rüya gibi değiştiğini göreceksiniz. Burada sizeihtiyaç olan anne merhameti, küçük hataları bağışlama erdemliği olacaktır.Hoşgörülü olan Allah’ın tarafındadır. Bunu unutmayınız.

 3. #3
  Misafir
  Üyelik tarihi
  Sep 2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart Cevap: cin cinler alemi hakkında bilgiler

  MEDYUM-CİNCİ-HOCA-BÜYÜCÜ
  Büyücüler,cinlerle ilişkili olanlar (cinci hocalar) ve onlara gidenler günahın içinedüşmüştür. Büyücülere gitmek çok tehlikelidir. Sizden her hangi materyal veyabir şey isteyen ve para talep eden her kişi kötü bir kazanç yolu seçmiştir.Onlar Cin şeytanlarıyla işbirliği yapmaktadırlar. Bu tür cincileri, cinşeytanları biz Müslüman cinleriz diye aldatmaktadır. Cinlerle uğraşan herkesinseçtikleri kazanç yolu yol değildir. Bu sapkınlıklarını bırakmalıdırlar.Cinlerin, hoca ve büyücülerle bir anlaşması vardır. Karşılıklı menfaate dayalıbu birliktelik kendilerine doğru düzgün bir şey kazandırmazken insanlığa dazarar vermektedir. Cinci hocalar, büyücüler ve medyumlar farklı adlarda aynıişi yapmaktadırlar. Cinlerle irtibatlı her kişi yanlış yoldadır. Cinlerindeonlarla irtibatlı kişilerinde bundan menfaatleri vardır. Bu anlaşma illa birkağıt üzerinde değildir. Karşılıklı menfaate dayalı bir alış veriştir. Çoğuzaman bunun farkında olmayan cinci hocalar da vardır. Herhangi bir nedenlecinlere ve onların elçileri irtibatlı insanlara gidilmesi en başta uygundeğildir. Karı ile kocayı birbirinden ayırmak için hocaya müracat eden veyaçocuğunun olmasını isteyen bir insan Allah’ın haricindeki varlıklardan medetumduğundan öncelikle böyle bir talebi sorunludur. Zaten hoca bunun için tanrıyıseçmemiştir. Cinlerle irtibat kurar. Öncelikle küfre düşer. Şeytanların asılamacı da budur. Küfre düşürüp insanlar üzerinden beslenmektir. Şeytanlar baktıki kendileriyle işbirliği yapanlar zaten sapmıştır bizden medet umuyor. Buyolla kazanmayı yol edinmiş. Birtakım arzu ve şartları büyücü veya hocayayazdırırlar. Hocalar sizden birtakım metaryaller, kokular ve tütsüler isterler.Zaten kendi isteğiyle gelmiş insanlar cinler için tam bir yemdir. O insanlarlaeğlenmek ve kötü durumlara düşürmek için güzel fırsatlar yakalamışlardır. Hemonlardan beslenirler, hem birbirlerinedüşürürler hem de kullanırlar.
  Büyücü ve cinci hocaya veya medyumlaişbirliği yapan cinlerin sayıları genelde birden fazla olurlar. İçlerindebirisi daha zekidir ve diğerlerine önderlik eder. Dişilerle de irtibatlıdırlar.Kendi türünden çevresinden çağırdıkları her cin onlara icabet eder ve insanlarabulaşırlar. Çünkü bu onların yaşam tarzı hayat amacı ve varlık nedenidir. Başlarındaki sorumlu gelen kadına erkek cinimusallat edebilir erkeğe de kadın cini musallat eder. Önce istenilen talepdoğrultusunda işlerini yaparlar sonrada onları daha zor durumda bırakırlar.Çünkü her durumda insana düşmanlık ederler.
  Cinlerle irtibatlı kişilere giden kadınlargenelde cinsel tacize uğrarlar. Cinler yabancı kadın ve erkeğe birlikte olmayışiddetle istettirirler. Cinlerle irtibatlı olan ve ona gelen çaresiz insancinlerin kontrolü altına girer. Gelen kadının iradesi hemenelinden alınır. Büyücü onunla ilişkiye girmek istese bunu seve seve kabul eder.Cinler şiddetli bir şekilde cinsel arzuları arttırırlar. Cinlerle irtibatlı kişilerbir kadınla asla yalnız kalmamalıdır. Bu nedenle asla tasvip etmediğimiz buduruma düşen birileri olursa en az 3 hatta 4 ve üzeri kişi bulunmalıdır. Cinlerinsan sayısının çokluğundan rahatsız olurlar. Bu nedenle başka bedenlerebulaşmasın diye büyücüyle hastanın yanında az sayıda kimse olmalıdır diyesaçmalıklar kurmuşlardır. Öncelikle cinlerle irtibatlı kişilere gidilmesini hiçtavsiye etmiyoruz. Sonra bu durumlara düşen insanlar olursa ki mutlaka böylecahiliyete düşülüyor bu tavsiyelere dikkat ediniz.
  Cinlerden yardım dileyen büyücüler, cincilerve insanlar Allah’a bir takım ortaklar yaptılar. Onlara başvuranlar inançsızdıve dünyalık istekleri için çabalarlardı. İblis gücünün yetiği kadarsınırlarınca yardım ederse de Allah dilemeden hiçbir şey gerçekleşmezdi. Cinlerde genelde insanların hedeflerini boşa çıkartır. Cinler irtibatlı olduğukişilere birtakım küçük işler yaparak güvenini kazanır ve onlarla insanıaldatır ve kendine bağlı kılardı. Genelde insanı yüz üstü bırakır. Çünkü iblisAdem’e düşman olduğu için düştü ve kovuldu. Şimdi kalkıp Adem’e neden yardımcıolsun. O’nun işi gücü Adem’e secde etmediğini ispat etmek için insanlarıkullanmaktır. Adem’e yardım ediyormuş gibi görünüyorsa da Adem’i batağaçekmektedir. Allah’tan istenilmeyen her bir iş boştur, hedefi kötüdür.
  Ey insanlar bilin ki büyücüler ve cinlerleirtibatlı herkes ne kötü işler yapıyorlar. Onlar ailelerin, toplumun, insanların huzurunu bozdular. Neyin iyiolacağına kendileri karar verdiler. Ve özgür yaşama müdahale edip insanlarıngelecekleriyle oynadılar. İnsanların iradelerini istedikleri şekildeyönlendirdiler. Cinler bunları yapabiliyordu. Büyücüler-cinciler, insanlarındüzenini bozmada aracı oldular.
  Ey insanlar, cinlerden medet ummak işinizizorlaştırdı hem de onların azgınlığını arttırdı. Büyücüler dünyalık yaşamlarıiçin cinlerle anlaşma yapıyorlardı. Şeytani cinler, düşünceleri kullanarak İnsanlarıniradelerini yönlendiriyordu. Bunun içininsanların kaderiyle oynuyor insanlığa zarar veriyorlardı. Halbuki tanrıdanisteselerdi doğru bir yol tutarlardı.
  Bir insana cin musallat oldu mu bilin kio insan aldatılamamıştır. Temiz bir insandır. İnançsız cin (şeytan) direktolarak kendini gizlemeden aldatmadan ve sinsice vesvese ile yönlendirmedenalenen insana yaklaşmakta ve saldırmakta ise bunun çeşitli nedenleri vardır.Öncelikle bunu bir insan istemelidir. Şeytanla anlaşma yapan ilişkili kişilerinolması gerekir. (Cinci hocalar, büyücüler ve medyumlar vs.) Bunun için de bazıyöntemler kullanılır. Büyü, allah karşıtı söylemler, Küfür, şeytana ibadet veövgüler gibi şeylerle istenilen işe yönelik hemen bir şeytan elemangörevlendirilir.
  CİNLER
  Herinsanın en az bir cini vardır. Bu şeytani cin sürekli insanla uğraşır. Dışardanda pek çok şeytani cinler bedene uğrarlar. Bazen insanı etkilenmesi bir kaçdakikayı geçmez. Kişinin imanı oranında dış güçlerin saldırısı gerçekleşir.Bazen uğraşmaları ayları, yılları alır. Vücudun bir kisminı etkileyebildiklerigibi bütününü de etkilerler. Vücutta yıllarca yasar. Bir insanı saptırmak onuntemel görevidir. Cinler ve şeytanlar alemi, her yönüyle garipler ve acaibleralemidir.
  Cahiliyet, şeytani cinlere zaferkazandırır. Ancak bilgi ve akılcı olma şeytanı yenik düşürür. Şeytan bilgili vesığınmış insanı aldatamaz. Cahili çok kolay aldatır ve her türlü günahayöneltir.
  Şeytan ‘kaderin kendi elinde diyerek nefsibencilliğe, ben bilirimciliğe itti. Her şeyi kendisinin yaptığını ve her şeyibaşarabileceğine inandırdı. İnsan Tanrıdan dilemedi, işleri ona havale etmedi,Allah’a bırakmadı yani tevekkül etmedi. Bu durumda şeytani cinler onusahiplendi ben diyerek insanı yönetti. Bir insan şeytanın yönetiminde küçükbirkaç başarı yaşar ama bütünde hüsranla karşılaşır. Çünkü iblis Ademoğullarınadüşmandır. Bu nedenle insanlarla uğraşır ve aldatır. Şeytani cinlerinetkisindeki insanlar hiçbir zaman esenliğe ve afiyete ulaşamazlar. Hayatlarıhuzursuz ve sıkıntılı geçer.
  İblis insan üzerinden beslenir.Sığınılmamış her yemekten nasibini alır. Çala kaşık saldırarak arkasınıkesmeden hızlı hızlı yiyenlerle beraberdir. İnsanın bedeniyle beslenir.Geçimini insanlardan sağlar. Bazı türleri de insan artıklarından beslenir. Bunedenle Tuvalette, banyoda ve yatak odalarında olurlar.
  Herhangi bir şeye aşırı istek şeytandandır.Aşırı açlık, şiddetli cinsel ilişki gibi. Her şeyin bir usulü vardır. O usulündışında kalmak şeytan tarafından kullanılmak demektir. Yemeğe başlamadan önceaz yemeğe karar vermek. Küçük lokmalarla yavaş yavaş yemek itidalli olmakşeytandan korunarak yeme şeklidir. İnsan besmele çektikten sonra yemeği böyleyemelidir. Aksi taktirde biraz önceki dediğimiz gibi hızlıca çala kaşık ardınıkesmeden büyük lokmalarla yemek şeytani kuvvetin beslenme şeklidir. Şeytan iyibeslenince bedende daha güçlü olur. Sizi gaflette ve şehvette bırakır. Hertürlü kötülüğe davette etkili olur. Bu nedenle az yemek ve itidalli olmak çokönemlidir. Oruç tutarken insan bedenen birtakım sıkıntılar yaşamaktadır. Şeytanoruçlu bedende zayıf düşeceğinden insanın bedenini tırmalamaktadır.
  Cinler insan bedeni üzerinden arzularınaulaşırlar. İnsanın yeme, içme, cinsel ve tüm bedeni arzuları kullanarakgüçlerine güç katarlar. Benedi istekleri sınırlamak ve sürekli tatmin etmemekcinlerin güçlerini ve etkinliğini kırmaktadır. El titremesi, şeker koması, şeker hastalığıbelirtileri iblistendir. Çünkü acıkmış, bir şeyler yemek istemiş ve buna hemenulaşamamıştır. Bu nedenle içte oluşan titremeler ya da sanki damar boşalmasıgibi hisler yaşanır. Bedeni isteklerinizi hemen ve her seferinde vermek zorundaolmadığınızı kendinize inandırmanız gerekmektedir. Sonra ve az yemenizgerektiğinizi kendinize inandırmalı ve bunu kabul etmelisiniz.
  Cinlereşinizle ilişkiye girerken başka bir karşı cinsi düşündürerek cinsel hayatınızıbozar. Bu kişi genelde yakınlarından veya çevresinde beğendiği bir kişi olur. Sadeceeşinizi istekle arzulamaz iseniz keyifli bir cinsel ilişki gerçekleşmez. Erkenboşalma, geç boşalma, erkekte sertleşmeme, kadında acı çekme, cinselbirliktelikten hoşlanmama tamamen cinlerden kaynaklıdır. Bu durumların geriplanında cinlerin yanlış düşünceleri kabul ettirmesi vardır. Eşinden nefretettirme, beğendirmeme, kokusunu veya nefes kokusunu kötü algılatma, cinselilişki sırasındaki tavırları küçümseme vs düşünce ve vesveseler tamamencinlerden kaynaklıdır. Tam tersi cinler aşırı cinsel istek de uyandırır. Kadınızevkin doruğuna ulaştırabilirken erkeği de çok azgınlaştırır. Bir takımdamarlara ve geçiş yollarına müdahale ederek istekleri çok arttırabilirler.Gebelikleri engelledikleri bir gerçektir ama asla doğuma yardımcı olmazlar.Çünkü onlar insanları sevmezler bir insanın dahi dünyaya gelmesine tahammüledemezler.
  Cinler insan beyninde hangi nöronun ne işyaptığını bilir. Beyinin hangi bölgesinin ne gibi görevleri olduğunu bilir.Bazı kritik merkezlere müdahale ederek üzüntü, korku, iç sıkıntısı, aşırıcinsel arzu, şiddetli açlık uyku gibi durumlara sokabilir. İnsan beynindeki tümhücrelerin ve beyin yapısındaki tüm görevleri bilir. Adet düzensizliği, aşırıhassasiyet, bazı damarlara ve sinir merkezlerine müdahale ederek birtakımbedeni sıkıntılar yaşatabilir. Sürekli devam eden çözülemeyen hastalıklarıntemelinde çoğunlukla cinler vardır. Sayısız hastalıklara sebep olurlar. İnsanınbeyninde bir merkeze dokunarak istem dışı bir el hareketi yapıverirsiniz. Sizbu duruma bir anlam veremezsiniz. Birtakım tikler, konrolsüz refleksler,kasılmalar ve kramplar cin kaynaklıdır. İnsan vücudunu, anatomik yapısını, tümhücreleri ve görevlerini, dnasını en ince yapısına kadar bilirler. İnsan bedeniruha tam bağlı yaratıldığından insanlara ne yapabileceklerini iyi bilirler.Genellikle insan beyninde olurlar. Kumanda merkezi orası olduğundan müdahalelerburadan gerçekleşir. % 70 beyinde, %20 göğüs kafesinde ciğerlerde ve kalpyakınında, %10 diğer uzuvlarda olurlar.
  Cinlerin rütbelilerine hüddam, ifrit gibiisimler kullanılır. Bir bina yüksekliğinde daha büyüğü, kanatlısı, yüzgeçlisi,çift başlısı, yılan kafalısı gibi değişik şekillerde görmek mümkündür.
  Cinler insan bineğine şoförlük eder. O’nuhor kullanır ve zarar verir.
  Cinlerin insanlara etkin bir şekildegeldiği anlar: Aşırı korku, Aşırı sevinç, Cin ve Ruh daveti yapmak, Başkalarınınsize büyü yapması gibi nedenlerle etkili olanları insana gelir.
  Şeytani cinler insanları korkutur,kötülüğe ve çirkinliğe çağırır. Utanmayı ve iffeti kaldırır, arsızlığa çağırır.
  Sürekli konuşur oyalar ve insanı yıpratır.Anlamsız kuruntularla her şeyi tehdit gösterir. Siz Allah ile konuşursanız, dua ederseniz hayır söylerseniz o susar. Sizsusarsanız cinler içinizde sürekli konuşur. O’nun konuşması cahil içinyeterlidir. Hemen ona uyar. Ama akıllı ve inançlı onu reddeder, doğru olanıseçer. Allah’a sığınmayan şeytani cinlerden kurtulamaz. Cinler cahilleri çokgüzel kandırırlar. Parmaklarında oynatırlar. Her isteğini yaptırırlar. Bilmeköğrenmek cinlerin gücünü kırar. Bu nedenle bilgi kutsaldır. Girdiler,çıktıların ana kaynağıdır. Yapılan tüm hareketler belli bir birikimin etkisiyleortaya çıkar. Şeytan insanda sürekli konuşur ancak insan bilgilenirsealdatmaları zorlaşır.
  Hastalıkların çoğu psikolojiktir.Psikolojik hastalıkların ardında cinler vardır. İnsanın zihninden sürekli geçen düşüncelercinlerin söyledikleridir. Psikolojik tedavi yöntemleri cinlerle mücadeledir. Kişikendi kendine yanlış düşünceyi ortadan kaldırır ve yerine doğru düşünceyikoyarsa cinlerle mücadele ediyor demektir.

