Beykoz'da polis helikopteri düştü

Beykoz Anadolu Kavağı sahilinde polis helikopteri düştü.

Düşen helikopterdekileri arama çalışmaları havadan ve denizden devam ediyor
Beykoz'da düşen helikopterden yaralı olarak kurtulan Havacılıktan Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Pilot Kemal Özdemir, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Özdemir'in ayaklarında kırıklar olduğu fakat sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da yaralı pilotu ziyaret etmek için hastaneye geldi. Ayrıca, bölgedeki arama kurtarma çalışmaları denizden ve havadan sürdürülüyor.
İstanbul Emniyeti Havacılık Şubesi'ne ait bir helikopterin düşmesinin ardından bölgeye çok sayıda kurtarma ekibi sevk edildi. Düşen helikopterden yaralı olarak kurtulan Havacılıktan Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı pilot Kemal Özdemir, Özel Medistate Kavacık Hastanesi'ne kaldırıldı. Kemal Özdemir'in, hayati tehlikesinin bulunmadığı ayaklarında kırıklar oluştuğu öğrenildi. Özdemir'in tedavisi devam ederken, hastane önüne çok sayıda meslektaşı geldi.
Öte yandan, helikopterde bulunan diğer 4 kişiyi kurtarmak için bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi. Üç askeri, 1 polis helikopterinin havadan, asker ve polis dalgıçların denizden arama çalışmaları sürdürülüyor.
Çapkın: Helikopterde toplam beş kişi vardı. Dört arkadaşımızı kaybettik. Teşkilatımızın başı sağolsun"

Beykoz Anadolu Kavağı sahilinde polis helikopteri düştü Beykoz Anadolu Kavağı sahilinde polis helikopteri düştü. İçinde 5 kişinin bulunduğu helikopterde Emniye Müdür Yardımcısı yaralı kurtulurken, biri çocuk dört kişi hayatını kaybetti.
Beykoz ilçesi Anadolu Kavağı sahilinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Havacılık Şube'ye ait polis helikopteri denize düştü. Beş personelin bulunduğu helikopterde Havacılık Şube Müdürü Kemal Özdemir, Bilgi İşlem Şube Müdürü Ragıp Ali Bilgen ve oğlu Deniz, komiser Murat Güçlü ile THY'den bir yolcunun olduğu bildirildi.
Düşen polis helikopterini İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Kemal Özdemir'in kullandığı ve kazadan sağ olarak kurtulduğu ifade edildi.
-4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ-
İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Özdemir'i tedavi altına alındığı hastanede ziyaret etti. Çıkışta açıklamalarda bulunan Çapkın, "Helikopterde toplam beş kişi vardı. Dört arkadaşımızı kaybettik. Teşkilatımızın başı sağolsun" dedi.
HELİKOPTERİMİZ DENİZE DÜŞTÜ
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beykoz'daki kazada polis helikopterinin denize düştüğünü belirterek, ''Helikopterde bulunan personellerimizden biri sağ olarak denizden çıkmayı başardı. Diğer elemanlarımızın aranmasıyla ilgili sahil güvenlik komutanlığımız, dalgıçlarıyla, botlarıyla olay mahallinde ve çok yoğun bir çalışma sürdürüyorlar'' dedi.

Mutlu, olay yerine gitmek üzere İstanbul Valiliğinden ayrılırken yaptığı açıklamada, ''Çok acı duyduğumuz bir helikopter kazası cereyan etti. Maalesef emniyet teşkilatımıza ait bir helikopterimiz Beykoz açıklarında, Anadolu yakasına 100-150 metrelik bir mesafede denize düştü. Helikopterde bulunan personellerimizden biri sağ olarak denizden çıkmayı başardı. Şu anda en yakın nokta olan askeri tesisimizdeki revirde kontrol altında. Sağlığıyla ilgili durum takip ediliyor'' diye konuştu.
Sözlerine ''Aldığımız ilk bilgilerde, helikopterde bulunan diğer elemanlarımızın aranmasıyla ilgili sahil güvenlik komutanlığımız, dalgıçlarıyla, botlarıyla olay mahallinde çok yoğun bir çalışma sürdürüyorlar'' diye devam eden Mutlu, kendisinin de olay yerine gittiğini ve çalışmaları yerinde izleyeceğini bildirdi.
Vali Mutlu, helikopterin düşme nedenine ilişkin soruya da ''Bunu ancak helikopterin çıkarılmasıyla değerlendirmemiz mümkün. Muhtemeldir ki teknik bir arıza olabilir. Çünkü o bölgede çarpabilecek, çarparak düşebileceği herhangi bir şey yok. Hava şartları iyi gözüküyor. Dolayısıyla teknik bir arıza oluşmuş olabilir. Bu tabii ki benim şahsi değerlendirmem. Ancak helikopter çıkartıldıktan sonra bunu değerlendirebiliriz. Mutlaka çok detaylı bir inceleme de yapılacaktır'' karşılığını verdi.
Mutlu, ''Personel tamamen emniyet görevlisi mi?'' şeklindeki soru üzerine de ''Bununla ilgili bilgileri netleştirmeye çalışıyoruz. Bir yanlışlık olmasın diye kesin bilgilere ulaşınca bunları paylaşacağım. Ancak birden fazla personel olduğunu biliyoruz'' dedi.
HELİKOPTERİN ENKAZI YARIN ÇIKARILACAK

Beykoz'da denize düşen polis helikopterinin enkazının bulunduğu ve çıkarma çalışmalarına yarın sabah saatlerinde başlanacağı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, kazanın ardından havadan ve denizden sürdürülen aramalar sonucunda, helikopterin enkazının yeri tespit edildi.
Havanın kararması dolayısıyla yarın sabah saatlerinden itibaren enkaz çıkarma çalışmalarına başlanacak.

AJANSLAR