Ebrehenin Tankları Mescidi Aksayı Yıkıyor

İsrail, Mescid-i Aksa'nın 50 metre yakınında bulunan Burak Duvarı'nın (Ağlama Duvarı) kuzeyindeki tarihi kemer ve binaları buldozerle yıkmaya başladı.

O gün kâfirler Kâbe’ye saldırmaya yeltendiğinde Allah, lütfuyla Ebabil kuşlarını fil ashabının üzerine göndererek Kâbe’yi korumuştu. Bugün ise aynı kâfirler, Müslümanların ilk kıblesine saldırıyor, başta Türkiye olmak üzere Müslüman devletler yıllardır seyirci. İslâm devletleri hiçbir şey yapmayacak ve biz de Allah’a açık ellerimiz, çaresizce Mescid-i Aksa yıkılmadan Ebabil kuşlarını mı bekleyeceğiz?

İsrail yönetimi, Mescid'i Aksa yakınlarındaki bazı tarihi binaları yıkıyor. Binaların yerine, sinagog ve polis merkezi inşa edileceği iddia ediliyor. İsrail'e ait buldozerler, dün sabah saatlerinden itibaren, Mescid'i Aksa'nın yakınında bulunan Burak sahasının kuzeyindeki tarihi bina ve kemerleri yıkmaya başladı. Yıkım çalışmalarına tepki gösteren El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklamada, 'İşgal güçleri, ikinci gününde Mescid'i Aksa'nın 50 metre uzağındaki Burak duvarının (Ağlama Duvarı) kuzeyindeki tarihi kemer ve binaları yıkmaya devam ediyor' ifadelerine yer verildi. Yıkımın tamamlanmak üzere olduğunun belirtildiği açıklamada, İsrail'in içerisinde sinagog, karşılama salonu, polis merkezi, müze ve hamamların bulunduğu çok yönlü bir kompleks bina etmeyi planladığı ileri sürüldü

Köstebek yüzeye çıktı


Dünya Müslümanlarının gözünün içine baka baka, İslâm’ın üç kutsal mekânından biri olan Mescid-i Aksa’yı alttan alta oyma çalışmalarına hız veren Siyonistlerin küstahlığı tahammül sınırlarını zorluyor. İsrail’in yıllardır yıkım amaçlı yeraltında yürüttüğü kazı çalışmaları sonunda köstebek gibi toprak üstüne çıktı! Müslüman devletlerden ciddi hiçbir tepki almamasından cesaret bulan İsrail, Mescid-i Aksa’nın avlusuna kepçe sokup duvarları yıkarak, fiili ve sembolik olarak Müslümanlarla alay ediyor.

Sinagog ve hamam inşa edec
ek

Mescid-i Aksa’nın altını oyma çalışmalarını sürdüren Siyonist İsrail buldozerleri, Mescid-i Aksa avlusundaki bazı tarihi bina ve kemerleri yıkarak yerine; sinagog, polis merkezi, müze ve hamam inşa etmeyi planlıyor. Yıkım çalışmalarına tepki gösteren El-Aksa Vakıf ve Kültür MirasıKurumu’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İşgal güçleri, ikinci gününde Mescid-i Aksa’nın 50 metre uzağındaki Ağlama Duvarı’nın kuzeyindeki tarihi kemer ve binalarıyıkmaya devam ediyor’’ ifadelerine yer verdi.

Hamas’tan acil çağrı


Kahire’de toplanan İslam Ülkeleri Zirvesi’nde çağrı yapan Hamas, Mescid-i Aksa ve Kudüs için acilen koruma önlemleri alınmasını istedi. Kudüs halkının pratik adımlarla desteklenmesi ve İsrail’in uygulamalarının açıkça kınanması gerektiğini ifade eden Hamas, BM ve uluslararası kurumlara da üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirme çağrısında bulundu. Hamas, Arap veİslam ülkelerinin Filistin direnişini desteklemek üzere ortak bir strateji belirlemelerini istedi.