  BÜYÜ VE BÜYÜNÜN TEMELLERİ
  Büyü temelde makul, haklı ve adil olmayankötü bir isteğin Allah’tan istenememesi sonucu şeytandan yardım dilemek amaçlıona başvurmaktır. İnancından ve Allah’tan şüphe eden kişiler bu yöntemlerebaşvururlar. Menfi çıkarlarda amaçlarına hemen ulaşmak için büyüye başvurulur.Büyücüye gitmek, büyü yaptırmak ve yapmak büyük günahlardandır. En büyük günaholan Allah’a şirk koşmanın ilk alt koludur. Şeytanla buluşma için tütsü, koku,anlamsız tekrarlanan kelimeler, Ayetlerin karşıtı ve alaya alınan din karşıtısöylemler, birtakım garip, uygunsuz şeylerle şeytanların çağırımı vehoşnutlukları sağlanır. Mutlaka bir şeytan bu duruma icabet edecektir. Büyüiçin ilk hangi maddeye ve bedene yapılacağıdır. Bunun için kişinin belirlenmesiolayı vardır. Bunun için ana adı, baba adı, kendi adı soyadı, üzerinden birelbise veya parçası, bedene ait olantırnak saç vs ve o kişiyi niteleyen ifade ve metaryaller olacaktır. Böylecekişi belirlenmiş olur.cinler anında o kişi hangi şehirde, hangi mahallede,hangi evde ve nerede olduğunu hemen bulur durumunu kontrol ederler. Sonraistenilen şey bu şeytani cinlere söylenilir. Birtakım görevler ve rütielleryapılır. Mesela x kadın ile kocası erkeğin birbirinden ayrılması istenir. Buistek şekillerle, bebeklerle, bal mumundan yapılı insan şekilleriyle ters kaşıkbağlamayla vs iki insanı ayırmayı ifade edecek mantıklı her şey kullanılabilir.Yeter ki istenilen şey açık olsun ve şeytani cin durumu anlasın. Şeytan hemenisteğinizi yerine getirmek için çalışır. Kısa zamanda da başarılı olur. Kişiçok inançlıysa ve sürekli şeytanın şerrinden Allah’a sığınıyorsa ve inaçlı kişidüşünce ve hafereketlerindeki değişimlerden dolayı şeytani cini fark edebiliyorsaşeytan ona karşı başarısız olacaktır. Tanrı dilemedikçe hiçbir büyü hedefine ulaşamaz,ve Allah dilemedikçe hiçbir şey olmaz. Öncelikle bunu bilmelisiniz. Allah’ınizni olmadan hiçbir cin amacına ulaşamaz. Şeytan karşılıksız iş yapmaz. Onun enbüyük kazancı bu iş karşılığında imanınızı satın almasıdır. Çünkü şeytandanyardım almışsınızdır. Sonra büyü yapanı ve yaptıranı sürekli ziyaret eder vetanrıya yöneldiğiniz anda sizinle uğraşır. Çünkü hem kendisinden yardım istenirhem de tanrıya yönelen ahmaktan hiç hoşlanmaz. Tanrıya yönelmesiniz de o sizindüşmanınızdır. Sürekli sizinle uğraşmaya, sıkıntılar yaşatmaya devam edecektir.Şeytanla işbirliği yapan büyüye bulaşan büyük bir bataklığa sürüklenir. Kendinio karanlık ve kötü atmosferden kurtaramaz. İşleri rast gitmez. Sürekli olumsuzdüşünür ve hayatı kötü gider. Huzurlu olamaz. Cinlerden insanlara dost olamaz. Şeytandanyardım dilendiğinden ve tanrı sözlerinden yüz çevrildiğinden Tanrı o insana yüzçevirmiştir. Tanrı ondan yüz çevirince ona mutlaka şeytanlar musallat olur.Tanrıya sığınılmadıkça şeytanlar hayatınızı alt üst edecektir. Büyüyü yapmakdeğil öğrenmek küfre giriştir. Hiçbir şekilde cinlerden yardım almamalısınız.Bir isteğinizin gerçekleşmesi için büyücüye gitmek, büyü yapmak şeytanlardanyardım almak mahvoluşunuzun temel göstergesidir. Büyücülerin ve cinci hocalarınyaşamları çok kötüdür. Öfke nöbetleri, anlayışsız ve huzursuz hayatlarısıkıntılı süreçleri olur. Çünkü şeytani cinler insana kötülük eder. Cinlerin süreklibeklentileri ve istekleri olur. İnsanları kullanmaktan ve onları yönetmektenkötü yola sevk etmekten büyük zevk alırlar. Büyücü onların isteklerinikarşılamakta zorlanır. Şeytanlar bire beş katar. Yalanlarla insanları aldatır.

 4. #4
  Misafir
  Üyelik tarihi
  Sep 2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart Cevap: cin cinler alemi hakkında bilgiler

  Sayısız büyü türleri vardır. Önemli olanşeytani cinlerle buluşmak ve ne istediğinizi ona anlaşılır şekildeanlatabilmektir. Şeytani cinler Allah’tan istenilmeyen her işe koşarlar.Böylece kendilerinden yardım dilendiği için insanın tanrıdan kopmasınısağlamışlardır. Büyünün temel yorumuaçıktır ancak büyü yapanın ve şeytanlara başvuranın vah haline.
  Büyüde bir insanın istemesi,insanların aracı olması büyünün uygulanmasında etkili bir etkendir. Örnek bir olay anlatayım. Şeytan istenilmişbüyü sonucu bir kadın ve bir erkeğin evliliğini dağıtma görevi alır. Aile içikavgalar ve şiddetler baş gösterir. Ancak iki insan arasındaki sevgi o kadarkuvvetlidir ki şeytan ayırmakta muvaffak olamaz. Bunun üzerine işi abartır vealenen kendini göstererek iş yapmaya başlar. Gece yarı kadına kocasını çokdeğişik şekillerde gösterir. Erkek bazen karısını dişsiz cadı gibi görmeye başlar.İleri derece saldırılar gerçekleşir. Aslında bu durum şeytanın acizliğininbelirtileridir. Ancak insanlar bu durumlardan inanılmaz rahatsız olur ve bir anönce bu durumdan kurtulmak isterler. Bir hocaya veya medyuma gitmek en kötüseçenektir. Ancak ilk akıllara bu gelir. Denize düşmüşken onlarla işbirliğiyapan cin şeytanlarına yani yılana sarılacaklardır. Halbuki sürekli gusül iletemiz gezip geceleri beraberce dua etseler bir süre sabretseler bu sürecirahatça atlatacaklardır. Düşmanın dışardan olduğu fark edilir. Birlik olupsakin ve makul bir şekilde korkmadan Allah’a dua ederek birkaç hafta sonradurumun atlatıldığını anlayacaklardır. Bazı cinler ısrarcı olsalar dadayanmaları birkaç ayı bulmaz. Şeytani cinler zarar görecek ve insanlara güçyetiremeyecektir. Zamanla etkinliği iyice azalacak, Allah’tan korkacak,usanacak ve vazgeçecektir. Yada O edilen dualardan büyük zararlar görecektir.Hastalanıp yatağa düşebilir. Yanabilir, tanrının azabı ona ulaşabilir. Bu dünyahayatı ne oyundur ne de başıboştur. Şeytanın vesvese haricinde direkt zararvermelerinde dua edildiği anda tanrı devreye girer. Direk saldırıya direktcevap verir. İnsanlar bunu anlayamaz. Göremez. Sıkıntılar bir süre devamederken insan dualarım kabul edilmiyor diye şüpheye düşüp duaları bırakabilir.Sakın bırakmayın. Bir şeyin hemen olmasını beklemek şeytanidir ve cahilcedir.Her şeyin bir makul süresi vardır. Ama aceleci insan bunu anlayamıyor. Zamanlaşeytanların belirgin saldırıları azaldıkça dualarınızın sizi kurtarmayabaşladığınızı göreceksinizdir. Yaptığımız çalışmalarda bu durumun doğruluğunudefalarca teyit etmişizdir.
  Cadıların süpürge ile havada uçması olayıgerçektir. Ortaçağ cadılarının uçabilen türleri olan şeytani cinlerle işbirliğiiçinde olarak birtakım tılsımlı özel kokulu bitkilerinin vücudun her tarafınasürülerek küfür içerili övgülerin şeytanlara söylenmesiyle ortaya çıkan uçmahadisesidir.
  Büyü, sihir, gibi şeytanlarla işbirliğiiçinde olanların çağırması ile insanların iradeleri şeytanlar tarafından ele geçirilir.İnsan iradesi kaybetmiş şeytani bir cin onu yönetmektedir. İnsan sanki farklıbir kişiliğe bürünür. Yakınları sanki o değilmiş gibi tavırlarındaki farklılığırahatça fark ederler. ‘Bu sen değilsin.’ bile derler. Tohaf davranışlardabulunur. Çift kişilik, çift karakter görülür.
  Şeytani cinlerin en çok korktuğu kişilerAllah’tan korkan ve sürekli Allah ile konuşan insanlardır. Sürekli dua eden veAllah’ı zikredenler şeytanların yaklaşamadıkları insanlardır. İnsanı iyilerdenmi kötülerden mi olduğunu şöyle belirleyebiliriz. İnsanların iyiliğini isteyenve onların sevinmesine ve huzuruna yönelik çaba sarfeden iyilerdendir. Kendimenfaatleri için insanlara kötülük eden ve onların kötülüğüne sevinenkötülerdendir. Kendisi için istediğini başkası için de isteyen ve kendisi içinistemediğini başkası için de istemeyen iyilerdendir. Şeytanın insanlardandostlarını böyle anlayabilirsiniz.
  Musa’ya (as.)karşı büyücüler toplanmıştı.Firavunun büyücüleri ellerindekini bırakarak yılan ve birtakım benzeri canlılarMusa’nın üzerine gelmekteydi. Musa gördüklerinden korktu. Neredeyse kaçacaktı.Musa’ya ‘Korkma, asanı yere at.’ denildi. Görüldüğü gibi cin şeytanlarınıngörüntülerine insanlar dayanamaz. Çok değişik ve korkunç şekilleregirebilmektedirler. Ejderha, çok başlı yılan, ayı maymun insan karışımı türlüyaratıklar şeklinde görünebilirler.Korkunç bir canavar, siyah insan gibikarartı, kara duman şeklinde insan, kedi kafalı insan, ters ayaklı insan,uzuvlarında terslikler olan hayvan görüntüleri, göz bebekleri dikey, gözleriçok canlı parlak fal taşı gibi açık ve şişkin, dik dik bakan, pullu derili,şişkin bir yüz, dişleri gözüken, çekilmiş ağız derisi, göz çevresinde karartı,morarmış göz ve yüz gibi her şekilde görülebilirler. Bu örnekleri bilerekverdim. Çünkü şekillerinde sınıryoktur. O an şeytan nasıl görünmek isterse o şekilde görürsünüz. İnsanlar bugörüntüleri gözlerinin önünde gerçekleştiğinden gerçeklik olarakalgıladıklarından tabiî ki çok korkarlar. Korkunç rüyalar da buna benzerdir.Genellikle görünürler. Bedensel olarak zarar veremezler ve vermezler. Çok nadirdurumlarda bu görülebilir ancak Allah’ın azabı kısa zamanda ona ulaşır. Çünkübu varlıklarına ters tanrısal yasa ve varlıksal gerçeklere aykırıdır. Şeytandirek müdahalelerinde tanrı da şeytana müdahale eder. Şeytanın Allah’ınyarattıkları maddesel canlıları yok etmesi tanrıya direk savaş açmak demektir.Tanrıdan korktuğundan insan direk saldırı gerçekleştiremez. Eyyüp’ü hastalıkladirek öldürmek isteyen şeytana karşı tanrı da sabır, dirayet ve mücadele gücüverdi. Yeter ki insan dua ile Allahtan yardım korunma ve azap duası etmişolsun. Bu duaların şekli ve kelimesel kalıpları yoktur. O an içinizden nasıldua etmek geçiyorsa durumunuza göre dua ediniz. En doğal dua budur ve enisabetli kabul gören dua da budur. Allah mazlumun duasını kabul eder. Şeytanlar mazlumun duasından korkarlar. Çünkükabul bulacağını bilirler.
  Kötü musallatlarda insan korkmamalıdır.Panik yapmamalıdır. Hemen kurtulmayı beklememelidir. Öncelikle insan normal şartlarındışında olduğunu bilmelidir. Sadece Allah’tan dilenilen yardım sizi kurtarır.Allah’a dua ederken hemen cinlerin zarar göreceğini düşünmek yanlıştır. Cinlerbir süre sizi rahatsız edecektir. Panik yapmayın, sabırlı olun. Ama sizgünlerce, haftalarca Allah’tan yardım dilemeye ve birtakım duaları okumayadevam ettikçe size güç yetiremeyecek ve sizden uzaklaşacaktır. Alenen açıkçayapılan direk saldırılarda bir süre onunla mücadele edin. Tavsiyelerine,korkutmalarına ve kışkırtmalarına karşı mantıklı fikirler üretin. Bu onun yenikdüşmesine sebep olacaktır.
  Hiçbir şey sandığınız gibi kötü, korkunç vezarar verici değildir. Allah cinlerin insanlara direkt zarar vermesine izinvermemiştir. Cinlerden korkmanıza gerek yoktur. Onlar o kadar tehlikeli olsalardıAdem’in soyu çoktan tükenmişti. Onlar sadece korkutur, panikletir ve yanlışyola sürükler. Asıl Allah’tan korkmalısınız. O’nun kudreti şeytanın bütünoyunlarını ve çabalarını boşa çıkartır. Tanrı Kutsal kitabında ‘cinlerinkorkutmalarından ve dürtülerinden bana sığının, ondan korkmayın bendenkorkun.’demişti.
