İsrail nasıl cezalandırılabilir?


1- Siyasî boykot yaparak. Türkiye Tel-Aviv'deki elçisini geri çekmiştir.
2- İktisadî, ticarî, mâlî yani finansla ilgili boykot. Türkiye'nin bunu yapması çok zor. Krizden sonra bile ticarî-iktisadî ilişkiler sürüyor.
3- Dünya çapında İsraili kınayan propaganda yapmak, insanlığı harekete geçirmek. Bu konuda İsrail gerçekten kendi kalesine gol atmıştır. Hemen hemen bütün dünya onu lanetlemekte ve kötülemektedir.
Uyarı: İsrailin patlatacağı veya onun yüzünden patlayacak 3'üncü dünya savaşında on milyonlarca insan ölecek, büyük yıkımlar olacak, korkunç acılar çekilecektir. Türkiyelilerin bunlara hazır olmaları, tedbir almaları gerekir. Gaflet edilmesin.
Gazze için çalışan ihlâslı Müslüman kardeşlerimi canu gönülden tebrik ediyorum. Bu yolda şehid olanlara rahmet diliyorum. ALLAH Teâlâ gayretlerini artırsın, onlara ilahî tevfik versin. Onlara duacıyız. Filistine, Gazze'ye yardıma devam... Dünyanın başka yerlerindeki mesela Doğu Türkistan'da, Çeçenistan'da, Birmanya'nın Arakan bölgesinde, Somali'deki mazlum kardeşlerimizi de sakın unutmayalım. Başta Filistin ve Gazze Müslümanları olmak üzere dünyanın her yerindeki mazlum ve mağdur Müslümanlarla ilgilenelim, gücümüz yetiyorsa yardım edelim, yetmiyorsa onların davalarını ve haklarını insanlığa duyuralım. Buna da gücümüz yetmiyorsa kötülere ve kötülüklere kalben buğz edelim.
Ey benî İsrail! Ey benî vahşet! Ey vicdanı tefessüh etmiş zalim el! Bu zulmün nerede biter, nasıl sonuçlanır bilinmez. Ama Hz. Peygamber (S.A.V.) Efendimizin bildirdiği gerçeklerdendir ki, seninle Müslümanlar arasında ahir zamanda kıyasıya bir savaş çıkacaktır. Bu savaşı İsrail kazanabilir mi? Kazanmayacağına dair sahih hadis-i şerifler vardır. Bugün bebekleri katlediyorlar, fosfor ve misket bombası kullanıyorlar; kadınları, ihtiyarları, yaralıları vahşice öldürüyorlar. Yarın aynı şeylerin kendi başlarına geleceğini düşünmüyorlar. Bakın Ebû Hüreyre (R.A.)'den rivayete göre Hz. Peygamber (S.A.V.) Efendimiz ne buyurdu:
"Müslümanlarla Yahudiler arasında kanlı bir savaş olmadıkça kıyamet kopmayacaktır. O savaşta Müslümanlar galip gelecek ve Müslümanlar Yahudileri tamamıyla kırıp mahvedecek! Hatta onlardan bir Yahudi bir taş, bir ağaç arkasına saklansa bile, taş parçası veya ağaç da dile gelerek: 'Ey müslüman, Ey ALLAH'ın kulu! Arkamda bir Yahudi vardır, Hemen gel de onu öldür! diyecektir. Yalnız Garkad ağacı müstesna! Çünkü o yahûdilerin ağaçlarındandır." (Müslim, Fiten:82)
Muhbir-i Sâdık Hz. Peygamber (S.A.V.) Efendimiz böyle haber vermiştir. Eninde sonunda, gerçekleşecektir. Bu hadis-i şerifin müjdelediği günler bir adımdan daha yakındır, inşaallah... Şimdilerde, nihâî sonlarına kavuşacakları mahall-i Mev'ûd'da toplanmaya devam ededursunlar. Hakimiyetleri altında bulunan her yere garkad ağacı dikedursunlar.
Bu savaşın fitilini sen çektin! Ama ne esef vericidir ki, şimdilik sana hadis-i şerifte bildirildiği gibi haddini bildirecek Müslüman yok ortada! Bu gün sana güç kullanan yok! Bu gün seni tokatlayan yok!
Ama unutma! Müslümanlar sabırlıdırlar! Müslümanlar akıllıdırlar! Müslümanlar yolun bir olduğunu, bir ve diri olmaları gerektiğini bilirler! Birbirlerinin dostu ve kardeşi olduklarını bildikleri gün, hakta, hukukta, adalette, fende, teknikte, güvenlikte birbirlerine yardımcı olmaya, güç olmaya inandıkları gün, kardeşçe ve dostça dirliğe ve birliğe önem verdikleri gün... Onlardan kork! Kork ve bu gün ileri gitme! Çocuk kıyımına bir son ver! Bu çocukların kanı sadece seni değil, dünyayı boğar!


Mehmet Talü

araştırmacı yazar