+ Cevap Ver
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Kuranı kerimdeki dualar

 İslami Konular ve kaynakları Katagorisinde ve  Dualar Forumunda Bulunan  Kuranı kerimdeki dualar Konusunu Görüntülemektesiniz.=>KURAN-I KERİM'DEKİ DUALAR BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM "Asr"a yemin olsun kı; insanlar hüsrandadır. Ancak, iman edenler, salih amel işleyenler ve birbirlerine Hakkı ve sabrı tavsiye edenler müstesna!" (Asr Suresi) "Ey Rabbimiz bize eşlerimizden ve çocuklarımızdan yüzümüzü ağartacak nesiller ver. Bizi muttakilere önder olanlardan eyle!" "Rabbimiz bize dünyada ve ahirette iyilik ver ve bizi ...

 1. #1
  Administrator Karani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2009
  Yer
  Erzincan, Turkey
  Mesajlar
  13.462
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Kuranı kerimdeki dualar

  KURAN-I KERİM'DEKİ DUALAR

  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

  "Asr"a yemin olsun kı; insanlar hüsrandadır. Ancak, iman edenler, salih amel işleyenler ve birbirlerine Hakkı ve sabrı tavsiye edenler müstesna!" (Asr Suresi) "Ey Rabbimiz bize eşlerimizden ve çocuklarımızdan yüzümüzü ağartacak nesiller ver.

  Bizi muttakilere önder olanlardan eyle!" "Rabbimiz bize dünyada ve ahirette iyilik ver ve bizi ateşin azabından koru!" "Rabbimiz günahlarımızı bağışla, unuttuklarımızı ört ve bize iyilerle beraber ölmeyi nasib et!" "Rabbimiz bize Rasullerine vadettiklerini ver ve kıyamet günü kovulanlardan eyleme! Sen sözünden asla caymazsın!" "Rabbimiz biz nefislerimize zulmettik, eğer sen bize acımazsan ve bize merhamet etmezsen hüsrana uğrayanlardan oluruz!" "Rabbimiz bizi zalimlerden eyleme!"

  "Rabbimiz bizimle kavmimizin arasını Hak ile aç, sen fatihlerin en hayırlısısın!" "Rabbimiz üstümüze sabır yağdır ve canımızı müslüman olarak al!" "Rabbimiz sen gizlediklerimizi de açıkladıklarımızıda bilirsin. Yeryüzünde ve gökyüzünde Allaha gizli olan birşey yoktur!

 2. #2
  Administrator Karani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2009
  Yer
  Erzincan, Turkey
  Mesajlar
  13.462
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Cevap: Kuranı kerimdeki dualar

  "KURAN-I KERİM'DEKİ DUALAR-2

  "Rabbimiz bize kendi katından bir rahmet ve davamızda zafer ver!" "Rabbimiz üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı (davanda) sabit kıl, kafirlere karşı bize yardım et!" Rabbimiz sen rahmetinle ve ilminle herşeyi kuşattın, tevbe ederek senin yoluna uyanları bağışla ve onları cehennem azabından koru!" "Rabbimiz onları ve babalarından eşlerinden ve çocuklarından salih olanları vadettiğin Adn cennetine koy, muhakkak sen aziz ve hakimsin!"

  "Rabbimiz bizden azabı uzaklaştır, biz müminiz!" "Rabbimiz bizi ve imanda bizden önce olan kardeşlerimizi bağışla, iman edenlere karşı kalbizmizde en ufak bir kin bırakma, Rabbimiz sen raufsun rahimsin!" "Rabbimiz sana tevekkül ettik, sana yöneldik ve dönüşümüzde sanadır!" "Rabbimiz nurumuzu tamamla ve bizi bağışla, sen her şeye kadirsin!" "Rabbimiz unuttuklarımızdan ve hatalarımızdan dolayı bizi sorumlu tutma!" "Rabbimiz bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yükler bize yükleme!" "Rabbimiz gücümüzün yetmeyeceği şeyleri bize yükleme, bizi affet, bizi bağışla, bize merhamet et, sen mevlamızsın, kafirlere karşı bize yardım et!"