  Hiçbir tütsü, hiçbir koku cin şeytanlarınıuzaklaştırmaz. Evet cinlerin hoşlandığı, hoşlanmadığı beslendiği ve zarargördüğü kokular vardır. Ama temiz hava onların en sevmediği şeydir. Mutlakaevinizi havalandırınız. Cinler sirkeden zarar görür ve uzaklaşır. Bazen biryudum sirke içmek ve ev temizliğinde sirke kullanmak çok etkilidir.
  Cinlerden korunmak için çember yöntemiönceki peygamberlerin ve son peygamber Muhammed’in de kullandığı bir yöntemdir.Bir tehlike anında cin ve şeytan saldırıları karşısında çember çizilir veiçinde kendinizi korumaya alırsınız. Çember çizerken Allah ile konuşur ona duaedersiniz. Çemberin mantığında Allah’ım bu çizginin içine cinlerin veşeytanların girmesine izin verme. Onların şerrinden sana sığınıyoruz. Nas,felak Ayetel kürsi gibi ayetler okunabilir. Sadece dualar da edilebilir.Definecilerin altın ve define bekçisi cinlere uyguladıkları yöntem de aynıdır.Ancak asla Büyük defineler için güçlü şeytan ve aşiretine karşı defineyialabilmek için kurban kesme, kan akıtma, bir takım şeytanı ilahlaştırıcıdavranışlarda ve övgülerde bulunma, küfür benzeri tüm davranışlar yapmayınız.Bu imanınızı kaptırmanıza, Allah’ın size sırtını dönmesine şeytanın mal karşılığındaimanınızı çalmasına neden olur. Asla böyle davranışlarda bulunmayınız. Tanrısizi şeytana bırakır, dualarınıza icabet etmez. Ve şeytan kısa zamanda sizinleberaber olur ve kazancınızdan asla fayda sağlayamazsınız. Bir takım cinlerin veşeytanların evleri, bazı mekanları ve meskenleri kuşatmalarında da çemberyöntemi kullanılır. Evin komple etrafına bahçesi de dahil büyük bir çemberçizilir. Çizilirken Allah’a dualar edilir. Bu tip evlerde sıkıntı hemen geçmez.Sürekli dua edildikçe yavaş yavaş sıkıntılar azalır. Ve olaylar bir süre sonratamamen biter. En etkili zamanları ilk başladığı zamanlardır. Panik yapmayın,korkmayın, Allah’a dua edip sabrettikçe onların tüm etkileri zayıflayacaktır.Zaten hemen sonuç almak şeytaniyetin ve cahilliğin ürünüdür.
  Cinlerle ilgili tedavilerde normalyaşamını devam ettiremeyen, akıl hastanesinde olanlar. Tekrarlayan hareketleryapanlar. Farklı cin türleriyle karşılaşıldığını göstermektedir. Hepsinden dekurtuluş reçetesi vardır. Farklı cin türlerinin oluşturduğu farklı hastalıklargörülmektedir. Bunların tedavilerinde farklı yöntemler birtakım uygulamalaryapılabilir. Çözüme yönelik yalvara yalvara yapılan ısrarlı dualarla hastanınkurtuluşu da mümkündür. Müzik, açık hava, yeşil ortam, el işleri uzun süreli ısrarcıcinlerin oluşturdukları hastanın tedavilerine çok iyi gelmektedir.
  Dikkat çekmek, ilgi görmek , farkedilmek, kendini farklı ve özel insan gibi hissetmek cinlerdendir. Cinlerbirtakım duygularla dünya yaşamında varlıklarını ispatlar ve bundan hazduyarlar. Dünyayı seçmiş olan beğenilmekten ve büyüklenmekten hoşlanır.
  CİNLERİN HER İNSANDA GÖSTERDİKLERİ BELİRTİLER.
  Hemen hemen her insan bu belirtileriyaşar. Cinsiz insan yoktur. Korkmayınız onlar zaten hep bizimle beraberler.Onlar bazı zamanlarda bize davetleriyle hükmederler. Onlar hep düşünsel olarak zihnimizde olurlar.Ve bilinçaltımızı etkilerler. Yani sürekli söylemleri ve yanlışyönlendirmeleriyle bizi bazı olumsuzluklara ikna ederler. Böylece biz insanlaronlara uymuş oluruz. Ben cinlimiyim diye panik yapan insan sürekli cinlerleberaber yaşadığını bilmemin cahilliğini göstermektedir. Aşağıda ki tümbelirtiler farklı farklı da olsa her insanda görülen şeylerdir.
  Baş ağrısı, korkunç rüya ve kabuslargörmek, cinsel sorunlar yaşamak, Kadınların adetlerinde düzensizlik gibi. Sözve hareketlerde görülen ani dengesizlikler, Geceleri Uzun süre sağa soladönmek, zihinden sürekli düşünceler geçmesi, uyuyamamak, Kararsızlık ve çiftkişilik taşırcasına yaptığından çabuk pişman olmak.
  Tuvalette uzun süre kalmak,orada kendi kendine konuşmak, tuvalet ve banyoda uzun süre sigara içmek,mastırbasyon, Saçların dökülmesi (özellikle kadınlarda), Rüyada kedi, köpek, fare, kurt, yılan gibi varlıklargörmek, Rüyada garip insanlar görmek. Uykuda veya uyanıkken boğulma hissi, dehşet,korku, ürperti ve hüzün, aşırı refleks, Uykuda dişlerini sıkmak, ağlamak,çığlık atmak, Enseden gelen bir baş ağrısı ve el ve ayaklarda karıncalanma, Uyuşmalargözlenir. Kasılmalar, kramplar görülür. Rüyada yüksek yerden düşmek, köpekkovalaması, yılan saldırısı, sürekli kaçma, karanlık, kan, pis ortamlar görme.Rüyalarında korku ile uyanma her insanın yaşadıkları şeylerdir.
  İleri derece belirtileri:
  Yaşam kaliteniz düşer. Uykuyu iyi alamazve yorgun gezersiniz. Aşırı tepki,aşırı sinirlenme, sebepsiz hüzün, kaynağı olmayankeder. Başın gerisi, el ve ayaklarda sancı, ağrı, uyuşma, sızı, gibi.Yanlizligi sevmek, inzivaya çekilmek, Vücudunda bir şeylerin gezdiğinihissetmek, bayılma, uyurken dışarıdaki sesleri duyma ama kalkamama Kapalıalanlardan çabuk sıkılmak ve göğsünde nefes daralmaları hissetmek,yalnızlığı sevme, evlenememe, kararsızlık. Tüm bunlar cinlerin eseridir.
  Çok aşırı yorgunluk, halsizlik, hareketetmeme isteği, tüm gün yorgun gezinme, sırtta gezinen dalgalar, sürekli gazatma, göğüs kafesinde ağrılar, sabah kalkmakta çok zorlanma, üşüme, titreme,uzuvları suya sokulduğunda kendini kasma gibi tüm bunlar ileri derecebelirtilerdir.
  Müthişkoku alırsınız, refleks ve anlamsız aşırı korkular oluşmuştur. Vücudunuzdakiağırlık ve yorgunluk nedeniyle günlük işlerinizi yapmakta zorlanırsınız.Sürekli uzanmak ve dinlenmek istersiniz.
  Gaiptensesler duymak ve o sesle karşılıklı konuşmak, Başkalarının göremediğigörüntüler görmek, İslamı yaşayamamak veya yaşamakta zorlanmak, Dalgınlık veuykusuzluk ve uyandığında dinlenmiş olarak kalkamamak. Hayatındaki çoğu şeyin olumsuz seyretmeye başlaması(özellikle ev ve işyeri içerisindehuzursuzluk) Vücut organlarının birinde çözülemeyen ağrı ve rahatsızlıklar, Kısırlık, çocuklarınınolmaması aile içi şiddet, Kişinin aniden eşinden, çocuklarından ve evden nefretetmesi, hayattan zevk alamama, her şeyden sıkıldığını söyleme gibi pek çokörnek verebiliriz. Gerçek böyle olmasa da insan kısa bir süre bu duygularıtaşır. Böyle zamanlarda yakınlarınıza mutlaka destek olunuz. Sebepsiz yereşiddetli ağlamak, gülmek veya sinirlenmek, ibadet, zikir ve Kur’an okumadazorlanmak. Hayata ümitsiz bakmak ve intiharı denemek, Büyük günahlarayönelmek. Sürekli uykusuzluk sorunu yaşamak.Hayattan lezzet alamamak..Zinaiçkiye ve kumara meyletmek, İslam dan uzaklaşmaya başlamak.
  Sabah kalktığınızda şu gündüzü hiçsevmiyorum diyen ve akşamları şu uzun, sakin ve sessiz geceleri çok seviyorumdiyen şeytani cinlerdir. Ezan sesine tepki veren, ansızın isyan sözleri sarf eden,Allah ve din karşıtı söylemlerde bulunan, Kuran’a ayete ve iyi tavsiyelere tepkiverende şeytani cinlerdir. Şeytan insanı uyutabilir de uyutmazda. İnsanahoşlanarakta yıpratarak uykusuzluk veren şeytandır. Şeytanlar her insan içinfarklı yöntemler uygularlar. Bu durum insanın durumuna göre ve insanınkarakterine bağlı olarak şeytanın kişisel taktiğine ve başarılı olmak içinşeçtiği yönteme göre değişir. Zorbalık ve uğraşarak ta istemesini ve zevkalmasını sağlayarak da insan istediğini yaptırabilir. İnsanın isteyerekyapmaması doğru yolda olduğunun göstergesidir. Ancak şeytan zorbalıkla verahatsız ederek isteğini yaptırıyorsa insan sabretmelidir. Allah insanısınamaya tabi tuttuysa bir süre dualarınıza karşılık vermeyecektir. Sizidayanma sınırınıza kadar dener. Siz sabrettikçe başarınız devam edecektir.Ancak sınanmaya tabi tutulmamış olaylarda Allah direk duanıza cevap veripşeytani cinleri etkisiz kılabilir.
  Önemli iyiliklerinizi, Allah yolunda iyiamellerinizi, faydalı işlerinizi ve amaçlarınızı engellemeye çalışır.Hedeflerinizi fikren çürütmek ister. Sizi amacınızdan vazgeçirecek birçokyıkıcı fikirler üretir. Ama siz ahiretlik olan iyi hedeflerinizdenvazgeçmediğiniz sürece o zayıflayacak ama yine de sonuna kadar vazgeçirmek içinçalışacaktır. Siz hayatınız boyunca ısrarla hedefiniz yolunuzda çalıştığınızdakazanan mutlaka siz olursunuz. Peygamberlerin hayatları ve ömürleri boyunca çabalarıbunlara örnektir. Yeter ki ümitsizliğe düşmeyin ve amaçlarınızdan vazgeçmeyin.Tam olarak amaçlarınızı başaramazsanız da mutlaka yakınlarına geleceksinizdir.Ya da tahmin ettiğinizin çok daha üzerine çıkacaksınızdır. Her peygamberin veinanan insanın mücadelesi böyle olmuştur. İnsan ve cin şeytanları her inananave peygamberlere düşmandır. İnsan ömrünün sonuna kadar bunlarla mücadele içindeolur.
  Çevrenizdeki insanları kötülemeyi, onlarıitibarsızlaştırmayı çok sever. Bu nedenle gıybeti, iftirayı, karalamıyı yoledinir. Dünya mücadelesindeki her insan ona uyacaktır. Şeytan sırtını dünyayadönmüşe hiçbirşey yapamaz. Ve onu aldatamaz. Dünya malı ve dünya için yaşamakinançsızlıktır. Ve şeytan şüphede olan her kişiyi sahiplenir.
  Bir insan dua ettiğinde ondan büyük birışık ve güç çıkar. Ateşten yaratılmış karanlık şeytan bu nurdan büyük zarargörür. Bu nur enerji bedenlerine zarar verir. Ama bu güç sadece Allah’tan içtenve samimi istendiğinde ortaya çıkar. Dualara tanrıdan görevlendirilmiş birmelek ve iblis duaya icabet eder. İblis duaya kötü şeyler bulamaya çalışır. Safhedefin yanına menfi çıkarlar katmak ister. İblis Salih isteği bertaraf etmeyeçalışır. Büyük idealin yanına küçük günahlar bulaştırmaya çalışır.
  İyiliğin tarafında melekler, kötülüğüntarafında şeytanlar vardır. Şeytanlar ve melekler insanı taraflarına çekmeyolunda tam bir savaş halindedirler. Geçmiş kavimlerde yaşanılan olaylar,tanrıların savaşı denilen olay aslında budur. Çok tanrılı dinlerde, yunan mitolojisinde,bazı destanlarda, meleklerin veşeytanların insanı kazanma mücadelesi vardır. İnsan elini açıp tanrıya duaettiği anda melekler ona icabet ederler. Ancak İblis’te bunu engellemek içinhemen mücadeleye kalkar.
  ‘Sadece senden yardım dileriz ve sadecesenden medet umarız.’, ‘Allah’ım senden başka ilah yoktur.’ , ‘Sen büyüksün,her şeyi kuşatmış olansın ve her şeye kadirsin’ gibi tüm söylemler sadeceAllah’a yönelik olduğundan şirk ve küfürün bulaşamayacağı söylemlerdir. Şeytanicinler bu söylemlerden nefret ederler. Geçmişte tanrılara, meleklere veşeytanlara inananlar onlardan dilemekteydiler. Ve Allah’a ortak koştular. Bunedenle sadece Allah’tan istenildiğinde amaca ulaşılır.
  Allah’tan başka kimseden korkmadığınısöylemek ve Allah’a dua edip yardım dilemek şeytani cinleri korkutur. Şeytanicinleri korkutan yıpratan, tasalandıran, sıkıntı yaşatan en belirgin gerçektanrıya yönelmek ve ondan dilemektir. Şeytani cinlerle direkt konuşmayın.Onlara beddua, küfür ve kötü söz söylemeyin. Bu onlara da size de bir şeykazandırmaz. Sizin inançlı olduğunuzu, Allah’tan dilediğinizi ve sürekliAllah’a sığındığınızı bilmesi şeytana çaresizlik olarak yetecektir.

