Türk halkının desteğini hep yanımızda gördük

Filistin Başbakan'ı İsmail Heniye, son Gazze saldırıları nedeniyle yardım getiren Türkiye ve Katar merkezli yardım kuruluşlarını kabul ettiği toplantıda; "Zaferimizi Türkiye halkına ithaf ediyoruz" dedi. Cansuyu Yardımlaşma Derneği Dış İlişkiler Koordinatörü Şerafettin Mollaoğlu da, İsmail Heniye'nin şahsında bütün direnen Filistin halkına teşekkürlerini iletirken Başbakan Heniye'ye, hediye takdim etti.

Türk halkının desteğini hep yanımızda gördük -

Filistin Başbakanı İsmail Heniye, Türkiye ve Katar'dan gelen çeşitli yardım kuruluşlarını kabul ettiği toplantıda Kudüs ve Filistin meselesinin, ümmetin genel durumu hakkında bilgi vermesi açısından önemli olduğunu söyledi. Son saldırılar esnasında, Türkiye halkının desteğini yanlarında gördüklerini ifade eden Heniye; "Türkiye'ye olan sevgi ve saygımızı ifade edecek kelime bulmakta güçlük çekiyorum" dedi.
Türkiye'nin selamını getirdi

Cansuyu Yardımlaşma Derneği Dış İlişkiler Koordinatörü Şerafettin Mollaoğlu yaptığı konuşmada, İsmail Heniye'ye, "Zaferiniz mübarek olsun. Türkiye halkının selamını getirdik. İsrail sizden güçlü görünüyor olabilir ama nice az kavimler, büyük kavimlere galip gelmiştir. Siz bunu başardınız. Siz ümmetin şerefini kurtardınız" dedi. Konuşmasında, Cansuyu Derneği olarak 500 bin dolarlık yardımı Gazze'ye ulaştırdıklarını ve yardım çalışmalarının hâlâ devam ettiğini söyledi. Mollaoğlu; "Size bir müjde vermek istiyorum. Yaşlı bir Yahudi, Avrupa sokaklarında para toplarmış. Nedeni sorulduğunda ise 'Büyük İsrail devletinin kurulması' için dermiş. Buraya gelmeden önce bir arkadaşım bana '4 yaşında bir kız çocuğum var. Eve gelen misafirlerden Filistin'in kurtuluşu için para topluyor' dedi.

Nesillerimiz böyle büyüyor işte. Siyonistlerin yaşlıları bu toprakların kıymetini bilirken bizim çocuklarımız bu toprakların kıymetini biliyorlar" dedi. Mollaoğlu, Gazze'de Osmanlı'dan sonra yapılan en büyük Anadolu yatırımı olan Gazze Prof. Dr. Necmettin Erbakan Yetim Merkezi'nin açılışına Filistin Başbakanı İsmail Heniye'yi davet etti.