  "Rabbimiz hidayete erdikten sonra kalblerimizi kaydırma, bize kendı katından bir rahmet ver, sen Vehhabsın!" "Rabbimiz günahlarımızı ve israfşarımızı bağışla, ayaklarımızı (davanda) sabit kıl, kafirlere karşı bize yardım et!" "Rabbimiz sen kimi ateşe koyduysan o mahvolmuştur, zalimlerin yardımcısı yoktur!" "Rabbimiz biz "Rabbinize iman edin" diye çağıran bir davetçiye uyduk ve iman ettik!

 3. #3
  Administrator Karani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2009
  Yer
  Erzincan, Turkey
  Mesajlar
  13.462
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Cevap: Kuranı kerimdeki dualar

  KURAN-I KERİM'DEKİ DUALAR-3

  Fatiha Suresi Merhametli, şevkatli Allah'ın adıyla Övgü alemlerin (varlıkların dünyalarının) Efendisi olan Allah'adır. Merhametlidir,şefkatlidir. Din gününün Hükmedenidir Yalnız sana kulluk eder, yalnız senden yardım isteriz. Bizi dosdoğru yola ilet Nimet verdiklerinin yoluna. Öfkeye uğrayanların ve sapmışlarınkine değil. Bakara Suresi 32. Ayet Dediler ki : "Sen yücesin, bize öğrettiğinden başka bilgimiz yoktur. Gerçekten sen, herşeyi bilensin, bilgesin". Bakara Suresi 127. ve 128. Ayetler İbrahim, İsmail'le birlikte Evin duvarlarını yükseldiğinde: "Efendimiz bizden kabul et. Gerçekten, Sen işiten ve bilensin";

  "Efendimiz, İkimizi Sana teslim olanlardan yap ve soyumuzdan da Sana teslim olan bir topluluk oluştur. Bize ibadet yöntemlerimizi göster ve tövbelerimizi kabul et. Gerçekten Sen tövbeleri kabul edensin, şefkatlisin. Bakara Suresi 201. Ayet Onlardan kimi de "Efendimiz bize dünyada, gülellik ver, ahirette de güzellik ver. Bizi ateş azabından koru." der. Bakara Suresi 250. Ayet Calut ve ordusuyla karşılaştıklarında, dediler ki:"Efendimiz üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı sağlam bastır ve inkarcı topluma karşı bize yardım et." Bakara Suresi 255. Ayet Allah'tan başka Tanrı yoktur. O, canlıdır, kudretin kaynağıdır. O kendinden geçmez ve O'nu uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa O'nundur. İzni olmaksızın O'nun katında yardımda bulunacak kimdir? O, önlerindeki ve arkalarındakini bilir. İstediği kadarının dışında O'nun ilminden hiç birşeyi kavrayamazlar.

  O'nun tahtı gökleri ve yeri kuşatmıştır. Onların korunması O'na zor gelmez. O yücedir, uludur. Bakara Suresi 285. ve 286. Ayetler Elçi Efendisinden kendisine indirilene inandı, inananlarda. Hepsi Allah'a, Meleklerine, Kitaplara ve Elçilere inandı. "O'nun Elçilerinin hiçbirinin arasında ayırım yapmayız. İşittik ve itaat ettik. Efendimiz bağışlamanı dileriz; dönüş yalnız Sana'dır" dediler. Allah hiçbir benliğe güç yetiremeyeceğinden fazlasını yüklemez. Herkesin kendi işledikleri lehine, kendi işledikleri aleyhinedir. Efendimiz eğer unutur yada yanılırsak, bizi sorumlu tutma. Efendimiz, bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Efendimiz, bize, gücümüzün yetmediği şeyleri de yükleme. Bizi affet, bizi bağışla, bize acı. Sen bizim dostumuzsun, inkarcılar toplumuna karşı bize yardım et. Al-i İmran Suresi 8. ve 9. Ayetler "Efendimiz, bizi doğruya ilettikten sonra, kalplerimizi eğriltme ve katından bize bir rahmet bağışla. Gerçekten sen bağışta bulunansın.."