 5. #5
  Misafir
  Üyelik tarihi
  Sep 2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart Cevap: cin cinler alemi hakkında bilgiler

  Cinlere sahip olacağım. Onları emrim altınaalacağım. Onlara dilediğimi yaptıracağım düşüncesi yanlış, cahilce, sapıkca veşeytanidir. Bu kötü bir yol ve batıl bir tercihtir. İnsanların iradesinielinden alıp onu yönetecek bir cinle anlaşmak dinen büyük günahtır. Cinlere bulaştığınız anda o sizinisteklerinizi yerine getiriyormuş gibi görülebilir. Ancak siz onların bitmeztükenmez isteklerini karşılamak zorunda kalacaksınız. Üstelik sürekli sizirahatsız edecek ve huzursuz bir yaşam süreceksinizdir. Şunu unutmayınız kicinler insanı bir araç gibi kullanırlar. İnsanı yönlendirmekte ve yönetmekteşoför onlardırlar. Onlar sadece Allah’a sığınıldığında etkisiz kalırlar. Çünkübu durumda beden bineğini bir melek görev alır ve tanrının izniyle o insanı o yönlendirir. İnsan kendi başınabom boştur. O’nu ya melek ya da şeytan yönetecektir. Bu da insanın kenditercihinde ve kendi isteğinde gizlidir. İnsan ya şeytanı seçecektir ya daAllah’ı seçecektir. İyiliği seçmişse ve ahireti istiyor ise Allah’a sığınır,ona inanır ve meleklerin etkisiyle hayatı iyi yönde seyreder. Ama kötü isedünya hayatını isteyecektir. Şeytan onu yönetir ve hayatı kötülüklerle ilerler.
  İnsan sadece bedende ruhtan ibarettir.Bedeni işleri melekler yürütür. İnsanın yaşamına devam eder. Şeytan Eyüpas.’mın bedenine büyük sıkıntı verdi. Agır hastalıkla pençeleşen Eyüp sabır iledua ederek bu süreçten başarıyla geçti. Şeytan kötü fikirlerle bedenin işleyişinibozmaya çalışır. Pek çok hastalığın kaynağı sıkıntı, stres olduğu gibi temelişeytandandır. Alınan maddi ilaçlar bozulan düzeni toparlamaya ve tamamlamayaçalışan maddelerdir ve alınması gereklidir. Şeytan haftalardır bozmayaçalıştığı düzeni onarmaya çalışan ilaçlardan hoşlanmaz. Ama temel çözüm insanıniç dünyasında bitmektedir. Asıl çözüme yönelik çalışmalar burada olmalıdır.İnsan şeytan karşısında genelde zayıf düşer. Mantıklı düşünemez ve gerçeklerdenuzaklaşmış olabilir. Bunun için dışardan doğru düşünce ve amellerle destekalmalıdır. Bu nedenler batının psikolojik danışmanlık ve psikolojik terapileriçok isabetlidir. Sosyal yaşam içinde aile ve işyerinde birtakım krizler vesıkıntılar yaşanabilir. Bunların çözümünde doğru fikirlerle doğru davranışlarıntavsiye edilmesi ve insanın doğru olana yönlendirilmesi tamamen şeytanlamücadele için gerekli olan bir dış destektir. Şeytanlar nasıl kendileri sürekliişbirliği içindelerse insanlar da şeytanlara karşı işbirliği içinde olmalıdır.Bu nedenle birden fazla insandan şeytan hoşlanmaz. Şeytanlar yalnız insanısever. İnsanlar birlik olup birbirlerine destek olmalıdırlar. En büyük desteksizi iyi fark eden birinci dereceden yakınlarınızdan gelir.. Psikolojikdanışmanlığı sağlamalıyız ve yaygınlaştırmalıyız. Sorunlarımızı paylaşarakdoğru çözüm yollarıyla bulmalıyız. Psikolojik danışmanlık şeytanla mücadeleyöntemidir. Etkilidir ve sağlam bir dış destek olmalıdır. Bunun içindanışmanların iyi eğitilmesi, din bilgilerinin yeteri kadar verilmesi, düşmanolan şeytanın iyi tanınması, silahlarının ve yöntemlerinin bilinmesigereklidir. Yardım alan kişinin gizliliği korunmalı ve sorunu sanki kendiailesinden bir gibi görerek yardımcı olmalıdır. Bunlarında birtakım şartlarısorumlulukları vardır. Yerine getirilmelidir.
  İnsanlar hiçbir zaman uyurken dahi yalnızdeğildir. Yakınlarında mutlaka melekler veya şeytanlar vardır. İnsanın sürekliberaber yaşadığı en az bir şeytanı ve iki meleği vardır. Şeytanların sayılarıçok olduğundan insanların felsefelerine durumlarına ve yaşayışlarına göredeğişken olsa da genelde çok sayıda bulunurlar. Bu şeytan insan doğumuylagelir. Ve beraber büyürler. Ölene kadar onunla beraberdir. Cinler uzunyaşadıklarından insan öldüğünde şeytanı büyük kalabalığa türüne ve seviyesinegöre katılır.
  İblis tayfası, cinlerin lideri, enkudretlisi ve onlara hakim olanıdır. İblis inanan cinlere baskı ve zulümetmektedir. Cinlerden inanan kesim az olduğundan 1/9 şeytanlara karşı güçyetirememektedirler. İblis ve avenesi taşkınlığı, kötülüğü, haksız yollarıseçtiğinden dünyada gücü ele geçirmiştir. Bu nedenle insanları saptırmış veinsanlar üzerinden beslenmeyi ve dünyayı kazanmayı yol edinmişlerdir. İnanancinler iyiliği tercih ettiğinden insanlara yaklaşmadığından kazançları dar,hakimiyetleri kısıtlı ve cinler içinde güçsüzdürler. Aynı insanlarda olduğugibi. İnanan insanlar ve uluslar kötülüğü, silahı ve zorbalığı seçmediğindemüslüman ülkeler mazlum konumundadır. Ama silahı, kötülüğü ve dünyayı kazanmayıyol edinmiş küresel güçler birtakım bahanelerle müslüman ülkelere saldırmış veküresel üstünlüğü sağlamıştır. Eğer iyiliği seçmiş olsaydı ve zarar vermektençekinseydi saldıran zalim ülke durumunda olamazdı. Bu nedenledir ki insan vecin şeytanları küresel hakimiyyeti ele geçirmişlerdir.
  Cinlerbilinçlidir ve her forma giren bir varlıktır. Cinlerde mantıksal bütünlükyoktur. Genelde sözleri ve eylemleri çelişir. Sık fikir değiştirirler, çabukusanırlar.
  Cinlerdenİblis’in halkının başkenti, şehirleri, köyleri vardır. Belli bir düzeni vekanunları vardır. Varlıklarının temel nedenleri ve felsefeleri gereği insanadüşmanlık beslemektedir. İnsana yönelik her türlü kötülük anayasalarının ilk vetemel değişmez maddelerindendir. İblis’in tahtı yani başkenti, genel merkezideniz üzerindedir. Onların yasalarının temeli; yasa tanımamazlıktır. Sosyalilişkileri, töreleri vardır. Temel amaçları Ademoğlunu kullanmak, kendilerineibadet ettirmek, hizmetkar etmek ve onun üzerinden beslenmektir. Ademoğlunuaşağılık, düşman ve kullanılacak (hayvan) varlık olarak görürler. Küfredüşürmeyi ve kendilerine ibadet ettirmeyi çok severler. İnsan öldürten, zinayaptıran, eşleri boşandırıp aileleri dağıtan hep şeytani cinlerdir. Şeytanicinlere göre insanları Allah’a yönelmekten engelleyen her cin asildir. Övgüyelayıktır. İyi bir iş yapmıştır. İnsanların düzenini bozacak işlerle zararverenler cinlerin içinde yer edinir ve kariyer yapmış olur. İçki, kumar oyun veeğlencelere daldıran şeytani cinler, insanların Allah’a yönelmesiniengellemekte kullandıkları yöntemlerdir.
  Müslümana namazda gelir ve namazıengellemeye çalışır. Namaz kılmayan normal bir gider onun küçük bir iyiliğiniengellemeye veya iyiliğine kötü bir şeyler bulaştırmaya çalışır. Her insanıninancına, bilgisine ve kapasitesine göre mücadele eder. Her insanın iyilikyöntemi, ve iyiliği kullandığı alan farklı farklıdır. Bu iyilikleri engellemeyeveya bozmaya çalışır. Şeytanın işi gücü iyilikleri bertaraf etmek ve kötülüğüinsanlığa yaymaktır. Bu nedenle şeytanın en nefret ettiği kimseler iyiliğiemreden ve kötülüğü nehyeden kimselerdir.
  Öyle dualar vardır ki karanlıkbedenlerden oluşan kalabalık bir ordu halindeki şeytani cinler o insanayaklaşamaz. Samimi, içten, inanarak ve güvenerek sığınılan duadan öyle bir nurve ışık çıkar ki O’na yaklaşan mutlaka zarar görür ya da ölür. Işık karanlığıdeler ve karanlığı yok eder. Bu tür dualar tam korunma tam sığınma içeriklidualardır.
  Kendisine cin musallat olana kesinlikleşeytan musallat olmuştur. Çünkü inanan cin insana musallat olmaz. Musallatolmuşsa bu kesinlikle inandığını zanneden kafir bir cindir. Şu temel birmantıktır. İnsanlarla uğraşan ve onlara bulaşanlar kesinlikle inançsızcinlerdir. Bunlar da şeytanların sınıfındandır. İnandığını sanırlar biz insanlarıninandım deyip de günah işleyenlerine benzerler. Bunlara biz münafık diyoruz.İşte cinlerin de münafıkları vardır. Cin musallat olmuş bir insana mutlakayumuşak davranın. Çünkü o insanın iradesi elinden alınmış ve hareketlerinintemeli farklı ve kötü bir kaynaktandır. O bedeni ve ruhu bambaşka birisiyönetmektedir. Şeytanın tatlı dil ve iyi söz karşısında yenik düştüğünedefalarca şahit oldum. Kesinlikle cinli hastaya kötü davranmayın. Şeytanıdevirmenin üç yolu vardır. Hoşgörülü ve mantıklı olacaksın. Makul ve yumuşakdavranacaksın. Şefkat davranışlarında bulunacaksın.
  Şeytani cinler, arkadaşınıza ailenizeveya çevrenizden bir yakınınıza gelir. Sizden istediği birtakım şeyleri sizesitem ederek veya nazı geçtiği için kızarak söyler. Eğer yapmak istemediğindurumsa susmanız ve cevap vermemeniz daha doğru olacaktır. Böyle durumdakişinin kendi içindeki melek şeytana cevap verecek ve kızdığı kimseyi haklıkılacaktır. Bazı yerde susmanın bazı yerde konuşmanın gerekliliği çokönemlidir.
  Büyücülerle irtibatlı olan şeytani cinlerinistekleri hemen yerine getirilir. Çünkü iblis böyle bir kanun yayınlamıştır. Zatenvarlıklarının nedenleri hayat felsefeleri insana düşmanlıktır. Tüm şeytanlar dainsana düşman olduğundan hemen böyle bir şeye icabet ederler. İnsanlarlairtibatlı ve ilişkili olan şeytanlar daima İblis’e ve şeytaniyyete hizmetetmektedir. Bunlar asillerdir. İnsanları yoldan saptırmak, inançsızlığasürüklemek, küfür işlerine bulamak ve insanlara sıkıntılar vermek onlarınişleridir.
  Şeytani cinler Tanrıya asi olmaklabeslendiklerinden kazançlarını tanrıdan istememektedirler. İblis adem’den sonrakendi kendine kazanmayı tercih etmiştir. Batıl ve kötü yollarla insan üzerindenAllah’ın adının anılmadığı yemeklerden ve usulsüz her türlü kazançla kendikazanmaktadır. Bu durum insana düşmanlığının hem nedeni hem de sonucu olmuştur.
  İnanan cinler, gençlerine insanlarayaklaşmamaları konusunda öğütler vermeliler. Bu gençleriniz için daha iyi vehayırlıdır. Cinler için cennetin Anahtarı iyi niyetlerinde yatar. İnsanı sevmeyenve düşmanlık edeni inançsızdır. İnsanı seven ve ona yaklaşmayan tanrı katındadeğer bulur.
  NEFSİ ARZULARIN YARATTIĞI SONUÇLAR
  İnsan bedeni arzularını sürekli tatmin etmemelidir.Arzuları sürekli tatmin edilmesi arzuların köleliğini getirir. Arzuların tatminedilmesi şeytani cinlerin bedende güç sahibi olmasını sağlamaktadır. İnsanüzerinde tam hakimiyet kuran cinler insanı istediği gibi yönlendirmektedir.
  Bedene girecek şeylerin hazırlığı çokönemlidir. Öncelikle helal, temiz kazanç olmalıdır. Kimsenin hakkını yemedenaldatmadan kazanılmalıdır. Bu tip bedende cinler gezinmekte çok zorlanır. Helalkazançtan beslenen beden içinde olumlu bir enerji ve cinlerin sevmediğiferahlatıcı bir koku vardır. Bedene giren şeyler temiz olmalıdır. Ölçülüolmalıdır. Ne az ne fazla olmalıdır. Zararlı şeylerden yenmemelidir. Bedenden giren şeyler ile bedenden çıkanşeyler çok önemlidir. Cinlerin etkinliği bunlarla ölçülür. Bedenden çıkan şeylerin sonuçları inanılmazderecede hayatınızı etkilemektedir. Meni’nin çıkması sonucu zayıf düşen bedendecinlerin etkinliğinin artması kaçınılmazdır.
  Cin çarpmasının nedenleribedenseldir. (Çarpılma:cinlerin bedene tam hükmetmesidir.)
  Tanrıya sığınılmadan aşırı cinsel isteğiacelece yerine getirme sonrası yıkanılsa dahi (gusül edilse bile) öfkepatlaması ve saldırganlık yaşanacaktır. Genellikle şiddet kullanılır ve yakınlarınazarar verir . Kişi böyle bir davranışı kendine konduramaz. Böyle birdavranıştan dolayı çok üzülür. Nedenini anlayamaz. Kendini kınar ve anlamsızbir şekilde durur düşünür. Bu davranış (aile havasını) ortamı bozmuştur. Diğeraile bireyleri öfkeli davranış sonrası şeytanın fitlemelerine uğrar. Şiddetkullanana saldırı başlar. Şiddet kullanan kendisinin kontrolsüz olduğunu bilsedahi onların saldırılarına saldırıyla cevap verir. Aile içi şiddet, ölümler,cinayetler, trafik kavgalarının temelinde sığınılmadan yaşanmış kontrolsüzcinsellik vardır. Hırçın, saldırgan bir şeytan cinsel ilişki sonrasıbedende aktif olur. Önce çok huzurlu, dinç ve sağlıklı hissini verir. Sonra enufak bir şeye bile kontrolsüz öfkelenirsiniz. Basit bir şeye olağan üstü yüksektepki gösterir ve şiddetle birlikte birden ortaya çıkar. Aşırı cinsel isteğini tatmin etme düşüncesi,gerçekleştirildiğinde sinirli olma, en yakınlarına çatma, saldırganlık, içtengelen attırıcı suçlayıcı düşünce ortaya çıkar. Nasıl ki çala kaşık saldırarak yemek yemek sürekli olumsuz düşüncelereve suçlayıcı anlayışa neden oluyorsa cinsellikte böyle sonuçlar doğurmaktadır.Cinsel ilişki sonrası Gereksiz ve çabuk sinirlenme ve sinirin çabuk geçmesiözellikle erkek için kaçınılmazdır. Aslında bu bir çarpılma halidir.
  Şeytan bedende aşırı yeme isteğibaşlatır ve bu isteği yerine getirdiğinizde ‘çarpılma gerçekleşmiştir.’ Sürekliolumsuz düşünceler, sinirli olma hali ve her şeye karşı tepki verme başlar.Sürekli bu fitlemelerin sonunda yakınlarınıza, çevrenizdekilere veyaişyerindeki en hoşnutsuz zaaflı olduğunuz kişilere şiddete kadar dönüşür.Cinayetler, kavgalar, yaralamalar gerçekleşir. Ve Cezaevlerindekilerin çoğu aniparlama sonucu kontrolsüz öfkelenmenin kurbanı olmuştur. Yani İblis işinehummalı bir şekilde devam eder.
  Kısacası cinler bedeni arzuları tatminederek güç kazanır. Diyeceksiniz ki ne yapalım bedensel temel ihtiyaçlarımızıkarşılamayalım mı? Elbette karşılanacak. Ancak orta yolla usulüne uygun vebatıl olmayanla. Yani yemeği çok yemeyeceksiniz. Midenizi doldurmayacaksınız, buisteklerinizde acele etmeyeceksiniz, kontrolsüz olmayacaksınız. Kendi eşinizdenbaşka karşı cinse yönelmeyeceksiniz ilişki sırasında başkalarını hayaletmeyeceksiniz.(Cinsel ilişki sırasında düşüncelerinizi dinleyiniz. Ne kadarçok yanlışlıklar göreceksiniz.) Eşinizleyatarken acele etmeyeceksiniz yavaş ve itidalli olacaksınız. Sadece onu beğeneceksinizve onun ruhuyla olmaktan zevk alacaksınız.
  Cinselliği kullanan şehvet cinlerivardır. Müthiş aldatmalara sahiptir. Doğal birtakım elementlerle de ilişkisiolan bu dişi şeytanlar derin ve güçlü cinsel arzular verirler. Hiçbir erkekbunlara karşı koyamaz. Tanrıya sığınmış olan ve yalnız kalmayan müstesna. Hemenilişkiye girmek istersiniz, bu arzunun yarattığı krizden arzunuzu tatmin etmekistersiniz. Müthiş bir cinsel arzu doğar bu sırada vücutta meni yapılmıştır. Penistenön sızıntıları gerçekleşmiştir. Arzusunu mutlaka yerine getirmek zorundadır vekontrolsüz olmuştur. Cinsel beraberlikten büyük haz duyarsınız. Bu cinselbirlikteliğin ardında cinler bedende güçlü olur. Sonra sizi kışkırtır vegenelde şiddete yöneltir. Siz arzularınızı tatmin ettikçe cinler duygularınızısüreklileştirir. Arzularınıza dur diyemediğiniz için günleriniz bu psikolojideakıp gider. Bu psikolojide sayısız günahlar işlerken fırsatını bulduğunuzdabüyük günahlar da işlersiniz. Cinler bazen sizi sürekli cinsellikten dolayızayıf düşürür. Bedenen hasta bile olursunuz. Bundan kurtulmanın yolu enerjiveren yiyeceklerden uzak durmak, kontrollü ve sınırlı yemek, kaloriye dikkatetmek böylece sürekli enerji üreten yiyeceklerden uzak durulmuş ve cinlerinarzularına dur diyebilecek kıvama gelmiş olursunuz.
  Geceleri insan yatagındayken cinsellikcinleri gelmektedir. Birtakım hayaller fikirler vererek onu azdırmak ister.Geceleri daha çok kadınları etkilerler. Bu cinler sabaha karşı yataktankalkmadan çok erkeği cinsellikle etkilemektedir. Belirtisi olarak cinselorganda sertleşme ereksiyon halleri görülür. Bunlar sonucunda erkek mutlakacinsel arzusunu gidermek zorundadır.
  Sahiplenme, hükmetme isteği, aşırıkıskançlık, acelecilik şeytani cinlerdendir. Her şeyin azı ve fazlası şeytanicinlerdendir. En ideal yol orta yoldur. İtidalli olmaktır. Aşırılık şeytanındayatmasıdır. Sizi kullanması ve yanlış yollara saptırma taktikleridir.
  NAZAR: Şeytan insanı kullanarak maddeüzerine etki etmektedir. Nazar bunlardan biridir. Nazarın kaynağı maddeci veşekilci şeytandır. Nazar, kendisinin olmayan güzel bir şeyi aşırı beğeni veistek sonucunda oluşan yıkıcı şeytan gücüdür. Herhangi bir şeyi çok beğenmek vebeğenilme içerikli düşünce geçirmek ve gözle o şeye bakmakla ortaya çıkanyıkıcı enerji gücüdür. İnsan bu düşünceyi o anda onaylarsa baktığı şey insandahi olsa zarar görür. Bu zarar düşüncenin ve niyetin gücüne göre değişimgösterir. Ama insan o anda o düşünceyi desteklemez Allah’ım sen onungüzelliğini arttır. Gibi düşünce taşırsa veya o düşünceyi yıpratacak olumlu birdüşünce uygularsa ‘yıkıcı nazar’ etkisini gösteremez. Mesela insan boş biranında şeytanın etkisiyle geçirdiği ‘of ne güzel araba’ düşüncesini geçirdiğianda arabaya da bakmışsa artık araba tehdit altındadır. Öncelikle şunubilmelisiniz. Düşünce insandan çıkmamıştır. Düşüncenin kaynağı şeytanicinlerdir. İnsan o anda bu düşünceyi onaylarsa Araba artık tehdit altındadır.Yıkıcı bir güç görevlenmiş olur. Birkaç şeytan hemen görevlenir. Ve hiçummadığınız bir şekilde bir kaza meydana geliverir. Olayın şartları çabukoluşturulursa siz olaya şahit olursunuz. Ama kaza bir saat sonra bile sizgörmeden de meydana gelebilir. İnsan bu ilk düşünce zihinden ‘of ne güzel araba’ geçtiği anda -ne varherkes de böyle güzel araba var’ deseydi ya da farklı olumsuz bir düşünceyleaşırı beğeniyi yıpratsaydı, yıkıcı güç(maddeyi ve olayları etkileyen şeytanicinler) araba için görevlenmemiş olacaktı.
  Bazı insanların nazarı daha çabuk değmektedir.Bunlara şeytanın etkin olduğu bedenler diyebiliriz. Veya maddeci şekilci veçıkarcı insanlar da diyebiliriz. Ama insanların çoğu geçici olarak bu durumuyaşarlar.
  ESNEMEK:şeytanın kapıyı kullanarak içeri girmesidir. İnsan bedenine giriş deliklervardır. Aslında insan bedeninde kıl dipleri gibi sayısız gözenek vardır. Amabir de büyük giriş kapıları ve çıkış kapıları vardır. Vücuda giren girişkapıları ağız, burun ve kulak delikleridir. Bir de çıkış kapıları olarak cinselorgan ve makat vardır. Abdest alırken bu bölgeler yıkanır. Çünkü bu bölgelerintemiz olması cinlerin geçişine geçit vermez. Kapılar temiz olursa giriş veçıkışlar iyi korunduğundan şeytanlar sol ayak ve sol eli daha çok tercihederler. Şunu unutmayınız şeytan temizolan yere giremez. Bu nedenle bedenin, elbisenizin ve evinizin temil olması çokönemlidir. Pis mutfaklar, düzensiz evler, kokan evler ve elbiseler şeytanlarınbarındıkları uğradıkları beslendikleri bölgelerdir.
  Esnemenin kesinlikle uyku ilealakası yoktur. Esnemek çevrenizdeki kişilerin zihinlerinden çıkan olumlu veyaolumsuz düşüncelerin size yönelik saldırılarıdır. Eskiler kişinin ağzındanbeyaz bir yılanın girdiğini söylerler. Eski kabilelerde ağıza giren oklardanbahsedilir. Durumda aynen buna benzerdir. Size bakınan, sizi arayan ve size birşey söylemek isterken dahi insanlardan çıkan bir çeşit olumluda olsa beyaz birşeytanın size doğru yol alması ve esneyerek ağızdan bedene girmesi olayıdır.Şeytanların çok çeşitli türleri vardır. Esneme şeytanı da çok farklıdır. Sizietkilemeye yönelik her girişim, düşünce ve fikir sizi esnetir. Bu esneme anında

