+ Cevap Ver
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Ey Belamlar Çekin Kirli Ellerinizi Kurbanımızdan

 Dini Gün ve Gecelerimiz Katagorisinde ve  Kurban ile lgili sorular Forumunda Bulunan  Ey Belamlar Çekin Kirli Ellerinizi Kurbanımızdan Konusunu Görüntülemektesiniz.=>Bir İslam devletinin, ya da ümmetin biat ettiği otorite bir halifesinin bulunmaması, nedeniyle İslam toplumunda kargaşa sürmekte, İslami kavramlar, ehil ve hatta Müslüman olmayan kimseler tarafından çarpıtılmaktadır. Müslümanlar için önemli olan günlerde bu belamlar, küfrün borazanlığını yapan televizyon kanallarına çıkartılarak konuşturulmakta, bunların kirli dilleriyle İslami kavramlar tahrif edilmektedir. Aslanın olmadığı ...

 1. #1
  Üst Düzey Yönetici MuHaMMeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesajlar
  3.556
  Tecrübe Puanı
  13

  Standart Ey Belamlar Çekin Kirli Ellerinizi Kurbanımızdan

  Bir İslam devletinin, ya da ümmetin biat ettiği otorite bir halifesinin bulunmaması, nedeniyle İslam toplumunda kargaşa sürmekte, İslami kavramlar, ehil ve hatta Müslüman olmayan kimseler tarafından çarpıtılmaktadır. Müslümanlar için önemli olan günlerde bu belamlar, küfrün borazanlığını yapan televizyon kanallarına çıkartılarak konuşturulmakta, bunların kirli dilleriyle İslami kavramlar tahrif edilmektedir.

  Aslanın olmadığı yerde çakallar ya da sırtlanlar ortalığı kaplar misali, otorite bir İslam halifesinin olmayışını fırsat bilen çakal kılıklı müşrik, münafık, fasık ve kafir sıfatlı samiri soylu belamlar, inanan insanları saptırmak için ağız birliği yapmışçasına hep birlikte küfürlerini kusmakta, İslami kavramları, hatta Kur’ani gerçekleri çarpıtmaya çalışmaktadırlaKur’an, Rabb’imizin de bildirdiği üzere, apaçık bir kitaptır ve akıl nimetinden mahrum olmayan, zekasıyla arasında mesafe bulunmayan, sapıklığı ve şirki imanına bulaştırmayan her insanın anlayacağı kadar açık ve nettir. İnsanların hayatını düzenlemek için indirilen Kur’an’ın anlaşılmaz olması zaten mümkün değildir. Kullarını en iyi tanıyan yüce Allah (cc), elbette kullarının neyi nasıl anlayacaklarını çok iyi bilir ve onlara ona göre hitap eder.

  Tevhidi esasları ilke edinmiş, imanına şirk bulaştırmamış, Rabb’ini razı etmeyi her şeyin üstünde tutan Müslümanlar, Rab’lerinin kendilerine bildirdiği vahyi prensiplerin ne olduğunu, kendilerinden ne istediğini çok iyi bilirler. Vahyi esaslardan hangisinin farz, hangisinin sünnet ya da müstehap olduğunu bilen Müslümanlar, belamların saptırmalarına aldırış etmeden yaşantılarını Tevhidi esaslara göre düzenlerler ve ona göre hareket ederler. Ancak İslam ümmeti içerisinde, inandıklarını ifade etmelerine rağmen, dinlerinin kendilerinden ne istediğini pek fazla bilmeyen insanlar da bulunmaktadır. Samiri soylu Farz ve sünnetin ne olduğunu kavrayamayan samiri soylu belamlar, kendi bulundukları konumu düşünmeden, geçtikleri kameralar karşısında, bu kavramlar üzerinde kılıktan kılığa girerek demagoji yapmaktadırlar. Bu kimseler, aslında kendi gayri İslami konumlarını meşrulaştırmaya çalışmaktadırlar.

  Şu gerçek herkes tarafından iyice bilinmeli ki, İslam nokta-i nazarında müşrik, münafık ve fasık olan bir kimse, İslami esaslar hakkında konuşma, Kur’ani kavramları açıklama hakkı yoktur. Çünkü yüce Kitabımız Kur’an’ı Kerim, onların İslam’a hizmet edemeyeceklerini bildiriyor ve Allah’ın dinine ancak mü’minlerin hizmet edebileceklerini haber veriyor.

