Bel Boyun Ve Sırt Ağrısı sebepleri

Fibromiyalji uzun süreli bel boyun ve sırt ağrılı noktaların oluşması ve yayın ağrı sendromudur. Sabah tutulmalar, uykuda bozukluklar, yorgunluk hissi ve uyuşmalar bu rahatsızlığın genel özelliğidir. Teshiş etmek genelde geç olur. Bu hastalığın belirtileri şöyledir ;

Yaygın ağrı ve tutukluk, duyarlı noktalar, yorgunluk ve hafıza bozukluğu, Konsantrasyon eksikliği, uyku bozukluğu, baş ağrısı, stres ve karın ağrısı belli özellikleridir. Açıklamak gerekirse ;

Ağrı Ve Tutuklul : bu ağrı genellikle boyunda, sırtta ve belde oluşur. Yorgunluk, fazla fiziksel aktivite, soğuk hava ve uykusuzlukta ağrı artar.
Duyarlı Noktalar ; Bel, boyun ve sırtta el ile bastırıldığında ağrıyan noktalardır.
Yorgunluk ve hafıza bozukluğu ; İnsan kendisinin yaşamını etkileyecek kadar aşırı yorgun hisseder. Güne yorgun bir şekilde başlarlar.
Uyku Bozukluğu ; Hastalar hastalığın büyük bir kısmını uykusuzlukla geçirir. Uyusa bile sabah uyanınca kendisini aşırı yorgun hisseder.
Baş Ağrısı Ve Stres : migren tarzı baş ağrısı hastaların çok sık söyledikleri bir beilirtidir. Depresyon belirtileri yorgunluk ve panik atak sıkça görülür.