 6. #6
  Misafir
  Üyelik tarihi
  Sep 2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart Cevap: cin cinler alemi hakkında bilgiler

  ağızdan içeri şeytan girer.Her ne kadar bu durumu engelleseniz de ağzınızı da kapatsanız minik bir aralıkoluşup zorlada olsa içeri girmektedir. Engelleyemeyeceginiz karşı konulamazdurumlardan bir tanesidir. Bunu sadece sığınma, besmele, tanrıyı hatırlama vesalavat engellemektedir. Karşınızdaki insana esnettiği için kızamazsınız. Buolay onun da kontrolü dışındadır. Bu genelde eşiniz, birinci derecedenyakınlarınız ve işyerindeki çevrenizdir. Mesela uzaktan anneniz sizihatırladığı anda size doğru bir şeytan yol alır ve size esnemeyle ulaşır.Annenin niyeti iyidir. Esnemek genelde iyi niyetle ve sıradan niyetle ortayaçıkan durumdur. Tanrı bu tür şeytana böyle bir güç ve biz insanlar için böylebir ortam vermiş. Bazen şeytanın kendinize birtakım zanlarla ortaya attığıfikirlerle de esneme gerçekleşebilmektedir.
  Herhangi birisi ister iyi ister kötüniyetle olsun; sadece size baktığı anda bile size doğru yola çıkan bir beyazcüce şeytan vardır. Bu şeytan ağızdan esnemeyle içeri girer. Bunların görevlerivardır. Küçük vesveselerle küçük günahlara yöneltmektir. Bunlar genelliklehapşırılarak dışarı atılırlar. Güçlü değildirler. Verdikleri düşünceleri birkaçdefa reddettiğinizde vücudu kendiliğinden de terk ederler. Vesveseleri, güçsüz,basit, sıradan da olsa süreklilik taşır. Ve insan psikolojisi gereği sürekliuyarılmakla o şeye alıştırılır.
  Esnemenin temelinde şeytan sizi etkilemeyeveya size yönelik bir düşünceyle başlamasıyla ortaya çıkmaktadır. Bir insan birkalabalıkta size bakınarak araması anında içinden geçirdiği bu eylem sonucundakendisinden beyaz bir şeytan aranan insana doğru gider. Giriş için ağız girişkapısını kullanır. İnsanın ağzı açılır ve içeri doğru hava gibi akar. İnsanınciğerine yerleşir. Kalbin oraya burnunu dayar. Zamanla insana birtakımvesveseler verir. Küçük günahlar işlemesini sağlar. Bu günahlar süreklileşir vesüreklileşen günahlar çok sayı teşkil ederse büyük günahlara kapı açar. Küçükve iyi niyetten doğan şeytan zamanla insanı sapkın hale getirebilir.
  Sol el ve sol ayakta bazen istem dışıhareketler gözlenir. Sanki bir hava geçişi gibi ani bir hareket olur. Buzamanlarda cinlerin vücudu terk edişi anlaşılır. Bazen korkutmak ve dalgageçmek niyetiyle vücudunuza dokunurlar, dürterler. İnsan o an anlam veremez.Bir şey mi dokundu acaba der.
  Cinlerin dürtmesi, dokunması, insanınsırtına atlaması, sol elinden girerken ve çıkarken hafif bir el hareketi,itilme hissi, denge kaybı, ateşli hasta iken veya hasta iken dokunduğunda biranda refleksi bir tepki verme, ani refleks ve hareket yapmalar, üşüme, bedendedonukluk hissi, bir noktaya donuk bakmalar, farklı yerlere anlamsız bakmalargibi tüm bunlar şeytani cinlerin etkisiyle gerçekleşmektedir.
  Tanrıyla konuşmayı bırakana şeytanicinler sahip çıkar. Dua ve ibadetler Allah’a yönelik olmaz ise cinler insanlarıkendileri için kullanırlar. Allah’tan döneni cin kapar. Bu insanın varlığınınbir kuralıdır.
  İblis’e bağlı cinler sizisaptıramadıkça ve İblis istediğini elde edemedikçe size şaşıracağınız açıkçateklifler yapacak, olmadık yerde olmadık büyük tekliflerde bulunacaktır. SizAllah’a bağlı kaldıkça ve küfre düşmekten korktukça o tekliflerle gelmeye devamedecektir. Sana istediğin kadını getireyim, ticaretini ve kazancını arttırayım,İstediğin her şeyi yaparım.Sana görünmek istiyorum. Sana insanlarındüşüncelerini söylerim sana haberler getiririm der. Sana hizmet ederim büyükgüçlere sahip olursun, sana büyük sihirler ve güçlerle destek olayım, gibibütün bunlara çok örnekler verilebilir. Sadece Tanrıyı ve O’nun sevgisinidileyen kazanır. O’nun haricinde dünyalık tüm amaçları olanlar kaybedecektir.Çünkü şeytan isteklerine cevap vereceğinden O insanı aldatır. Büyük işlerharicinde dünyalık hedefleri şeytan verebilir. Şeytan dünya cennetini insana verebilir. Mal, zenginlik, kadınlar vetürlü nimetler dünyada ulaşılabilir bir durumdur. Şeytan çok inançlı birinetanrıdan dönmesi karşılığında bu cenneti dünyada sunabilir.

  Hipnoz, tamamen cinlerle ilişkilidir.Hipnoz yapan bilinçsizce cinlerden faydalanmaktadır. İradeleri, alma, yönetmegibi işlerle uğraşanlar cinlerle bilinçli yada bilinçsiz ilişkilidir. İnsankendi isteğiyle bilincini ve kendisini bir başkasına teslim ederse cinler onuniradesini alır ve kullanırlar. Cin çıkarma seansları, hipnoz, realkarnasyongibi vs şeyler bunlara örnektir. Hipnoz ve realkarnasyon sırasında konuşancindir.
  Realkarnasyon iblis’in fikridir.Kendileriyle trans kuran insanları kullanarak uydurduğu bir yöntemdir. BununlaAllah’a inancı yıkmak istemektedir. İlahi kitapları ve ahiret inancınıyıpratmak istemektedir. Hipnoz ve türlerinden biriyle insanın bilincini yönetencinler iblis’in emriyle insanları realkarnasyon inancına sürüklemektedir.
  Sesini yükselten, çok konuşarak kendiniönemli ve üstün gibi gösteren, ben bilirim havalarında olan cinlerin etkisindedirve cinlerin tavırlarını uygulamaktadır.
  Birtakım dürtüler, iç kuvvetler, içtenattırarak heyecansı anlamlı düşünceler şeytanidir. Şeytan tartışmada insanlarlaolur. Ben bilirim ve benim dediğim doğru mantığıyla benliği ortaya koyar.Haksız da olsanız diretirsiniz. Benlik ve nefs araya girdiğinden hakkı vegerçekleri bile reddedersiniz. Bu ısrarcılık şeytandandır.
  Güneş ve ay tutulmaları şeytan ve şeytanlarauyanlar için gerçekleşmektedir. Kitlesel bir uyarıdır. Dünyanın genelinezulmeden bir anlayışa karşı tepkidir. Bir çeşit uyarı, korkutma, haber niteliğitaşımaktadır. Şeytan yaptıklarından sorumlu tutulmaktadır ve sınırı aşıp ilerigitmesine karşı bu uyarılar insan ve cin şeytanlarına karşı tehdit uyarısıdır.
  Diş ve ağız temizliği şeytanın etkinliğiniazaltır ve şeytanla mücadelede şarttır. Cinler dişlerin arasındaki kırıntılaragelirler.
  Kahve falı bakmak, şekillerden anlamçıkarmak şeytanın işidir. Şekil görmek zihne anlam yüklemek şeytanın işidir.Kahve falı bakanlar şeytanın uğrak yerleridir ve gelme nedenidir.
  Çocukların acele etmesi, önden gideceğim,yeneceğim gibi tavırları, sürekli koşturmaları küçük cinlerdendir..
  Sürekli dua ederken eğer şeytan size zararvermeyi göze aldıysa mutlaka bundan zarar görecektir. Tanrı dualarınızkarşısında ona zarar verir. Bazen onu yakar. Siz bazen yanık kokusualabilirsiniz. Bazen genelde su içildiğinde olur. Vücudunuzda bir yerde titrememeydana gelir. O zaman zarar gördüğü ve öldüğü anlaşılır. Halk dilinde yakılmada denir.
  Kazancını kaybetmeme, yerini koruma, dahafazla kazanma arzusu cinlerin kötülüklerinde en çok kullandığı felsefelerdir.
  Kadınların nefsleri daha kuvvetlidir.Maddi arzulardan daha fazla zevk alırlar. Cinler, insanlığa zulmederken kadınseçeneğini daha çok kullanırlar. Dünyayadaha çok aldanan şekilci ve menfaatçi kadınları kullanarak amaçlarınaulaşabilmektedirler.
  Cinler günah işlettirir arkasından da ‘sengünahkarsın, Allah’tan istemeye yüzün var mı?’ İnsanın Allah’tan istemesiniengeller ve onu ümitsizliğe düşürür. Ümitsizliğe düşen , şeytanın kucağınadüşer. Asla Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyiniz.
  Şeytani cinler krallıkları yönetenleregider savaşlar çıkartır. Hele o krallık silah üstünlüğüne sahipse şeytanicinler ‘kim sana dur diyebilir. Kim bize karşı koyabilir. Gibi düşüncelerlehaksız eylemlere yönlendirirler.
  Tanrı her peygamberi sınadığı gibi herinsanı da önemsediği alanlarda sınar. Şeytanlar da insanları böyle zamanlardasaptırmaya çalışır. Allah’a sığının ve küfre düşmemek için yardım dileyin.Dünya ve mal için hep stresli, yerini korumaya çalışan, suçlayıcı olanın kazancıkirlidir ve bir gün işinde de olur. Mesela işyerinizde makam mevki övülme veyerini koruma için çalışırsınız. Sizden iyi ve dürüst birisi size rakipolabilir. O’nun ayağını kaydırmak ve itibarsızlaştırmak için şeytan tümkuvvetiyle sizinledir. O’nun bunu hak etmediğini bile bile gıybet ve iftiraedersiniz. Tanrının sınamasından başarısız çıkarsınız ve aldandığınız vekazandığınız küçük hayatınızda bocalar durursunuz. Genelde tanrı insanınisteğini verir dünya ve az bir değer karşılığında insan doğruluğu ve ahiretisatar. Bu sadece bir örnektir. Bu örnekler mal, evlat, çocuk, kadın gibidünyanın cazibeleriyle de oluşabilir.
  Dünyada insanlar hayat felsefesine,amaçlarına hedeflerine göre sınanırlar. İnsanlar için sınanacak alan vekategori çoktur. Doğruluktan, adaletten ve tanrıdan ayrılmayanlar sınamadanbaşarılı çıkarlar. Bu sınamalarda şeytan insan üzerinde çok aktif olur. Veinsanın ayağını kaydırmak için her yola başvurur.
  Cinlerde inananlar ve inanmayanlar olarakayrılırlar. İnanmayanların önderliğini iblis yapmaktadır. Allah'ın şerefli birkölesiyken; büyüklenerek, kovulmuş şeytan olan İblis tanrıyadedi ki; ‘Senin doğru yoluna oturacağım. Sen insanların çoğunu şükredicibulmayacaksın."dedi.
  Dünya hayatı cinleri ve insanlarıaldattı. Rabbinin emri dışına çıkarak İblis’i ve neslini, kendilerine dostlaredindiler. İnsanların düşmanını dost seçenler büyük bir yanılgıya düştüler. Allah’ayönelmekten ve ondan istemekten geri bırakan şey neydi. İblis kötülüğünsahibiydi. Kötülük yapanlar ona ibadet ediyordu.
  İblis, cinlerin şerefini de yıktı. Asioluşu onu akılsız etti. Kendisiyle beraber nice cinleri ateşe götürdü. İblis,inanan, sadık ve cinlerin amiri bir kuldu. Halifelik eder cinlerin yeryüzündedüzenini yürütürdü. Adem’den sonra saptı ve cinlerin çoğunu aldattı. O’na uymayan inanan cinler hem tanrının hemde insanların gözünde değerli ve şereflidir. Onlar iblis’in baskısı altında çoksıkıntı çektiler. Onlar için ‘Allah’ımız inanan cin kardeşlerimize tarafındanikramlarda bulun. Rahmetine eriştir.’deyiniz. Onlar insanlara hiç yaklaşmayaraken doğru olanını yaparlar.
  Cin topluluğu! İnsanlardan pek çoğunusaptırıp aranıza kattı. Sadece şeytani cinler değil, onlarla aynı fikirde olaninsanlar oldu. Bu şeytani insanlar, insan ve insanlık düşmanıydı. Kötülüğüöğütler, iyiliğe yüz buruşturur, çıkar ve menfaat derdindedir, dünyadan vearzularından başkasını düşünmez. Bunların ömrü sömürgecilik, dini imanıparadır.


