Alem-i İslam için dua vakti.

Ya Rab! Alem-i İslam’a birlik olmayı nasip eyle. Müslüman ülkelerin uyanmasını Kur’an’a sarılmasını ve yekvücut olmasını nasip eyle. Ülkelerdeki iç karışıklıkları gider.

Ümmeti bölüp parçalamak, Müslümanları birbirine düşürmek isteyen hain düşmanlarımızın oyunlarını boz, onları kendi kazdığı kuyulara düşür! Müslümanlar arasındaki kardeşlik ruhunu güçlendir, şeytanca yakılan fitne ateşlerini söndür! İslam ülkelerinde barış ve istikrarın tesis edilmesini, terör ve anarşinin yok edilmesini nasip eyle. Devlet yöneticilerini İslam’a hizmetkar eyle.

Şu an Doğu Türkistan’da, Filistin’de, Arakan’da, Suriye’de, Çeçenistan’da, Mısır’da, Afganistan’da, Burma’da ve daha ismini sayamadığımız uzak diyarlarda “Rabbim Allah’tır dedikleri için dövülen, sövülen, tecavüz edilen, diri diri yakılan, esaret altında inleyen kardeşlerimize yardım eyle.
...
“Mü'minler ancak kardeştir.” fermanınla bizleri kardeş ilan ettiğin başta ülkemizdeki sıkıntıda olan kardeşlerimizi ve tüm Alem-i İslam’daki mazlum kardeşlerimizi dualarımızda unutmamamızı nasip eyle.

Birbirinin derdiyle dertlenen Müslümanlardan eyle bizleri.

Âmin Âmin Âmin

sorularlaislamiyet