"Aranızda katil var mı?"
Fethiye'de özel bir ilköğretim okulunda öğrencilerle buluşan TEMA Vakfı kurucusu Karaca, "Coca Cola içmiyorum, içenler de katildir. Çünkü her kola içtiğimizde Amerika'ya pay gidiyor. Onlar silah üretiyor ve Afganistan'da, Irak'ta çocukları öldürüyor. Yani Coca Cola içince siz de katilsiniz." dedi. 02/04/2010
TEMA kurucusu Hayrettin Karaca, Fethiye'de özel bir ilköğretim okulunda öğrencilerle buluştu. TEMA Fethiye Şubesi Başkanı Okyay Tirli ile okula gelen Karaca, çocuklarla ders yaptı. Neşeli bir ortamda geçen ders sırasında Karaca zaman zaman zor anlar yaşadı.
Öğrencilerin gürültü yapmasından rahatsız olan Karaca, çocuklara "Aranızda katil var mı?" diye sordu. Karaca, 'hayır' cevabını alınca kola içenlerin katil olduğunu ifade ederek, "Coca Cola içmiyorum, içenler de katildir. Çünkü her kola içtiğimizde Amerika'ya pay gidiyor. Onlar silah üretiyor ve Afganistan'da, Irak'ta çocukları öldürüyor. Yani Coca Cola içince siz de katilsiniz." dedi.
Konuşması boyunca Amerika aleyhine ağır eleştirilerde bulunan Karaca, öğrencilerden kola içmemeleri yönünde söz aldıktan sonra okuldan ayrıldı.
(Kaynak: CHA)
7