  "Efendimiz, kendisinde şüphe olmayan bir günde gerçekten Sen insanları toplayacaksın." Gerçekten Allah vaadinden dönmez. Al-i İmran Suresi 16. Ayet "Efendimiz, gerçekten Sana inandık. Bağışla günahlarımızı, ateş azabından koru bizi." Al-i İmran Suresi 26. ve 27. Ayetler De ki: "Ey hükümdarlığın sahibi Allah'ım, istediğine hükümdarlığı verirsin ve istediğinden hükümdarlığı alırsın, istediğini üstün kılar, istediğini alçaltırsın; hayır senin elindedir. Sen herşeye gücü yetensin. Geceyi gündüze katarsın, gündüzüde geceye katarsın, diriyi ölüden çıkarırsın, ölüyü diriden çıkarırsın. Sen istediğini hesapsızca rızıklandırırsın.

 4. #4
  Administrator Karani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2009
  Yer
  Erzincan, Turkey
  Mesajlar
  13.462
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Cevap: Kuranı kerimdeki dualar

  KURAN-I KERİM'DEKİ DUALAR-4

  Al-i İmran Suresi 53. Ayet "Rabbimiz! indirdiğine inandık ve elçiye uyduk. Bizi tanıklarla beraber yaz." Al-i İmran Suresi 147. Ayet "Rabbimiz! bağışla bizim günahlarımızı, affet işlediğimiz taşkınlıklarımızı, sağlam bastır ayaklarımızı ve yardım et bize inkara sapan topluma karşı." Al-i İmran Suresi 193. ve 194. Ayetler “Rabbimiz! Sen bu varlığı boşuna yaratmadın. Şanın yücedir senin. Ateş azabından koru bizi.” “ Rabbimiz! Sen birini ateşe soktun mu onu tam rezil etmişsindir. Zalimlerin yardımcıları olmayacaktır.” “ Rabbimiz! Bir çağrıcının, Efendinize inanın diye inanmaya çağırdığını işittik ve inandık. “ Rabbimiz! günahlarımızı bağışla bizim. Kötülüklerimizin üstünü ört ve bize iyilerle birlikte ölmek nasip et.”

  “Rabbimiz! elçilerine vaat ettiğini bize de ver, kıyamet günü bizi rezil etme. Sen vaadine asla ters düşmezsin.” En-am Suresi 1. Ayet Övgü Allah’adır. O ki gökleri ve yeri yaratmıştır, karanlıklara ve ışığa vucut vermiştir. Sonra inkar edenler bunları Rablerine denk tutuyorlar. A-raf (Cennet ile cehennem arasında bir bölge) Suresi 23. Ayet “ Rabbimiz! benliklerimize zulmettik. Eğer bizi affetmez, bize acımazsan elbette ki hüsrana uğrayanlardan olacağız.” A-raf Suresi 43. Ayet Övgüler olsun bizi buraya ulaştıran Allah’a. Eğer Allah bize kılavuzluk etmeseydi, biz buraya ulaşamazdık. A-raf Suresi 89. Ayet “ Rabbimiz! toplumumuzla bizim aramızda hak ile hükmet. Sen çözüm getirenlerin en hayırlısısın.” A-raf Suresi 126. Ayet “Rabbimiz! üzerimize sabır yağdır. Canımızı teslim olanlar olarak al. A-raf Suresi 155. ve 156. Ayetler Sen bizim dostumuzsun. O halde affet bizi, acı bize. Sen bağışlayanların en hayırlısısın.

  Bize hem bu dünyada güzellik yaz hem de ahirette. Dönüp dolaşıp sana geldik. Yusuf Suresi 101. Ayet Rabbimiz! sen bana hükümdarlık ve saltanattan bir nasip verdin. Olayların ve düşlerin yorumundan bana bir ilim öğrettin. Ey gökleri ve yeri yaratan! Benim dünyada da ahirette de dostum sensin. Beni teslim olmuş olarak öldür ve beni barış sever hayırlı kullar arasına kat. İbrahim Suresi 38. 40. ve 41. Ayetler Rabbimiz! gerçekten Sen bizim gizlediğimizi de bilirsin, açığa vurduğumuzu da. Ne yerde ne de gökte, hiçbir şet Allah’a gizli kalmaz. Rabbim! beni, namazı özenle yerine getiren bir insan yap. Soyumun bir kısmını da. Efendimiz duamı kabul et. Rabbimiz! hesabın ortaya gelecegi gün; beni, anne-babamı ve inananları affet.