  “Müşrikler, nefislerinin küfrünü göre göre Allah'ın mescitlerini şenlendiremezler. Onların yaptıkları işler boşa çıkmıştır ve onlar, ateşte sürekli kalacaklardır.

  Allah'ın mescitlerini, ancak Allah'a ve ahiret gününe inanan, namazı kılan, zekatı veren ve Allah'tan başka kimseden korkmayanlar şenlendirirler. Onların, doğru yolu bulanlardan olacakları belamlar, işte bu inanan insanları, dinlerinde kuşkuya düşürmek için uğraşmaktadırlarr. Belamların yapacakları en hayırlı iş, öncelikle imanlarına karıştırdıkları şirkten arınmak, tevbe edip yüce Allah’a halis bir şekilde yönelmektir. Bunu yapmadan onların Allah’ın dini hakkında konuşmaları, İslam nokta-i nazarında mümkün değildir.

  İslami esaslara insanları davet etmek, infak yapmak ve kimi İslami faaliyetlerde bulunmak için egemenliği altında yaşadıkları zorba tağuti sistemlerden izin alan kimseler, imanlarına şirk bulaştırmış, şirke düşmüşlerdir. Yüce Allah (cc), nasıl iman edileceğini, ibadetin ve davetin nasıl yapılacağını çok açık bir şekilde bildirmiş, peygamberlerini, bu bildirilen Tevhidi esasların örnekliğini insanlara göstermeleri için görevlendirmiş ve iman edenlerden bu peygamberleri örnek edinmelerini istemiştir.

  “Andolsun Allah'ın Elçisinde sizin için Allah'a ve ahiret gününe kavuşmaya inanan ve Allah'ı çok anan kimseler için, (uyulacak) en güzel bir örnek vardır.” (Ahzab, 21)

  “İbrahim'de ve onunla beraber bulunanlarda sizin için güzel bir örnek vardır; onlar kavimlerine ‘Biz sizden ve sizin Allah'tan başka taptıklarınızdan uzağız. Sizi(n taptıklarınızı) tanımıyoruz. Siz, bir tek Allah'a inanıncaya kadar sizinle bizim aramızda sürekli bir düşmanlık ve nefret belirmiştir’ demişlerdi. Yalnız İbrahim'in babasına: ‘Senin için mağfiret dileyeceğim, fakat Allah'tan gelecek bir şeyi senden savamam’ demesi hariç. ‘Rabbimiz, sana dayandık, sana yöneldik. Dönüş sanadır!” (Mümtehime tağuti sistemden beslenen ne kadar samiri soylu belam varsa hepsi bu konu üzerinde ahkam kesmekte, kimi belamlar kurbana farz derken, kimileri de sünnet olduğunu söylemekte, kimi samiri soylular ise, kurbanın olmadığını iddia etmekte, ya da dillerini eğip bükerek kurbanlık hayvanlara eziyet edildiğini saçmalamaktProf. Hüseyin Hatemi diyor ki: “Kesilen hayvanın ne kanı ne eti Allah'a erişir. O halde Kurban Bayramını kavurma şölenine çevirmeyelim. Çünkü kurban terimi Allah'a yakınlaşma vesilesidir. İlkel şartlarda koyunun kesilmesi demek değildir.” Hatemi'ye göre, kurban kesileceğine yoksullara yardım edilmeliymiş. Prof. Hüseyin Hatemi belamı, şeytan (aleyhillane) gibi sağdan girmekte ve “Kesilen hayvanın ne kanı ne eti Allah'a erişir. O halde Kurban Bayramı'nı kavurma şölenine çevirmeyelim.” demektedir. Bu ne demek, kurbanlarımızın etleri ve kanları yüce Allah’a ulaşmayacağına göre, o halde kurban kesmeye ne gerek var, bunun yerine fakirlere yardım edilsin. Bu tam da şeytani bir mantık, Müslümanlar arasında bu güzel kurban geleneğini kaldırmaya yönelik bir Dün başörtüsünün İslam’da olmadığını iddia ediyorlardı, bugün de kurban kesmeyi kaldırmaya çalışmaktadırlar. Tarihi süreçte onların ataları olan Samiri de onlar gibi vahyi esasları bozmaya çalışmıştı, ancak başarılı olamamıştı ve zillet içerisine düşmüştü. Samiri’nin bugünkü nesli de ataları gibi dünya ve ahirette zillet içerisine düşecekler ve cehennemde atalarının yanındaki yerlerini alacaklardıSamiri soylu bir başka belam da Yaşar Nuri Öztürk’tür. Bu belam da, şeytan (aleyhillane) gibi sağdan yanaşarak diyor ki: “Kurban Bayramı yoksulların, varlıklılardan pay aldığı bir bayramdır. Hayvan kesim bayramı değildir. Hayvan kesimi yoksula pay çıkarmanın bir şeklidir. Ameliyat parası bulamayana kurban eti yerine o etin tutarı kadar para vermek Kur'an'ın ruhuna ve isteklerine daha uygun bir kurban (Allah'a yaklaşma aracı) olacaktır..”

