Altın yeni bir rekor kıracak

Merrill Lynch ve UBS'ten sonra kanadalı bir fon altının yeni rekorlar kıracağını açıkladı.

Altın yeni bir rekor kıracak

Altın fiyatları nasıl bir seyir izleyecek? Herkes bu soruyu merak ediyor. Bugün açıklanan verilere göre mayıs ayında yıllık bazda en çok kazandıran yatırım aracı külçe altın oldu. Dalgalı bir seyir izleyen ve küçük yatırımcıyı üzen altın fiyatlarıyla ilgili raporlar üst üste gelmeye devam ediyor. Altın rekor kıracak mı? İşte son tahminler...

YENİ BİR REKOR İDDİASI

1.800 dolara kadar yükseldikten sonra son aylarda hızla gerileyen ve 1.500 dolar sınırına dayanan altın için üst üste olumlu tahminler gelmeye başladı. Merill Lynch, altın fiyatlarının yıl sonuna kadar 2000 dolara yükseleceğini bu sabah açıkladı. Ardından UBS, "Altın al, bakır sat" diye rapor yayınladı. Bu önerilerin hemen ardından benzer bir tahmin de Kanadalı bir fondan geldi. Kanadalı fon yönetimi Sprott, altının yıl sonuna kadar yüzde 22 değer kazanarak bir rekor daha kırmasını bekliyor.

Kanadalı fon yönetimi şirketi Sprott Inc başkanı Eric Sprott, altının yavaşlayan küresel ekonomi ve kabaran borç krizi nedeniyle yıl sonuna kadar yüzde 22 ralli gerçekleştireceğini tahmin ediyor.