 5. #5
  Administrator Karani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2009
  Yer
  Erzincan, Turkey
  Mesajlar
  13.462
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Cevap: Kuranı kerimdeki dualar

  KURAN-I KERİM'DEKİ DUALAR-5

  İsra Suresi 80. Ayet Rabbim! beni gireceğim yere doğruluk-dürüstlükle sok, çıkacağım yerden doğruluk-dürüstlükle çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver. Kehf Suresi 1. ve 10. Ayetler Övgü o Allah’a ki, kuluna kitabı, kendisinde hiçbir eğiklik ve çelişme yapmaksızın indirdi. Rabbimiz! katından bir rahmet ver bize ve bir çıkış yolu lütfet işimize. Taha Suresi 25-28 . ayetler Rabbim! göğsümü açıp genişlet; işimi bana kolaylaştır. Dilimden düğümü çöz, ki sözümü iyi anlasınlar. Enbiya Suresi 89. Ayet Rabbim! beni yapayalnız, bir başıma bırakma. Sen, mirasçılarım en hayırlısısın. Müminun Suresi 97. ve 98. Ayetler Rabbim! şeytanların dürtüklemelerinden sana sığınırım. Onların başıma üşüşmelerinden de sana sığınırım. Furkan Suresi 74. Ayet Rabbimiz! eşlerimizden ve çocuklarımızdan bize göz aydınlığı bağışla. Bizi sakınanlara önder kıl. Şuara Suresi 83-85,87-89. Ayetler Rabbim! bana hükmetme gücü bağışla, beni gerçek ve barış sever iyiler arasına kat. Beni, nimetlerle dolu cennetinin mirasçılarından kıl. Herkesin diriltileceği gün beni utandırma. Bir gündür ki o, ne mal fayda verir ne oğullar. Yalnız temiz bir kalple Allah’a varan kurtulur. Neml Suresi 15. Ayet Bizi inanan kullarının birçoğundan üstün kılan Allah’a övgüler olsun. Neml Suresi 19. Ayet Rabbim! bana ve ebeveynime armağan ettiğin nimetine şükretmeme, hoşnut olacağın güzel ve hayırlı bir iş yapmama imkan ver. Ve rahmetinle beni iyilik ve barışı seven kullarının arasına sok. Neml Suresi 40. Ayet Rabbimizin armağanlar vericiliğindendir bu. Şükür mü edeceğim, nankörlük mü diye beni denemek istiyor. Esasında şükreden kendisi lehine şükretmiş olur. Kimde nankörlük ederse bilsin ki, Rabbim zengindir.

 6. #6
  Administrator Karani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2009
  Yer
  Erzincan, Turkey
  Mesajlar
  13.462
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Cevap: Kuranı kerimdeki dualar

  KURAN-I KERİM'DEKİ DUALAR-6

  Ankebut Suresi 30. Ayet Rabbim, bozguncular topluluğuna karşı bana yardım et. Sebe Suresi 1. ve 2. Ayetler Övgü, göklerde ve yerde bulunanlar kendisine ait olan Allah’a dır. Ölüm ötesi alemde de övgü O’nadır. Bilge’dir O, Haberdar olandır. Fatır Suresi 34. ve 35. Ayetler Övgü olsun, üzüntüyü bizden gideren Allah’a. Rabbimiz mutlak Bağışlayan, mutlak Şükrü kabul edendir. Armağanlar vericiliğiyle bizi durulacak yurda kondurdu. Orada bize hiçbir yorgunluk dokunmaz. Orada bize hiçbir usanç da dokunmaz. Zümer Suresi 46. Ayet Ey Allah’ım. Ey gökleri ve yeri yaratan, ey görülemeyeni ve görüleni bilen! Sen hüküm vereceksin kulların arasında, ihtilaf ettikleri şeyler hakkında. Mümin Suresi 7-9. ayetler Rabbimiz, Sen herşeyi rahmet ve ilim halinde kuşattın. Tövbe edip senin yoluna uymuş olanları bağışla.

