İsrail Gazzeye bomba Yağdırıyor

Siyonist işgacilerin Gazze'ye yönelik giriştikleri son saldırılar neticesinde onlarca filistinlinin şehid olduğu ve gazze hastanelerinin yaralılarla dolduğu bildiriliyor.

14 Kasım 2012

İŞTE GAZZE ŞEHİTLERİ:

1) Ahmed Said Khalil Al-Jabari, (52 yaşında).
2) Mohammed Hamed Subhi al-Hams, (28 yaşında).
3) Mohamed Hani Ibrahim kesah, (18 yaşında).
4) Essam Mahmoud Ahmed Abu Mazah, (19 yaşında).
5) Heba Adel El Mashharawi , (19 yaşında).
6) Rnan Yousef Arafat, (3 yaşında).
7)Omar Jihad Mashharawi, (11 yaşında).
8) Mahmoud Abu Soawin (65 yaşında)

Saat : 21-50 Korsan rejim İsrail operasyonun ilk gününden ağlayıp sızlamaya başladı. Korsan İsrail basın kaynaklarının bildirdiğine göre Siyonist rejim ordu sözcüsü Tuğgeneral Yoav Mordechai önümüzdeki günlerin çok çetin geçeceğini açıklayarak,Filistinli mücahidlerin verdikleri cevaptan dolayı ne kadar sıkıntıda olduklarını belli etmiş oldu

Saat : 21-52 Siyonist rejim’in Ofakim şehrinin güneyine füze saldırısı yapıldı. Haaretz gazetesinin verdiği son dakika haberine göre Siyonist rejim’in Ofakim şehrinin güneyine füze saldırısı yapıldı.

Saat : 21-54 Gazze’den atılan füzeler korsan İsrail’in güneyinde bir alışveriş merkezini vurdu. Haber ajanslarının verdikleri bilgiye göre korsan İsrail ordusu Gazze’den atılan füzelerin korsan İsrail’in güneyinde bir alışveriş merkezini vurduğunu açıkladı.

Saat : 21-55 İzzettin Kassam ve İslami Cihad mücahidleri Korsan israil’in Netzerim Hava Üs’süyle Bir’i Seb’aya 48 dk’da 45 Grad füzesi Fırlattılar. Korsan israil kanalı Bir’i seb’a da durumun vahim olduğunu itiraf ettiler.

Saat : 22-00 Siyonist rejim deniz kuvvetleri Gazze sahilini bombalamaya başladı. Filistinhaber kaynaklarının bildirdiğine göre korsan İsrail donanması Gazze sahilini bombalamaya başladı. 20:28: Siyonist savaş bakanı Ehud Barak yedek birliklere hazır olmaları emri verdi.

20:27: İsrail donanmasının da şehre bomba yağdırmaya başladığı belirtildi.

20:26: Jeruasalem Post'un haberine göre Gazze'den atılan roketlerden birisi bir alışveriş merkezine isabet etti.

20:25: İsrail Televizyonunun iddiasına göre Gazze'den 15 roket saldırısı füze savunma sistemi tarafından engellendi.

20:22: Gazze'ye 3 büyük hava saldırısı daha yapıldı.

20:20 Filistin direnişinin misillemeleri sürüyor. Berşava kentine 2 roket daha atıldı. Eski Fetih Güvenlik şefinin de evinde patlamak meydana geldiği bildirildi.

20:17: Siyonist Debka sitesinin haberinde Sina'da roket cephaneliği olduğu, Hamas'ın bu cephaneliğe ulaşmak için Mursi'den izin istediği ve cevap beklediği iddia edildi.

20:15: İsrail donanması Gazze sahiline yakın bir yere konuşlandırıldı.

20:11: Haaretz gazetesi İsrail'in Filistin'den atılan 2 füzeyi engellediğini iddia etti.

20:10: İşgalci Cumhurbaşkanı Peres Obama ile görüştü, Mahmud Abbas Arap Birliğini acil toplantıya çağırdı.İşgalci İsrail polisi ülkedeki alarm seviyesini artırdı.

Sabra mahallesinin bombalanmasından sonra hastaneye getirilen yaralı bebek şehid oldu

20:05 : İsrail donanması Gazze'nin kuzeyini bombalıyor..
19:50 Hamas Lideri Mahmood al-Zahar'ın evinin yakınında büyük bir patlama meydana geldi.