 7. #7
  Misafir
  Üyelik tarihi
  Sep 2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart Cevap: cin cinler alemi hakkında bilgiler

  CİNLER
  · Allah, Cinleridumansız zehirli ve etkili ateşten yarattı.
  · Cinler yeryüzündevar olma şartlarına uygun bir dönemde yaratıldı.
  · Bilinçli, seçimyapabilen, özgür ve sorumlu varlıklardı.
  · Tanrı’yayönelmeleri ve ibadet etmeleri için yaratılmıştı.
  · Cinler yeryüzününilk sakinleriydi. Binlerce yıl huzurla yaşadılar.
  · Yaşamıngüzellikleri yaşayanları cezbediyordu.
  · Sonra cinlerinarasında fitne ve fesat çıktı, ayrılıklar yaşandı. Düzenleri bozuldu.
  · Haset, baskı vezulümler görüldü. Birbirlerini öldürdüler.
  · Cinlerden İblis,Allah'ın zikreden azizi; şereflisi ve değerlisiydi.
  · İblis, Allah'tanen çok korkanı ve O'na itaatte en önde gideniydi.
  · Sadıklığı veibadeti sebebiyle yükseltildi ve onurlandırıldı.
  · Cinlerin öncüsüoldu, elçilik görevini ve liderliğini üstlendi.
  · İblis, Allah’ınizniyle münafık cinlerin zulmünü bitirdi. Ve huzuru sağladı.
  · Tanrının emirleriolan evrensel değerlerin ve barışın bayrağını salladı.
  · Cinlerinuyarıcısı iblis düzeni korudu. Ancak sonra da kendi saltanatını kurdu.
  · Yükselmenin şımarıklığı vebaşarılarının sarhoşluğuyla kendisini üstün görüyordu.
  · İblis, sınırsızözgürlüğü seçerek varlık aleminde yaşayanlara sıkıntı veriyordu.
  · İblis kötü vebatıl yoldan kazanmaya. Kirli saltanatını sürmeye başladı.
  · Zamanla özünüunuttu, yaşayışı ve felsefesi değişti, zalimleşti.
  · Tüm başarılarıkendinden zannetti, büyüklendi ve Tanrı dahil herkese rahatsızlık veriyordu.
  · Budurum, Adem yaratılıncaya kadar böyle devam etti. Ve Adem yaratıldı.
  · Varlık aleminde topraktanyaratılmış Adem’i yönlendirebileceğini ve saptırabileceğini fark etti.
  · İblise göre Adembir tehditti. Adem’e destek olursa saltanatının yıkılacağından korktu.
  · Çünkü o dünyadayaratılmışların içinde en yetkili olanı ve söz sahibiydi.
  · Yönetimi verahatını kaybetmemek için Adem’e karşı oldu.
  · Tanrıyı karşısınaalarak Adem’e düşmanlık etti ve kötülüğün üzerinden beslenmeyi seçti.
  · Adem’inyaradılışını çıkarlarıyla değerlendirdi ve bozuk felsefesiyle Adem’i kötügördü.
  · Zannında haklıolduğunu düşünüyordu. Ve ispatlamakiçin Adem ile uğraştı.
  · Her kim kötü biryol seçerse kör ve sağır edilir. Anlamsız muhalif olur.
  · Ne iblis; ne deAdem Tanrı’yı gördü. Her şey doğal olarak yaşanıyordu.
  · Tanrı, Adem veeşine nimetlerle dolu ırmaklar akan bir bahçe verdi.
  · Şu meyveyedokunmayın dedi. Ve yediler. Bir tufanla bahçe yerle bir oldu.
  · İblis(Lusifer), Adem'ive eşini nimetlerle dolu esenlik diyarından kovdurdu.
  · Yeryüzünde insanoğlunun muhalifive yeminli bir düşmanı oldu.
  · İblis ve Adem,yeryüzünde düşman olarak yaşamaya başladılar.
  · İblis, insanıbeğenmeyerek Rabbin kararını reddetti ve asi oldu.
  · Halbuki insanıkollasaydı bu onun şanını daha da yüceltecekti.
  · Böylece İblisdüştü. Allah’ın rahmetini ve desteğini kaybetti.
  · Kovuldu ve kendihaline bırakıldı. Kendi başına bocalayıp durdu.
  · Tanrıdan yüzçeviren ve asi olan herkes düşmeye ve değersizleşmeye mahkumdur.
  · Onlar varlıkalemine sahip olmak, yönetmek ve egemen olmak istediler.
  · İblis veyandaşları; sevgiye, doğruluğa, barışa ve adalete savaş açtı.
  · İblis, insanlarakarşı her yolu denedi ve türdaşlarını ona karşı kışkırttı.
  · Cin toplumlarınınliderlerinden bazılarının ayaklarını kaydırdı.
  · İnsanı tehditgöstererek cinlerden çok yandaş topladı.
  · İblis, kendisiylebirlikte onları da şeytanlaştırdı ve onlara öncülük etti.
  · O’nun düzenindenbeslenenler onun ardından gittiler ve Tanrı’ya karşı saf tuttular.
  · İçlerinden birkısmı sakındı, Tanrı’nın yaratmasındaki bilgeliğe boyun eğerek Adem’e saygıduydu.
  · Onlarinsanoğlundan uzak ve ıssız yerlere çekildiler.
  · İnsanoğlununyaşam hakkına, huzurla yaşamalarına ve Tanrı kararına saygı duydular.
  · Bu inanan vesakınan cinler Tanrı gözünde değer buldu.
  · İblis, inanan veAdem’e saygı duyan cinlere de düşmanlık etti.
  · Gerçekte cinlerdenpek azı iyi bir yol tuttu ve sakındı.
  · İblis, cinlerdenbirçoklarını saptırdı. Şeytan milleti"ni çoğalttı.
  · Cin ve insanşeytanları yeryüzünde giderek güçlendiler.
  · Cinlerdenbazıları rızkının İblis’ten geldiğine inandı.
  · İblis’e sadıkkalanlardan 19 gönüllü azgınlıkta ileri gitti.
  · Bu sapkınlarinsanlardan seçtikleri dişilere gitmeye başladılar.
  · İnsanlardan kendileriniçoğaltmak isteyenler kötü bir iş yaptı ama başarılı olamadılar.
  · Onlara büyücülük ve sihirbazlık öğrettiler. Çağırdıklarındahemen yanında oldular.
  · İnsanınvarlığından rahatsız olan cinler, insanların düzenlerini bozmak ve yok etmekiçin çabaladı.
  · İnsanlarıbaşarısız kılmak ve kötü sona ulaştırmak için kuruntu ve vesvese verdi.
  · Tanrı’nın amacınıboşa çıkartmak istiyorlardı.
  · Doğru bir yoltutmayanlar kötü ve menfi isteklerini Tanrı’dan isteyemezler.
  · Onlar ancakamaçları için kirli planlarını devreye sokarlar.
  · Doğruluğa karşıkirli planları uygulayanlar gerçekten küfre düşmüştü.
  · İblis, insanı reddederek batıl yola düşünce insan üzerindenkötü kazancı seçmiş oldu.
  · Şeytani cinler, kendilerineibadet edilmesini istediler.
  · Onlar kendileriiçin çalışan insanlara sürekli vermekten acizdir.
  · İstekleri içinkendilerine gelenleri kullar edindiler. Basit birkaç işlerini yaparakaldatırlardı.
  · İnsanlarınisteklerini yerine getirerek onları küfre düşürdüler ve kendilerine bağımlıkıldılar.
  · Asıl şeytanicinlerin insanlara ihtiyacı vardı. Onlar Tanrı’dan istemiyor, batıl yoldanbesleniyorlardı.
  · İnsanları geçim kaynağı yaptılar ve insanlarla uğraşmayı işedindiler.
  · Şeytani cinlerpis işlerini yürütmek için insanlardan dostlar seçtiler.
  · Cinciler de dünyalıkmenfaatleri için cinlerle işbirliği yaptılar.
  · Dünya hayatıonları aldattı ve kafir olduklarına dair kendi aleyhlerine şahitlik ettiler.
  · Rabbinin emridışına çıkarak İblis’i ve neslini, kendilerine dost edindiler.
  · İnsanlarındüşmanını dost seçenler büyük bir yanılgıya düştü.
  · Allah’ayönelmekten ve ondan istemekten geri bırakan şey neydi.
  · Cinlerden yardım dileyen ve onlarabaşvuranlar Allah’a ortak koştular.
  · İsteklerineulaşmak için cinlerin hoşnutluğu aranıyordu. Onlar cinlere ibadet ediyorlardı.
  · Meşru olmayanı vehaksızlığı ancak şeytani cinlerden isteyebilirlerdi.
  · Her kötülük iblis’tenve O’na uyan şeytani cinlerden çıktı.
  · Tanrınınyönetmesine ve normal hayata müdahale ediyorlardı.
  · İnsanlarınyaşantılarını etkiliyor, kötü işler yaptırıyordu.
  · İnsanların doğalyaşamlarını ve düzenlerini bozuyordu.
  · Cinciler veşeytani cinler ne kötü bir iş yapıyorlardı.
  · Cinlerleirtibatlı insanlar menfaat dostluğu kurdular.
  · Onların dostluklarısağlam temellere dayanmıyordu.
  · Sırf çıkarlarıiçin insanlığa düşmanlıkta birbirlerinden faydalandılar.
  · Şeytani cinlertanrıya giden tüm yolları tıkadı.
  · Allah’a vecinlere inancı yok sayarak gerçekleri gizlediler ve imanı engellediler.
  · Halbuki insanlarsürekli cinlerin kötü etkileri altında yaşıyorlardı.
  · Cinlerle irtibatlıkişilere giderek cinlerin etkilerine şahit oluyorlardı.
  · Büyü’yü, cinseanslarını ve birtakım olayları görüyorlardı.
  · Cinlerinvarlığını açıkça görüyor ve inanıyorlar da Allah’ın varlığından neden şüphedeler.
  · Cinlerin iradelerikullandığını ve yaşamlara nasıl kötü yön verdiğine şahit oluyorlar da
  · İyi bir yoltutmanızda Tanrı’nın meleklerine neden inanmıyorlar.
  · İyi işlerinardında meleklerin varlığını bilmiyorlar da kendimiz mi yapıyoruz diyorlar.
  · Tanrının cinleriengelleyemeyeceği güvensizliği nereden kaynaklı?
  · Cinlerinhallisülasyonuna inanıyorlar da ,
  · Bu aleminTanrı’nın hallisülasyonu olduğuna neden inanmıyorlar.
  · Oysaki onunalemindeler ve İblis bu senaryonun kötü oyuncusu.
  · Tanrı, her şeyinfarkında ve zulmedenler acıklı azabı elbette tadacaklar.
  · İblis, Adem’i kullanabileceğini anladı ve onunlauğraştı.
  · İnsana sesiniduyurup kötü düşüncelerle yönlendiriyordu.
  · İnsanlarıniradelerini ele geçirip onları kullanıyor ve kötülüğe çağırıyordu.
  · İnsanlarıkorkutmak hoşlarına gidiyordu. Bunu oyun ve eğlence edindiler.
  · Sürekli tekrarederek alıştırarak ve yıldırarak amaçlarına ulaştılar.
  · İblise bağlıcinler, insanlar arasında ayrılıklar kavga ve savaşlar çıkarttı.
  · İnsanlarabencilliği, hoşgörüsüzlüğü ve sabırsızlığı öğretti.
  · İnsanlarınarasındaki sevgiyi, kardeşliği ve bağlılığı yıkmaya çalıştı.
  · Anneye inatetmeyi, babaya asi olmayı kardeşlere düşman olmayı emretti.
  · Ailenin sevgibağlarını yıkmaya çalıştı. Eşleri birbirine düşürdü.
  · Kişisel çıkarlarıkullandı, kavgalar çıkarttı ve suçlayıcı oldu.
  · Boşananlar birzaman sonra yaşananlara üzülüp gerçekleri fark ettiler.
  · Her şeyi şeytanicinler yapıyordu, boşananlar birbirlerini ve kendini suçluyordu.
  · Boşanmalar ileyuvaları yıkarak sevgi ve saygıyı kaldırmak istiyordu.
  · Erkek ile dişiyibirbirine düşürmek, cinslerin bağını koparmak istiyordu.
  · İblis, iğrençdavetlerde bulundu ve insanlıktaki utancı kaldırdı.
  · Kadınlarınbedenini açtırarak cinselliği hedef gösterdi
  · Kadınlara bakışaçısını bozdu, insanlar arzularını tatmin etmek için zalimane bir anlayışasahip oldular.
  · İnsanları arzularıiçin koşuşturan bozuk bir psikolojiye soktu.
  · Erkekler,kadınları cinsel bir obje olarak görmeye başladı ve İnsanlar arasındaki hukukubozdu.
  · Örtünmemekyaygınlaşınca kadınlar aşağılandı, bir mal olarak görüldü ve tacizlere uğradı.
  · Kadının asaletinikaldırdı ve değersizleştirdi; Hayayı ve manevi bağı ortadan kaldırdı.
  · İnsanın üremesineöfkelenen iblis, Düşmanlığı yaydı ve sevgiyi yıprattı.
  · Şeytani cinler, ailede,toplumda, ülkede ve yeryüzünde daima ayrılık çıkarttı.
  · Amacı insanlaradüşmanlığı yayarak yok etmekti.
  · Şeytani cinlerinsanlara zarar verecek her yöntemi kullandılar.
  · Sevgiyi ve kardeşliği huzuru ve barışı yıkmayaçalıştılar.
  · Her insanın bir şeytanı vardır. Ve amacı batılasaplamaktır.
  · İyi hedeflerinizden dönderir, başarısızlıklaaldatır, ümitsizliğe düşürür
  · Başarısız olsa dahi mücadelesinde yılmayan onunağına düşmez.
  · Hoşnutsuzluk verir, yaşamdan soğutur, hayattanzevk aldırmaz.
  · Bencilleştirir. Paylaşmaktan, yardımlaşmaktanuzaklaştırır.
  · Şeytani cinlerleolanlar, görünene aldanır ve batılı seçerdi.
  · Sesini yükseltir,üstünlük çabasıyla çok konuşur, ben bilirim havasında olurdu.
  · İnsanları hakir gösterir nefret ve kinleyaklaşmayı sağlar.
  · Bencilliği kullanarak insanlardan soğutur vedoğru yoldan alıkor.
  · İnsanınönemsediği alanlarda ve önemli dönemlerinde ona yaklaşır.
  · İnsanın zayıfanını yakalar. O’nu yanlış kararlara sevk eder.
  · İnsanı kullanmak,aldatmak, saptırmak ve zarar vermek ister.
  · Dünyeviçıkarlarına göre düşünür davranışının yönünü belirlerdi.
  · İnsanlar cinlerinsöylediklerinin çoğunu yapıyor ama farkında değillerdir.
  · Her insanıcinsine, devrine, durumuna, konumuna, bilgisine göre aldatmaya çalışırdı.
  · Şeytani cinlerzihinde sürekli konuşur. Bir batılı kabul ettirirdi.
  · Doğru yoldamücadele etmek ve Tanrı’ya yönelmek onları etkisizleştirir.
  · Tanrıylakonuşmayı (namazı) bırakana şeytani cinler musallat olur.
  · ‘Kalbin temizolsun, niyetin güzel olsun yeter.’ Dediler. Ve namazdan uzaklaştırdılar.
  · Halbuki Allah’tansürekli istemek ve ona bağlılıkta devamlı olmak kurtarırdı.
  · Allah’tan istemekgünahlardan uzak tuttuğu gibi hayırlara da kapı açmaktaydı.
  · İblis, yaşamagelen her insana nefretle baktı.
  · İnsanlarlauğraştı ve onları sıkıntılara soktu, zarar vermek için çabaladı.
  · Rabbi anmaktan alıkoydu. Kötülükleri çekici gösterdi.
  · Yaşama tutkunlukverdi. Uzun ve boş işlerleoyaladı.
  · İnsanları fakirlikle korkuttu, batıl yollara sürükledi.
  · İblis, dünyakarşılığında imanları satın aldı.
  · İnsanlara dediki: ‘İyilik dünyada bir şey kazandırmaz. Kötülük et ve kazan.’dedi
  · ‘Yaşam güzel, malsahibi olacaksın ki sefasını süresin.’ dedi ve hırsla dünyaya yöneltti.
  · ‘Aç kalırsın,muhtaç olursun. Kimse sana vermez. Mücadele et.’ Dedi.
  · Açgözlülükledünyaya sarıldılar. Haksızlıkla kazandılar.
  · Ardından ‘Sadecebu hayat var, kimse hesap sormaz.’ dedi.
  · Kadere, ahiret gününe,meleklere ve cinlere inancı yıktı.
  · Allah’tan şüpheyedüşürdü, ondan istemediler ve ona güvenmediler.
  · Kötülük üzerindenkazandılar ve haksızlığı yol edindiler.
  · İblis’e uyanlarkula kulluk etti ve Tanrı’nın düzenini bozdu.
  · Böylece yeryüzünekötü bir düzen kuruldu
  · İnsanlar bozukbir sistemin altında ezildiler.
  Konu deylemi tarafından (09-02-2013 Saat 01:22 AM ) değiştirilmiştir.