  Ve onları cehennem azabından koru. Rabbimiz, onları kendilerine vaadetmiş olduğun Adn cennetlerine koy. Atalarından, eşlerinden, soylarından barışa yönelenleri de. Üstün ve Bilge olan gerçekten Sensin, Sen. Koru onları kötülüklerden. O gün kötülüklerden koruduğuna mutlaka rahmet etmişsindir sen. İşte budur o en büyük kurtuluş ve eriş. Haşr Suresi 10. Ayet Rabbimiz, bizi ve bizden önce inanmış kardeşlerimizi affet; kalplerimizde inananlara karşı bir kin bırakma! Rabbimiz sen çok şefkatli, çok merhametlisin. Haşr Suresi 22-24. Ayetler Öyle Allah ki O, tanrı yok O’ndan başka. Duyu organlarıyla algılanamayanı da, görülen alemide bilen O. Merhametli O, Şefkatli O. Öyle Allah ki O, Tanrı yok ondan başka. Hükmeden, Kutsal, Esenliğin kaynağı, İnananları koruyan, Hükmü altında tutan, Üstün, Zorlayıcı, Büyüklüğün kaynağı Allah, onların ortak koşmalarınadan yücedir, arınmıştır.

  Allah’tır O. Yaratıcı, Kusursuzca yaratan, Görünüm kazandıran. En güzel isimler O’nundur. Göklerde ne var, yerde ne varsa O’nu tesbih eder. Üstündür O, Bilgedir. Mümtahine Suresi 4. ve 5. Ayetler Rabbimiz, Yalnız sana güveniyoruz, yalnız sana yöneliyoruz. Dönüş yalnız sanadır. Rabbimiz, Bizi inkara sapanlar için bir fitne aracı yapma, bağışla bizi ey Rabbimiz. Sen yalnız sen sonsuz kudretin, sonsuz bilgeliğin sahibisin. Tahrim Suresi 8. Ayet Rabbimiz, Işığımızı tamamla ve bizi bağışla.

  Sen herşeye gücü yetensin. Nuh Suresi 28. Ayet Rabbim, Beni, anne-babamı, inanmış olarak evime gireni, tüm inanmış erkekleri ve inanmış kadınları affet. Zalimlerinde sadece helak ve perişanlığını arttır. Felak Suresi Yarılan karanlıktan çıkan sabahın Rabbine sığınırım. Yarattıklarının şerrinden. Çöktüğü zaman karanlığın şerrinden. Düğümlere üfleyip tüküren üfürükçülerin şerrinden. Kıskandığı zaman hasetçinin şerrinden. Nas Suresi İnsanların Rabbine sığınırım. İnsanların yöneticisine İnsanların Tanrısına. Sinip sinip gizlenen vesvesenin, o sinsi,o aldatıcı şeytanın şerrinden, İnsanların göğüslerine kuşkular, kuruntular sokar o; Cinlerden de olur, insanlardan da.

+ Cevap Ver

Benzer Konular

 1. Kuranı Kerimdeki huruf-u Mukattalar
  By Karani in forum Kuran Mucizeleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 09-08-2012, 01:09 AM
 2. Kuranı Kerimdeki 19 mucizesi
  By Karani in forum Kuran Mucizeleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-24-2012, 01:46 PM
 3. Kuranı kerimdeki dualar...
  By £laf in forum Dualar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-14-2011, 05:22 AM
 4. Kuranı kerimdeki sure ve Ayetlerin fazileti
  By Karani in forum Kuran Mucizeleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-01-2011, 01:27 AM
 5. Kuranı kerimdeki mucizeler
  By Karani in forum Kuran Mucizeleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 05-13-2010, 06:40 PM

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277