19 :40 Müslüman Kardeşler,Mısır halkını Cuma namazı sonrası tüm ülke çapında düzenlenecek İsrail karşıtı gösterilere katılmaya çağırdı.

19:30 bu gece saat 21:00 itibarı ile Tüm Ankaralılar İsrail'in AnkaraKonsolosluğun'da prtesto için toplanıyor...

Gazze: Saldırılar sonucu yanarak yaralananFilistinli bir çocuk !

19:10:Gazze'den İsrail tarafına yaklaşık 160 roket atıldı.

18:44:Müslüman Kardeşler, Mısır cumhurbaşkanı Mursi'den İsrail'le ilişkilerini gözden geçirmesini istedi.

18 :42: Filistin Başbakanı Dr. İsmail Heniye'nin İsrail tarafından hedef alındığı fakat yara almadan kurtulduğu ileri sürüldü...

18:40: İzzettin El-kassam Askelon ve Eskol bolgesini roketler ile vurmaya basladi. Israil bolgede kirmizi alarm ilan etti.
18:30: Son bir saatte 20'den fazla hava saldırısında, biri 7 yaşındaki bir kız çocuğu olmak üzere, 9 kişi hayatını kaybetti.

18:10 İHH, Filistin Halkı ve saldırı altında ki Gazze'ye destek icin saat 21:00'da tüm İstanbulluları Fatih Camii avlusunda buluşmaya çağırdı.... !!!

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları'nın komutanı Ahmed Caberi, İsrail uçağının düzenlediği hava saldırısında şehid oldu

İsrail'in 'en çok arananlar' listesinin üst sıralarında bulunan Caberi, Gazze şehrinde aracını hedef alan saldırıda şehid oldu.

İşgal güçlerinin hava saldırılarında şehit sayısı ise 7'ye yükseldi. Son şehid ise 7 yaşındaki Raneen Yousif Arafat.

İsrail hava saldırılarını genişletiyor

Olayın ardından İsrail savaş uçakları Gazze Şeridinin farklı noktalarına bombardman yapmaya başladı. İsrail Ordusu "tüm seçenekler açık" diyerek geniş çaplı saldırı uyarısı yaptı. Ayrıca İsrail'in güneyinde, Gazze sınırı yakınlarındaki kentlerde alarm verildi. Hamas cephesinden intikam açıklaması gelirken, İsrail Ordu Sözcüsü Avital Leibovich twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze'den yapılan roket saldırılarına karşı operasyon başlatmıştır" dedi.

Siyonist İsrail ordusu, Hamas'ın askeri lideri Ahmet el-Caberi'nin öldürülmesininGazze'ye yönelik operasyonların başlangıcı olduğunu söyleyerek katlialara devam edecekleri sinyalinide verdi.

"SALDIRILARA SESSİZ KALINMAYACAK"

Gazze'deki Filistin hükümeti Başbakanı İsmail Heniye, İsrail'in Gazze'ye düzenleyeceği saldırılara sessiz kalmayacaklarını ve böyle bir saldırıya misli ile karşılık vereceklerini açıkladı..

Gazze'de düzenlenen Arap Eczacılar Konferansı'nda konuşan Heniye, ''İsrail Gazze'ye karşı saldırılarını ve düşmanlığının çerçevesini genişletmeyi planlıyorsa, Arap dünyasında yaşanan değişimleri görmezden gelemez. Biz de onun Gazze'ye düzenleyeceği saldırılara sessiz kalmayacağız'' dedi.

İsrail'in 2008 yılında Gazze'ye düzenlediği saldırının Amerika'nın arka çıkması ve bazı Arap ülkelerinin ilgisizliğiyle gerçekleştiğine işaret eden Heniye, ''İsrail, son düzenlediği saldırılarla terörist faaliyetlerine devam ettiğini göstermiştir'' diye konuştu.

Heniye, Gazze'deki sağlık sektörünün, uygulanan ambargo, yeterli miktarda ilaç bulunamaması ve askeri çatışmalarda ölü ve yaralı sayısının artmasıyla 3 boyutlu bir ambargo içinde olduğunu vurgulayarak, ilaç harcamalarını karşılamak için aylık 2.5 milyon dolara ihtiyaç duyduklarını belirtti.