 8. #8
  Misafir
  Üyelik tarihi
  Sep 2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart Cevap: cin cinler alemi hakkında bilgiler

  İNSANÖNCESİ
  · Allah, kimin iyiişler yapacağını görmek için alemleri var etti.
  · Nemelekler ne de cinler Tanrı’yı gördüler
  · Amao’nun varlığını ve her şeyi yarattığını kesinlikle bildiler.
  · Tanrı’danaldıkları emirler ile her şeyi melekler yapıyordu.
  · Meleklerinözü ışıktı, Bilinçli ve tam sadık varlıklardı. Doğrulukla adil olanı yaparlardı
  · Tanrı’nınemirleriyle ortaya çıkan, şekil bulan, iş yapan kudretiydi
  · Yaşam,evren ve tüm gökler meleklerle oluştu. Yeryüzündeki her iş onlarla yürüdü.
  · Tanrı,yarattıklarından kendi isteğiyle kendisine yönelecek dostlar edinmek istedi.
  · Tanrıyayönelmeleri ve ibadet etmeleri için cinler yaratıldı.
  · Allah,yaratılmışların arasına kurallar koydu ve bir düzen olsun istedi..
  · Özgürlüğün,eşitliğin ve yaşam hakkının korunmasını öğütledi.
  · Cinlerdenbir gurup zamanla doğru yoldan ayrıldı.
  · Cinlerarasında ayrılıklar çıktı ve birbirlerine saldırdılar.
  · Hırslıyı,büyükleneni ve zulmedeni Tanrı sevmezdi.
  · Yaşamaher gelende sahip olma mücadelesi vardı.
  · Yaşamıngüzelliklerine kapılır büyüsüne aldanırdı.
  · Dünyaiçin açgözlülük ettiler, hırslandılar ve savaştılar.
  · Tanrınıntüm uyarılarına rağmen yola gelmediler.
  · Tanrı, cinlerinarasındaki anlaşmazlığı gidermesi için iblis’i seçti.
  · Çünkü o sadıktı,ibadette önde giderdi.
  · Rab, cinlerinarasında ki İblis’e bilgi, kabiliyet ve güç verdi.
  · Cinlerin kralıiblis oldu, yeryüzünde düzeni sağladı.
  · Tanrınınemirlerini uygular işlerini yürütürdü. Allah onu yüceltmişti.
  · Tanrının yeryüzündehalifesiydi, sevgi ve iyilik için çalışırdı.
  · Sonra İblisaldandı, her şeyi kendi başarısı zannetti, saltanatını kurdu ve büyüklendi.
  · Tanrı’nın adildüzeni için hiçbir şey yapmıyordu hatta düzenin önünde engeldi.
  · Şımarıklılıketti. Rahatsızlık veriyordu. Rab uzunca bir süre sabretti.
  · Özü ve yaradılışıgereğidir ki cinlerden tam sadakat gözlenemedi.
  · Rab, ‘aşağılanantoprağın’ aynı görevleri yapabileceğini göstermek istedi.
  · Allah kibirlenenve ayrımcılık çıkartan iblis’i bıraktı. Adem’i yarattı.
  · Allah düzeniyürütmesi için topraktan bir canlı yarattı ve o’nu halife seçti.
  · İblis, Adem’inyaratılmasına bir de öfkelendi. Tanrınınkararını reddetti.
  · Adem'e saygıduymalıydı; Adem’i Tanrı’ya sadıkyaparak kendisini asil kılabilirdi.
  · İblis, Adem’ikıskandı, beğenmedi ve kalbinde sakladığı kibrini açığa vurdu.
  · Cinlerden iblis,insana tahammül edemedi. Düşmanca tavırlarda bulundu.
  · ‘Yeryüzüne benhükmedemezsem kimsenin hükmetmesine izin vermem.’ dedi
  · İnsanın ayağınıkaydırırken kendini de yakmayı göze aldı.
  · Yönetme, hükmetmeve sahip olma saplantısına düştü.
  · Oysaki insanlarave düzene hizmet etmek için yönetici olunurdu.
  · Yönetmenin temelindeTanrı hoşnutluğu için adil düzeni sağlamak vardı.
  · İblis, insanadüşmanlık etti ve onunla mücadeleye başladı.
  · Diğer cinleri insanakarşı kışkırttı. Cinlerin çoğunu aldattı.
  · Allah’tan dilemekyerine insan üzerinden beslenmeyi seçtiler.
  · Batıl yoladüştüler, haksız ve kötü kazancı seçtiler.
  · Böylece Allah’akarşı isyan ettiler. Sonra da küfre düştüler.
  · Tanrının,iyiliğin, doğruluğun ve düzenin karşısında şeytaniyet doğdu.
  · Ve iblisşeytanlaştı ve cinlerden kendisine çok taraftar topladı.
  · İblis, (Şeytan),kötülüğün öncüsü olarak Tanrı’ya karşı mücadele etti.
  · İnsanınyaradılışına aldanarak Tanrı’ya karşı dünya yaşamını ve güzelliklerini tercihetti.
  · Ahireti reddedipkötülüğü seçenler dünya yaşamında kazanırdı.
  · İlk hayataaldanmayan iyiliği seçecek ve sonraki yaşamı kazanacaktı.
  · Gücü ele geçirenzalim cinler, mazlumları hor ve hakir görüyordu.
  · Onlar inanancinlere baskı yaptılar. Hile ve zorbalıkla taşkınlık ettiler. Zulmettiler.
  · Batıl fazla yaşayamaz.Bu nedenle İblis’in egemenliği kısa sürer.
  · Yalan, aldatma,hile ve zulüm ile ne kadar krallığını sürdürebilirdi.
  · Batıl hakkı nekadar yenebilir ve İblis, Rabbini alt edeceğini mi sandı.
  · Adem’in daha adilolabileceğine ve Tanrı adına yöneteceğine neden inanmadı.
  · İblis’e ilmi veşanı, Allah vermedi mi. O’nu üstün tutmadı mı?
  · Allah değil midirher şeyi yapan ve her şeye hükmeden.
  · Daha önce iblis’egörev verildi ama O sapanlardan oldu.
  · Yöneticiliğikendi çıkarına kullandı ve hükmederken zulmetti.
  · Bütün cinler vemelekler onun doğru yoldan ayrıldığına şahit oldu.
  · Şımarıklığı,çirkefliği ve zorbalığı seçmesi İblis’i makamından düşürdü.
  · İblis hak içinmücadele etmiyordu. Kendi saltanatını sürüyordu.
  · Rabbi unuttu,yasalarını çiğnedi, yozlaştı ve sapanlardan oldu.
  · Temiz ve helalolanı reddetti. Kurmaca oyunlar ve kirli tasarılarla haksız kazanmayı yoledindi.
  · Zulüm üzerindenbeslenmeyi seçerek doğru yoldan ayrıldı.
  · Kuru inadıyla akıldanve mantıktan yoksun kaldı.
  · Sırf muhalifolduğundan her şeye karşı çıktı.
  · Batıl taraftaolunca doğruluğun karşısında hakkı örtmeye çalıştı.
  · Rabbe karşıolumsuz tavır sergilerken hak yolda olduğunu söylüyordu.
  · Yaşantısı vesöyledikleri birbirini tutmuyordu. Kör ve sağır idi.
  · İblis azdırılmadıbizzat kendisi kötü yoldaydı.
  · İnsan yaratılıncao, benimsediği batılı ve kötülüğü temsil eder oldu.
  · Düzen karşıtıbozguncu iblis, kaostan beslendi.
  · İnsana azap etti,onu kullandı ve tanrılık iddiasında oldu.
  · İblis’e Allah’tanbaşka kim merhamet edebilir.
  · Tanrı ‘Adem’eboyun eğmedikçe iblis’e bağışlanma yok.’ dedi.
  · Bizim onu doğruyola çağırışımız onun azgınlığını artırdı.
  · Dönemleri veçağları yaşadık. Son devire girdik. Güneş batıdan doğmak üzeredir.
  · Herkes yaptığınınkarşılığını bulacak ve hiçbir suç cezasız kalmayacak.
  · Tanrı dilediğiniyapar ve o dileyenlerin en hayırlısıdır.
  · Ne ondanşereflisi ne de merhametlisi bulunur.
  · kusursuzdur,mükemmeldir, azizdir ve her şeyi kuşatandır.
  YAŞAMAALDANIŞ
  · Allah, amaçlı birniyetle kendini temsil edecek insanı yarattı.
  · Yaratılmışlardakikarşı koyma kuvveti olan şeytaniyyetin anlamsız mücadelesini devirecekti.
  · Yaratılan hercanlı, zamanla doğru yoldan çıktı ve Tanrı’yı zikretmekten geri durdu.
  · Her canlıdaolduğu gibi sonradan yaratılana öfke duyuldu ve ona düşman olundu.
  · Tanrı kararlarınasaygı duymayanlar asi oldu ve küfre düştü.
  · Sonra’danyaratılan bir önceki tarafından hiç sevilmedi.
  · Önceki bilgili vegüçlü tür, sonradan yaratılan mazluma şiddet uyguladı.
  · Kedi sonradanyaratıldı, bu nedenle köpek ona öfkelendi ve saldırdı.
  · Adem yaratılıncada İblis beğenmedi. Adem’e karşı düşmanca tavır aldı.
  · Adem’e kötülüketmeyi ve onun üzerinden beslenmeyi seçerek batıl yola düştü.
  · Rab ilemücadeleye kalkıştı. Rabbi inkar etti ve küfre düştü.
  · Allah’ın nurunusöndürmeye çalıştı. Doğruluğa, adalete ve barışa karşı çıktı.
  · İblis gerçektenitaatkar olsaydı Adem’i sever ve O’nu korurdu.
  · Azdırıldığınıdüşünerek insanları yoldan saptırmaya karar verdi.
  · Rab, İblis’iazdırmak için değil, İblis’in azgınlığından dolayı Adem’i yarattı.
  · İblis zaten asi idi,Tanrı’ya başkaldırırken Adem’i fırsat bildi.
  · İnsanı yaratmaklaİblis’in kendisine saygısını ve Rabbe bağlılığını sınadı
  · Tanrılıkiddiasıyla kendine güvenen iblis her şeyi başaracağını sanıyordu.
  · Böylece İblis’infitnesi insan, insanın fitnesi dünya hayatı oldu.
  · Kendisineyaşam verilen her varlık aldandı ve cazibesine kapıldı.
  · Yaşam güzel veçekiciydi. İyi yaşamak ve her şeye sahip olmak istenirdi.
  · Dünya sevgisi,dünyayı kazanma ve uzun yaşama arzusu vardı.
  · Kendisine yaşamverilen ‘Tanrı beni önemsedi.’diye şımardı.
  · Tanrı kendisine ilimverip ikramlarda bulununca çabalarımla kazandım dedi.
  · Hangi türde,hangi çağda, nerede, hangi ailede, erkek mi dişi mi olacağına kendisi mi kararverdi.
  · Yaşayacağı ortamve şartları kendisi mi oluşturdu.
  · Sonra dakalkmış:’Ben bilirim, ben başarıyorum, ben kazanıyorum, farklıyım ve üstünüm.’dedi.
  · Her gelen kendinibir şey zannediyordu. Sabretmiyor ve şükretmiyordu.
  · Tanrınınverdikleri karşısında övünüp kibirlenenler ne kadar nankördür.

 9. #9
  Misafir
  Üyelik tarihi
  Sep 2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart Cevap: cin cinler alemi hakkında bilgiler

  · Bir de açgözlülükve hırsla dünya için mücadele etmeye kalktılar.
  · Sürekli istedilerve hiç yetinmediler. Ne paylaşmayı ne de kardeşliği bildiler.
  · İblis’in ardındangiden cinler ve insanlar dünya hayatını tercih etti.
  · Doyasıya vesınırsızca yemeyi, içmeyi, cinselliği ve eğlenmeyi istediler.
  · Dinin ve düzeninkarşıtları Tanrı buyruklarına muhalefet etti.
  · Özgürlüğe,eşitliğe, temel haklara, demokrasiye, kardeşliğe ve canın korunmasınakarşıydılar.
  · Ne hak ne hukukbildiler ve ‘Sadece dünya hayatı var.’ Dediler.
  · İlk yaşama aldananlardünyaya hırsla sarıldılar. Sahiplendiler. Baskı ile hüküm sürdüler.
  · Yaşamıngüzelliklerine aldananlar saltanatları için kan dökmeye başladılar.
  · Dünya hayatınıtercih edenler Tanrı’ya asi oldu.
  · Rahatlığı, zevkve eğlenceyi, kolay kazanmayı isteyenler zulmü seçti.
  · Güçlülerin yasatanımamazlığı zayıflara zulmü getirdi.
  · Tanrıdan şüpheedenler, kadere ve hesap gününe inanmadılar.
  · Yeryüzündeyaşananların bir karşılığı yok sananlar büyük bir yanılgıya düştüler.
  · Yaratılmış hervarlık hedeflerine ve niyetlerine göre tarafını belirledi.
  · İnananlar ahiretive hakkı, inançsızlar dünyayı ve batılı seçtiler.
  · İnananlar adalet,barış ve esenlik için; inançsızlar, savaş ve kaos için çalıştılar.
  · İnananlar kötüşartlara bile razı olur, yaşamı nimet bilir, zarar vermezdi.
  · İnançsızlartükenmez arzuları için yaşama sarılır, saltanatları için zarar verirlerdi.
  · Ve yeryüzünde Tanrıtaraftarları ve karşıtları sürekli mücadele etti.
  · Özgürlüğü veeşitliği isteyen inananlara fırsat vermediler.
  · İnançsız zalimler, inananları yok etmek istediler.
  · Tanrı, herdönemde olduğu gibi halkına sahip çıktı.
  · Ve yeryüzünde zalimlerinsaltanatı kısa sürdü.
  · Ne dünya ne deahiret onların yurdudur.
  ADEMİNYARATILIŞI
  · Allah, topraktan kendisinitemsil edecek son bir canlı yaratmaya karar verdi.
  · Yehova,krallığını duyurmak için Adem’i yarattı.
  · Adem’i karışıkyapışkan balçıktan şekillendirdi. Ve ruhundan üfledi.
  · Ve insanlara:‘Yeryüzündeyaşayıp öleceksiniz ve orada diriltileceksiniz.’ Dedi.
  · Melekleryaşamın cazibesine adlanılacağını biliyordu.
  · Yeryüzünde yinekan, bozgunculuk ve mücadele yaşanacağını düşündüler.
  · Tanrı,gizlilikleri bilirdi ve hak olanı yapmayı çok severdi.
  · Rab,dilediğini yaparken her şeye doğru hükmederdi.
  · Melekler; ‘Tanrıyaratmada her şeyi iyi bilir dediler.’ ve hemen insana boyun eğdiler.
  · Allah, Adem’idoğru yola iletecek, kudretiyle merhamet edecek ve yüceltecekti.
  · Kendisine tambağlı ve dilemesiyle yaratacağı bir hayat verdi.
  · Adem, içi boş,yönetilecek ve yönlendirilecek bir varlıktı.
  · Bilgisiz,çaresiz, korumasız ve muhtaçtı.
  · Rab, canlılarınen aşağısındaki insanı yüceltti
  · O’na sahipçıkılmasaydı tüm hayvanlar ona saldıracaktı.
  · Canlıların ençaresizi ve en çok zulme uğrayanı olacaktı.
  · Tanrı varlığıylakorkulardan emin kıldı. Meleklerle destekledi. İlminden ve nurundan verdi.
  · Adem’e akıl vemantık verildi. O’nu destekledi ve hepsine boyun eğdirdi.
  · Tüm canlılarahükmetme yetkisi ve halifelik görevi verdi.
  · İblis, Ademigörünce üzerine tükürdü ve Rabbine karşı:
  · ‘İnsanların sanayönelmesini ve itaatkar olmasını engelleyeceğim.’
  · ‘Herşeyi ile sana muhtaç olan insanı şükreder bulamayacaksın.’
  · ‘Sana gelendosdoğru yolun önünde bekleyeceğim.’ Dedi.
  · İblis, Rabbineasi olarak insanların çoğunu saptıracağına yemin etti.
  · Bilgeliğin, gücünve saltanatın beslediği kibir başkaldırmasını sağladı.
  · Sürekliinsanların etrafında gezindi ve sürekli fırsat kolladı.
  · İblise tabi olanşeytani cinler her yönden insanlara yaklaştı.
  · İnsanları yoketmeye, bir kısmını da saptırıp aralarına katmaya çalıştı.
  · Adem’in soyununpeşine düştü. Düzeni bozma çabasındaydı.
  · Allah’ınvarlığından şüpheye düşürdü. Allah’tan dilemeyenin dostu oldu.
  · İblis kendinigizleyerek ‘ben’ dedi ve sinsice vesvese verdi.
  · İblis, dünyanınnimetleri ile; mal, kadın, evlat ilealdattı.
  · Yaldızlı sözlerledünyayı cazip gösterdi, zevkin büyüsüne çağırdı.
  · Arzularınısınırlamayan nefsinin kölesi oldu.
  · Artan arzularınısürekli tatmin etme çabasında oldular.
  · Arzularına birtürlü dur diyemeyenler zulmü yol edindiler.
  · Allah,yasalarıyla insanların korunması için sürekli uyarılarda bulundu.
  · Allah:‘İnsana;mideni doldurma, cinselliğin zevkine kapılma!
  · Ey insan etinioluşturan lokmaların helalliğine dikkat et.
  · Kötü ve haksızkazançtan uzak dur.
  · Afiyetin dışındafazla kazanç telaşında olma!
  · Paylaş,kardeşlerine de ver.’ Dedi.
  · ‘Şahsimenfaatlerin yerine insanlığın çıkarlarını düşün.’dedi
  · Uyarılarımızı,elçilerimizi ve kitaplarımızı bir süre sonra bıraktılar.
  · Rabbin yasalarınıtutmayınca alçaldılar. Hepsi zarar gördü.
  · Ey insanlar,Allah’tan başkasına teslim olmayın.
  · İblis sizedüşmandır, size eziyet eder ve sizi yolda bırakır.
  · İblis’in işi gücüyalan, yöntemi batıl, amacı fos, sonu hüsrandır.
  · Sadece Allah’tanyardım dileyin ve sadece Ona ibadet edin.
  · ‘Rabbimiz bizi dosdoğruyola eriştir, deyin.’ Diye ögütlendi.
  · İblis( lusifer) sevgiyive kardeşliği yıktı. Kötülüğü ve düşmanlığı yaydı.
  · Ayrılıklarçıkarttı ve insanları birbirlerine kışkırttı.
  · Yeryüzünde güçlüolma yarışı, kaos, zulüm ve katliam gözlendi.
  · Tanrıya bağlılığıve yasalarını bırakanların ne hale geldiğini gördünüz.
  · Yeryüzünde düzenbozuldu ve insanlar birlikte yaşayamaz oldular.
  · Ey insanlar vecinler!! Ben, Cann’nın ve Adem’in Allah’ıyım.
  · Nuh’un veİbrahim’in; Musa’nın, İsa’nın ve Muhammed’in Rabbiyim.
  · Yarattıklarıma veAdem’in soyuna şefkatliyim.
  · Münadi, insanlaramüjdele! ‘İblisin egemenliğini yıkacağım.’
  · Ey gizlenen iblis,seni ortaya çıkartacağım. Yaptıklarını herkes bilecek.
  · İnsanlar senifark edecek ve onlardan destek bulamayacaksın.
  · İblis’i en az binyıl bağlayacağım sonra varlık alemini sona erdireceğim.
  · gün geldiğindeiblis kendisini kurtaramayacak ve kendisine tabi olanları reddedecek.
  · Ben sadece sizikötülüklere davet ettim. Siz icabet ettiniz diyecek.
  · İblis veyandaşları itilip kakılarak, aşağılanmış olarak cehenneme sevk edilecekler
  · Bana sadık kalanve doğruluktan şaşmayan kullarıma iyi bir yaradılışla girin cennete diyeceğim.
  ŞEYTANİCİNLER VE ALDATIŞI
  · Allah’ın veemirlerinin karşısında olan insanlar ve cinler
  · Kötülüğe,düşmanlığa ve çirkin şeylere çağırdı.
  · Saygısızlığı,hayasızlığı ve bilgisizliği yol edindi.
  · Doğruluktan kardeşlikten ve sevgiden nefret etti.
  · Adaletsiz baskıcıve suçlayıcı oldu.
  · Kötülüğünüzerinden bozuk bir düzen kurmaya çalıştı.
  · Cinlerin veinsanların yok oluşuna zemin hazırladı ve bunun için her yöntemi kullandı.
  · Cinlerden iblis,saltanatının oluşturduğu kibre yenik düştü.
  · Kuru inatlaAdem’e düşman, Tanrı’ya muhalif oldu.
  · Allah ilemücadele etti, isyancı oldu. Ve tarafını ayırdı.
  · Allah’a karşısaçma şeyler söyledi. Ve dirilişi reddetti.
  · Her şeyiyapabileceğini ve varlık alemine yön verebileceğini düşündü.
  · Tahtını korumayaçalıştı, hükmedeceğini sandı ve yeryüzünü sahiplendi.
  · Adem’ireddederken menfaatlerini gözetti, bu nedenle kalbi mühürlendi.
  · Olaylaratersinden baktı, gerçekleri göremez oldu.
  · Doğruluktan çıktıve Allah’ın nurunu kaybetti. Akıl ve mantıktan yoksun kaldı.
  · Kendi halinebırakıldı ve kontrolsüzce bocalayıp durdu.
  · İnsanı gözledi,dinledi, yaklaştı ve ona musallat oldu.
  · Maddeye nüfuzedebiliyordu ve görünmezliğini kullandı.
  · Bedene girip ruhuetkiliyordu ve insanıyönlendirebiliyordu.
  · İnsanı yönetmekhoşuna gitti. O’nu kullanmayı, dilediğini yaptırmayı çok sevdi.

