Duasız Üşür Yürekler ...

Sana bir dua eden olsun
Sen birine dua et!
Duasiz üsür yürekler...Biliyor musun?..
Baskasina dua ettiginde, aslinda sen kendine dua ediyorsun!
Ne kadar çok kimse için dua edersen, o kadar çok KAZANIYOR YA DA KAYBEDIYORSUN!Çünkü melekler,
Duan, rahmet ve hayr ise: " Bir misli de sana olsun, amin",
Duan zulmet ve ser ise: " Bir misli de sana olsun, amin" derler...Dua: içimizle muhasebe olunacagimiz bir SIR dir..
Bir ayine gibidir tipki, içimizi yansitir bize..
Rabb'e sunulan bir arzuhaldir dua, geri döner bize o kapilardan yüregimizce..Hep hayra dua edenlerin, maddeten ve manen hayirlara ermesi, serre dua edenlerinse, rahmetten mahrum kalmasi bundandir iste..Duasiz üsür yürekler bil!..
Sana bir dua eden olsun
Sen birine dua et!Bilmezsin hangi kirik gönlün duasidir karanliklarini aydinlatan, sana ummadik kapilar açan..
Bilmezsin kimin için ettigin duadir, seni böyle ayakta tutan...Hiç üsümesin yüreklerimiz için,
Dualarda bulusalim..
Daim dualasalim..


ALLAHin o guzel selami hepimizin uzerine olsun..."Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua etti i zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim ça rıma cevap versinler ve Bana iman etsinler. Umulur ki irşad (do ru yolu bulmuş) olurlar." (Bakara Suresi, 186)(Ya Rabbi, Sana ve Resulüne itaat etmemizi ve bildirdiklerinle amel etmemizi nasip eyle!)(Ya Rabbi, faydasız ilimden, makbul olmayan ibadetten ve kabul edilmeyen duadan sana sı ınırım.)(Ya Rabbi, bildi imiz-bilmedi imiz bütün iyilikleri ver, bildi imiz-bilmedi imiz bütün kötülüklerden de koru!)(Ya Rabbi, her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından bizi koru!)(Ya Rabbi, bizi sabreden ve şükredenlerden eyle!)(Ya Rabbi, bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan eyle!)(Ya Rabbi, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan sana sı ınırım!)(Ya Rabbi, işinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan ve do ru konuşanlardan eyle!)(Bedenime, kula ıma, gözüme sıhhat ver! Küfürden, fakirlik ve kabir azabından sana sı ınırım.)(Ya Rabbi, kusurlarımızı ört, korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip et!)(Ya Rabbi, sıhhat, afiyet ve güzel ahlak ver! Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle!)(Ya Rabbi, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sı ınırım.)
(Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve Cennetini ihsan eyle!)(Ya Rabbi, zulmetmekten, zulme u ramaktan sana sı ınırım.)(Bize dünya ve ahirette iyilik, güzellik ver ve Cehennem azabından bizi koru!) (amin...)