Müslümanlar sadece seyirci

Mescid-i Aksa’yı yıkarak Süleyman Mabedi’ni yapmayıplanlayan dünyanın başbelası Siyonist İsrail’e karşı maalesef hiçbir İslâm ülkesi bir şey yapmıyor, yapamıyor. Başta AKP iktidarındaki Ankara ve İsrail’e komşu olan en güçlü İslâm ülkesi Mısır dâhil, bütün İslâm ülkeleri pasif; yalnızca kınıyor, boş boş tehdit ediyor, ağlıyor, sızlıyor. İsrail’e karşı ne ekonomik, ne siyasi, ne de kültürel bir yaptırım sözkonusu bile değil. Sözde Müslümanların sorunlarını çözmek için kurulan fakat İsrail’e karşı hiçbir şey yapamayan İslâm İşbirliği Teşkilatı (İİT)’ndan çıkan en büyük karar ise her zamanki gibi Filistinlilere yardım! ‘One Münit’le İsrail’e yalnızca şeklen çıkış yapan zihniyete soruyoruz: Mescid-i Aksa’yı yıkmaya azmetmiş Siyonist köpekleri durdurmak için hiçbir şey yapmayacak mısınız!?

Sinagog, müze ve polis merkezi yapılacak!

Terörist İsrail yönetimi, Mescid-i Aksa avlusundaki bazıtarihi binaları yıkarak yerine, sinagog, müze ve polis merkezi inşa etmeyi planlanıyor. Siyonist İsrail’e ait buldozerler, sabah saatlerinden itibaren, Mescid-i Aksa’nın yakınında bulunan Ağlama duvarının kuzeyindeki tarihi bina ve kemerleri yıkmaya devam ediyor. Yıkım çalışmalarına tepki gösteren El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Kurumu’ndan yapılan yazılı açıklamada da, ‘’İşgal güçleri, ikinci gününde Mescid-i Aksa’nın 50 metre uzağındaki Ağlama duvarının kuzeyindeki tarihi kemer ve binaları yıkmaya devam ediyor’’ ifadelerine yer verildi. Yıkımın tamamlanmak üzere olduğunun belirtildiği açıklamada, teröristİsrail’in içerisinde sinagog, karşılama salonu, polis merkezi, müze ve hamamların bulunduğu çok yönlü bir kompleks bina etmeyi planladığı belirtildi. Tel Aviv yönetimine bağlı Kudüs Belediyesi, geçen sene yerleşim kurumlarının işbirliğiyle Arap sokaklarına İbranice isimler verilmesi, sinagog inşa edilmesi ve Ağlama Duvarı yakınlarındaki binaların restorasyonuna izin vermişti.

Müslümanlar Siyonist oyununa geliyor


Ankara’nın, ABD’nin terörist ilan ettiği her grubu aynen terörist olarak görmeyi ve onlara yardımı ‘terörizme yardım ve yataklık’ olarak suç unsuru saymayı öngören bir yasa tasarısını onaylamak üzere olması ise konunun başka vahim bir tarafı. Böylece dünyanın laneti Siyonist İsrail terörüne karşı tek başına mücadele veren Hamas’a ve benzeri direnişhareketlerine ABD ile aynı pencereden bakarak, onları ‘terörist’ konumuna getirmek ve böylece mücahit Hamas ve Filistin halkına desteği kesme planı da Siyonistlerin oyunu.

Filistin halkının çok şey beklediği Türkiye’nin bu oyuna gelmesi Müslümanların çaresizliğinin fotoğrafı. Haberlerde yapılan manipülasyonlar da işin başka bir boyutu. Yılların “Esad”ını hakaret için“Esed”e çeviren zihniyet şimdi de İsrail-Filistin haberlerinde herkesin Ağlama Duvarı diye bildiği yerin adını Burak Duvarı olarak servis edip sinsice bir“sevimlileştirme” harekâtı başlatmış durumda. Müslümanların büyük zafiyetinden yararlanan terörist İsrail, işgal, katliam, zulüm, yıkım ve terörüne en büyük desteği maalesef yine Müslümanlardan görüyor!

Siyonistlerin ilk yıkımı değil

Terörist İsrail ordusu, 28 Ocak’ta izinsiz olduğu gerekçesiyle Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan Mahallesi’nde Filistinlilere ait bir ev ve üç bahçeyi kullanılamaz hale getirmişti. Tel Aviv yönetimi, geçtiğimiz ay Batı Şeria’nın El-Halil kentinde bir camiyi yıkmış, 26 Aralık 2012’de ise Beytüllahim, El-Halil ve Nablus kentlerinde Filistinlilere ait 51 ev için yıkım kararı almıştı. İsrail önceki gün de ruhsatsız olduğu gerekçesiyle bir Filistinli ailenin evini daha yıkmıştı.