 10. #10
  Misafir
  Üyelik tarihi
  Sep 2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart Cevap: cin cinler alemi hakkında bilgiler

  · Sırf kendi arzuve ihtirasları için insanı hoyratça kullandı.
  · İnsanı oyun veeğlence edindi. Onunla sürekli uğraştı.
  · Serseriler gibi zulmetmek ve eğlenmek için rahatsız ettiler.
  · Sinsice, hiç farkettirmeden, ben diyerek insan adına konuştu.
  · Önemlidönemlerde, zor zamanlarda insana yaklaştı ve fırsat kolladı.
  · Zayıf anlarda,çıkış bulamadığında, zaafları kullanarak yoldan çıkarmak istedi.
  · Amacı imanıçalmak ve insanı kendisine tabi etmekti. Kötü sonuçlara sürükleyecekti.
  · İnsanları ensevdiği ve önemsediği şeyler üzerinden aldattı.
  · İnsanın zihninde konuşanşeytani cinler, kişiyi sürekli tekrarla batıla alıştırdı.
  · İnananın tercihiİblis’i çaresiz bırakırken; İblis her kişiyi aklı ve bilgisi oranında aldattı.
  · Şeytani cinler sürekliayırıcı ve bozguncu oldu.
  · İnsanlarınarasına düşmanlığı yerleştirerek azap etti.
  · Erkek ile dişiarasıdaki bağı yıkmak için zinayı ,
  · Karı ile kocayıayırmak için beklentileri ve hoşgörüsüzlüğü,
  · Öz kardeşleriayırmak; arkadaşlıkları, komşulukları bozmak için menfaatleri kullandı.
  · Sonra beldeleri,ulusları, doğuyu ve batıyı ayırmak için;
  · Kökenleri,dinleri, mezhepleri ayırmak için çalıştı çabaladı.
  · İnsanlarınbirbirlerini katletmesi için elinden geleni yaptı.
  · İblisin karanlıkplanları insanlığın her kademesinde devredeydi.
  · Şeytani cinler,insanı en yakınlarına karşı kışkırttı.
  · Ailenize,çevrenizdekilere karşı olumsuz fikir beyan ettiler.
  · İnsanlarındurumlarına ve dönemlerine göre davrandılar.
  · İblis, genç babaya: ‘Çocuğun söz dinlemiyor sonra seni hiç dinlemez.’ Diyerek kışkırtır.
  · Anaya: ‘Böylehayat olmaz olsun.’diyerek bıtkınlık verir.
  · Evli kadına: ‘Kocana itaat etme. Ona mecbur değilsin’ der.
  · Evlada der ki:‘Babam her şeyi bilmiyor. Sözünü dinleme ve inatçı ol.’
  · Genç kıza:‘Gencim, güzelim’ der. ‘Tadını çıkar ve doyasıya yaşa’ diye telkin eder.
  · ‘Şu erkek genişomuzlu, iri cüsseli, yakışıklı.’ Der. Ve görünenle aldatır.
  · Genç erkeğe;‘Kimse sana kafa tutamaz.’ Der ve gençliğin cahilliğine düşürür.
  · ‘Şu kız ne kadarçekici, seksi, şunun kalçasına bak.’der. Cinselliği hedef yapar.
  · Güzel kadına: ‘Açıkgiyin. Vücudunu sergile. Dikkatleri çek.’der.
  · Böylece azdırırve yoldan çıkartır. Toplumsal yıkıma neden olur.
  · Kaynanaya der ki:‘Oğlun karısını senden çok seviyor. Hep onunla.’
  · Geline de: ‘Şukaynana bir olmasaydı, mutluluğumu engelliyor.’der.
  · İblis daimadüşman edici oldu. Suçlayıcıydı. Görünene ve o ana aldanırdı.
  · İblis’in halkınauyanlar sevgi dolu yaşayamadılar ve paylaşamadılar.
  · Sonra İblisfakirlikle korkuttu. Zengine dedi ki: ‘Daha çok kazanmalıyım.’;
  · Fakire de:‘Kazanmak için şu kötü yolları seç.’der.
  · İblis, dünyanınardından koşan işçiye: ‘İşini kaybetme’ der.
  · İşçi de gıybetyalakalık, ikiyüzlülük ve dalkavukluk eder.
  · Daha nicepozisyondaki insanlara nice şeyler söyledi.
  · Amacı insanıdoğru yoldan çıkarmak ve Tanrı’nın hoşuna gitmeyecek işler yaptırmaktı.
  · Daima kendisindenyükseği gösterdi, teşekkür yerine nankörlük ettirdi.
  · ‘Şu adamdakizenginliğe bak, bolluk içinde, senin de olsun, sen de rahat et.’dedi.
  · Ardındankötülüklere kapı açtı ve kötü yolları tavsiye etti.
  · Ruhunu şeytanasatan kazanmak ve sahip olmak için insanlığa zarar verdi.
  · İblis, arzularısüsler ve çekici kılar. Zevkin büyüsüne çağırırdı.
  · Ardından ‘Günahınçok. Sen zaten kötüsün,’diyerek insanı kendine bağlı kılardı.
  · ‘Allah seninduanı kabul etmez. Sen ona yakın değilsin.’ Diyerek Allah’a yönelmektenalıkoyardı.
  · ‘Allah seniaffeder mi sanıyorsun’ diyerek ümitsizliğe düşürür.
  · O, Küçük günahlarlaRabbe yönelmeyi engeller.
  · Sadece Allahınrahmetinden ümidini kesenler mahvolmuştur.
  · Şeytani cinlerinamacı insana ve insanlığa zarar vermektir.
  · İblis etrafındakicinlere: ‘İnsanlara iyilik etmeyeceksin, Onları dizginleyemezsin.’
  · ‘Kötülükedeceksin ki dünyada kazanasın, hükmedesin, her şeyi elinde tutabilesin.’dedi.
  · ‘İnsanlarınaraları bozuk olsun, birbirlerine düşsün ki kazanalım.’ Dedi.
  · Kötülüğü telkinetti. Kötülük üzerinden geçimini sağladı ve insandan beslendi.
  · İnsanı kötülüğesuça ve günaha iterken aslında kendi saltanatının hesabındaydı.
  · İnsanları kullanarakbirbirlerine düşürüyordu; dini, düzeni yıkmak istiyordu.
  · İyiliği, sevgiyi,barışı ve kardeşliği yıpratarak kendi düzenini kurdu.
  · Haksızlığa,hırsızlığa, zinaya yönlendirerek insanlığın temel bağlarını koparmak istiyordu.
  · İçki, kumar,uyuşturucu, oyun ve eğlence ile İnsanı oyalıyor, Allah’a yönelmesini engelliyordu.
  · Şeytani cinlerinsanların düşüncesini yönlendirir ve onları kötü işlere davet ederdi.
  · İnsanlarıaldatarak dilediği gibi yönetmek istediler, bu nedenle iyiliği öğütleyendennefret ettiler.
  · Tanrıdanistemeyenler şeytanların kirli planlarıyla iş yaptılar.
  · Günah ve suçlarhep İblis’in başının altından çıkıyordu.
  · Bölüyor,ayırıyor, sahipleniyor, aralarını bozuyor, birbirlerini öldürmelerinisağlıyordu.
  · Haksızcabirbirlerinin mallarına göz diktirdi ve hukuku hiçe saydı
  · İnsanlarızorbalık ve şiddetle yok etmek istiyordu.
  · İblis, yoldançıkarmak için hem cinleri hem de insanları aldattı.
  · İnsanlardan dünyamenfaatleri için cinlere başvuranlar ne kötü bir yol tuttular.
  · İnsanlardanbazıları İblis’ten yararlanmak için ona boyun eğdi. Büyücülüğü ve cinciliğiseçtiler.
  · İnsanlarındileklerini yaparak kendine kul etmek istiyordu.
  · Oysaki Allah,insanları ve cinleri kendisine ibadet etmesi için yaratmıştı.
  · Gelecekten haberverdiğini ve mucizeler yaptığını söylüyordu.
  · Eskiden göğügizlice dinler, haber çalar bir doğruya on yalan katardı.
  · Bununla da Tanrılıkhesabındaydı. İnsanı aldatır ve kullanırdı.
  · Büyücüler ve cincilerve onlarla irtibatlı herkesin yolu cehennem yoludur.
  · Allah yerineinsanın ve Allah’ın düşmanından yardım isteyenler sadece kötü amaç peşindeoldu.
  · Cinlerleirtibatlı olan insanlar Tanrı’nın öfkesinden kurtulamayacak.
  · Cinlerden yardımdileyenler sadece cinlerin azgınlığını arttırdı.
  · Halbuki onlar daAllah’a muhtaç ve doğru yolu arıyorlardı.
  · İnsanlığa zarar vermekiçin insanların isteklerini yerine getirdiler
  · Bedenleri gasp ediyor,ruhu yönlendiriyordu ve suçlara zorluyordu
  · İnsanlarıkullanıyordu. Çirkinliğe ve hayasızlığa çağırıyordu
  · Günah batağınaitiyordu ve çıkmaza sokuyordu.
  · Şeytani cinler insanlarıizliyordu, etrafında dolaşıyordu ve nasıl zarar versem diye fırsat kolluyordu.
  · Vesvese verir,olumsuz konuşur, huzursuzluk yaratırdı.
  · İnsanlar, cinlerigöremiyordu esrarengiz ve mucizevi sanıyordu.
  · İnsanlar onlarınmaddeyi etkileyebildiklerini görüyorlardı.
  · Uydurulmuşfikirlerle tanrısal güçlere sahip zarar verici olarak gördüler.
  · İnsanlarıkorkutuyordu, bilmez ki insan? Sürekli cinlerle birlikte yaşardı.
  · İblis’e tabi olancinlerin yöntemi kötü ve batıldı.
  · Korkusuncasaldırganlık ettiler ve isteğini dayattılar.
  · İnsanlara vesveseharicinde zarar veren cinler azgınlıkta ileri gitti.
  · İnsanlardankorkuyla iblise itaat eden cahiller batağa saplandı
  · Allah’tan başkakimden korkulur, Şeytani cinler Allahtan korksunlar.
  · İnsanları ölümeittiren zalim cinlerden Tanrı habersiz mi sanıyorlar.
  · İnsanlara direktzarar verenler taşkınlık ettiler, onlara Tanrı’nın azabı hak oldu.
  · Şiddetkullanmaktan hiç çekinmeyen ve her şeyi yapabileceğini sanan zalim cinler
  · Siz varlığınıza,yaradılışınıza ve ne kadar sınırlı hükmedebildiğinizi görmüyor musunuz?
  · Sizi Tanrınızaasi eden kudret denizde damla bile değilken nereden bu cüret.
  · Sürekliisteyeceksin, hep hükmedeceksin ve zulmedeceksin öyle mi?
  · Ey doğruluktansapan ve muhalif anlayışla yalanda boğulan iblis
  · İnsana zulmederekTanrı’ya bağlılıktan ayrıldın, aklını ve Tanrı’nın nurunu kaybettin.
  · Saltanatının hepsüreceğini ve hesap sorulmayacağını mı sandın.
  · Gün gelecek varlığın,senin yalanların, yaptıkların, suçlu oluşun ortaya çıkacaktı.
  · Ve senin hükmünelbette bir karara bağlanacaktı.
  · Ey iblis, ateşininsönmesi için, insana düşmanlıktan vazgeçmen için Rabbin seni bekledi.
  · Ama bizim yumuşaktavrımız senin azgınlığını arttırdı.
  · Biz adaletle kararveririz ve bizim azgına karşı azabımız pek şiddetlidir.
  · Senin soyuna, insanlardan ve cinlerden yandaşlarına azabımızhak oldu.
  · Allahtan başka ilahyoktur ve O, her şeye en doğru ve en adil hükmedendir.

+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 SonSon

LinkBacks (?)

 1. Yandex
  Refback Bu Konu
  08-18-2017, 01:20 PM
 2. Yandex
  Refback Bu Konu
  04-22-2017, 01:57 AM
 3. 04-17-2017, 10:15 AM
 4. Yandex
  Refback Bu Konu
  03-13-2017, 11:34 PM
 5. Yandex
  Refback Bu Konu
  03-11-2017, 07:05 PM
 6. Yandex
  Refback Bu Konu
  11-11-2014, 02:55 AM
 7. Yandex
  Refback Bu Konu
  10-07-2014, 06:53 PM

Benzer Konular

 1. Hz , Nuh aleyhisselamın eşi hakkında bilgiler
  By Karani in forum Soru ve Cevaplarla İslam
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-26-2011, 05:21 PM
 2. Kıraat imamları hakkında bilgiler
  By DeMir in forum Soru ve Cevaplarla İslam
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-05-2011, 02:20 PM
 3. Kibrin Kötülüğü hakkında bilgiler
  By Ahkaf in forum Serbest Bölüm
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-03-2011, 09:34 PM
 4. Cihad Hakkında önemli olan Üç Soru Üç Cevap hakkında bilgiler
  By Karani in forum Cihad Ve İslami Mücadele
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-12-2011, 02:36 PM
 5. Hayvanlar alemi hakkında bilmediklerimiz
  By BeRkCaN in forum Bunları Biliyor musunuz
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-23-2010, 12:52 AM

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
^

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379