2011 12 haziranda seçim listeleri belli oldu

İşte AK Parti'nin milletvekili listesi
11.04.2011 - 17:00

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında hazırlanan 'AK Parti Milletvekili Aday Listesi' tamamlandı.

TATLISES VE KAVAF YOK, TÜRKEŞ SOYADI AK PARTİ'DE
AK Parti'nin YSK'ya sunduğu milletvekili adayı listesinde İbrahim Tatlıses bulunmuyor. Alparslan Türkeş'in ikinci eşi Seval Türkeş'ten olan oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş ise İstanbul'da 2. bölge 7. sıradan aday gösterildi.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise seçim bölgesi olan manisa yerine Bursa'dan birinci sıra adayı gösterildi. Seçim bölgeleri değiştirilen diğer isimler ise şunlar oldu. Mehmet Ali Şahin Antalyayerine Karabük'ten birinci sıra adayı olurken, Mehmet Şimşek ise Gaziantep yerine Batman'dan birinci sırada aday gösterildi. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül de İzmir'den Antalya'ya kaydırıldı.
Başbakan Erdoğan açıklama yapacak
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, 22. dönemden bazı eski milletvekillerinin yeniden aday olduğunu söyledi. İpek, saat 18.00'de Başbakan Erdoğan'ın bir açıklama yapacağını belirtti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'ndan çıkışında, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunan İpek, 22. dönemden bazı eski milletvekillerin de yeniden aday olduğunu aktardı. İpek, saat 18.00'de de Başbakan Erdoğan'ın bir açıklama yapacağını belirtti.