  Müslümanlardan hiç kimse, Kurban Bayramına hayvan kesme bayramı demiyor. Ancak şeytanın insan cinsinden olan bu yardımcısı da tıpkı şeytanın diğer yardımcısı Hatemi gibi meseleyi önce hayvan kesimine indirgemekte, daha sonra bunun ortadan kaldırılmasını önermektedir. Tıpkı daha önce kendi eşlerinin başörtüsüz oluşlarını meşrulaştırmak için başörtüsünün İslam’da olmadığını iddia ettikleri gibi.mantıktıradırlar. İşte bu belamlardan bazılarının kurban konusundaki derin(!) görüşleri: Şu bir gerçektir ki, Müslümanlar elbette fakirlere sadaka vermeyi, zekatı ödemeyi bir ibadet olarak yerine getirirler; ancak kurban kesmenin İslam’da ayrı bir yeri ve önemi vardır ve bu, Müslümanlar için çok önemlidir. Kurban Bayramı zamanlarında, fakirlere yardım etmeyi gündeme getiren bu belamların amacı fakirlere yardım etmek değildir; hatta fakirler umurlarında bile değildir. Onlar, bu yolla İslam’ın bir ibadetini kaldırmaya çalışıyorlar. bu televizyon maymunlarından biri de Zekeriya Beyaz adındaki şövenist ve ateist kişidir. Kendisi Müslüman olmayan bu televizyon maymunu cahil kişi, zorba sistemin kendisine verdiği unvan için, ablak ve aptal oluşuna bakmadan ikide bir televizyon kanallarına çıkmakta, kıt aklı ile İslami konularda konuşmakta/konuşturulmaktadır. İzleyenlerin bol bol gülüp dalga geçtikleri, Müslümanların muhatap almadıkları bu medya maymunu şövenist, konuştukça bilgisizliğini ve cahilliğini daha net ortaya koymakta, küçüldükçe küçülmekte, hatta çukurlaşmaktadır.İslami değerler konusunda, son olarak da kurban hakkında yapılan programlarda, sistemli bir şekilde sürdürülen tartışmaların amacı, öncelikle inanan insanların manevi hassasiyetlerini yok etmeye yöneliktir. İkincisi, İslami değerleri hafife alarak bunlarla alay etmektir. Üçüncüsü, İslami konu ve kavramları ayağa düşürmek, seviye ve zeka düzeyleri sıfır noktasında olan kimseleri ön plana çıkararak bunları sürekli bir şekilde toplumun önünde tutmaktır. Dördüncüsü, (ki bu, en önemli nedendir) Müslümanların ve inanan Anadolu halkının dikkatlerini, zulüm sistemi üzerinden başka tarafa çekerek, zulüm düzenlerini daha rahat bir şekilde sürdürmektir.

  Son zamanlarda küfrün borazanlığını yapan medyada, kurban konusunda yapılan sistemli saptırma çalışmalarında kurbanın önce “vacip mi, sünnet mi olduğu” tartışması başlatılmış, arkasından “kurban yerine yoksullara para verilmesi” gündeme getirilmiş, şimdi de “tavuk ya da balığın da kurban yerine geçeceği” saçmalıkları ortaya atılmıştır.
  Konu MuHaMMeD tarafından (11-13-2010 Saat 03:56 PM ) değiştirilmiştir.

+ Cevap Ver

Benzer Konular

 1. Çekin ellerinizi yüreğimden
  By teSnim in forum Serbest Bölüm
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 10-13-2012, 03:30 PM
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-30-2012, 05:27 PM
 3. açın ellerinizi semaya...
  By LeBBeyK in forum Dualar
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12-30-2011, 05:58 PM
 4. Kirli sakal bırakmak hakkında soru cevaplar
  By Karani in forum Soru ve Cevaplarla İslam
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-20-2011, 01:16 AM
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-27-2010, 12:26 AM

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
^

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379