Firavun 2 düştü düşecek

Mısır'da Siyonist işbirlikçisi son Firavun Hüsnü Mübarek'e karşı isyan eden milyonlarca insan, ülkenin dört bir yanında Cuma Namazının ardından "Hüsnü defol" sloganları ile yürüyüşe geçti. Mübarek yanlılarının, polislerin ve askerin müdahale etmediği gösteriler Mübarek gidene kadar devam edecek

7 genç protestocu lider tutuklandı

Mısır'daki halk isyanının 7 genç liderinin tutuklandığı bildirildi. Aileleri, protesto hareketinin en az 7 genç liderinin muhalefetin önde gelen ismi eski diplomat Muhammed El Baradey ile görüştükten sonra tutuklandığını belirtti. Gençlerin El Baradey'in evinin civarında tutuklandığını belirten aileler, çocuklarının bilinmeyen bir yere götürüldüğünü bildirdi.
Cumhurbaşkanlığı heveslisi değiliz

Mısır'ın en büyük muhalif hareketi Müslüman Kardeşler, "cumhurbaşkanlığına aday olmaya hevesli olmadıklarını" belirtti. Müslüman Kardeşler'in üyesi olan eski milletvekili Muhammed el Beltagi, 'Cumhurbaşkanlığına aday olmaya veya bir koalisyon hükümetinde görevlendirilmeye hevesli değiliz'' dedi ve hükümetin örgütle "flört ettiğini" ifade etti.