Güneşteki Lekeler.

Bu resım kucultulmustur.Gercek boyuta donmek ıcın tıklayın.Orjınal boyut 512x512Risale-i Nur Külliyatından Sözler kitabındaki 10 ncu Sözden Bir Alıntı :

...........
İkinci: Veya ziyâ metâını neşretmek ve zeminin kafasına ziyâyı zulmetle münâvebeten sarmakla muvazzaf bir memur olduğunu; ve her akşam o memura metâını dahi toplattırıp, gizlendiği gibi; kâh olur bir bulut perdesiyle alışverişini az yapar, kâh olur ay onun yüzüne karşı perde olur, muâmelesini bir derece çeker. Metâını ve muâmelât defterlerini topladığı gibi, elbette o memur, bir vakit o memuriyetten infisâl edecektir. Hattâ hiçbir sebeb-i azl bulunmazsa, şimdilik küçük, fakat büyümeye yüz tutmuş yüzündeki iki leke büyümekle, güneş, yerin başına izn-i İlâhî ile sardığı ziyâyı emr-i Rabbânî ile geriye alıp; güneşin başına sarıp, "Haydi yerde işin kalmadı," der. "Cehenneme git, sana ibâdet edip, senin gibi bir memur-u musahharı sadâkatsizlikle tahkir edenleri yak" der, fermanını lekeli siyah yüzüyle, yüzünde okur.

Bilindiği üzere güneşteki lekeler, çok gelişmiş teleskoplar yardımıyla yaklaşık 20 yıl kadar önce tespit edilmiştir. Oysaki 10 ncu söz 1928 yılında Barlada yazılmıştır. Yani güneşteki bu lekelerin bilim tarafından tespitinden aşağı yukarı 60 yıl önce. Bu arada resimdeki lekelerin sayısı sizi yanıltmasın, bu lekeler sabit değildir ve artma eğilimi göstermektedir. Tespitin yapıldığında ALLAH-u Alem iki idi.

Dostlar neye sahip ve şahid olduğunuzun farkında mısınız ?