13 Kişinin Kemikleri Bulundu

[Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Kayıt olmak için tıklayın]'de toplu mezarı kazan yetkililer 13 kişiye ait insan kemiğine ulaştı.

[Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Kayıt olmak için tıklayın][Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Kayıt olmak için tıklayın]'de 65 gündür açlık grevinde olan Hüsnü Yıldız'ın kardeşinin de bulunduğu iddia edilen toplu mezar kazı çalışmalarının ikinci gününde, 13 kişiye ait olduğu belirtilen insan kemiklerine ulaşıldı.

1997 yılında Aliboğazı mevkisinde girdikleri çatışmada öldürülen 19 kişinin bulunduğu ileri sürülen toplu mezar kazısı, [Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Kayıt olmak için tıklayın] özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Şeref Gürkan gözetiminde, [Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Kayıt olmak için tıklayın] ilçesi Sağven Mahallesi'ndeki İlçe Jandarma Komutanlığı yanında üç ayrı noktada sürdürülüyor.

Şu ana kadar yapılan çalışmalarda, İlçe Jandarma Komutanlığının yanındaki arazide 7, bu noktaya 300 metre uzaklıktaki alanda 4 ve Taratlı köyü yol ayrımında ise 2 olmak üzere toplam 13 kişiye ait olduğu değerlendirilen insan kemiklerine rastlandı.

Cumhuriyet Savcısı Şeref Gürkan, üç farklı noktada yürütülen kazı çalışmasının ikisini durdurarak, çalışmaları İlçe Jandarma Komutanlığının yanındaki arazide yoğunlaştırdı. - TUNCELİ