Kilolu Bayanlarda Etek ve Pantolon Seçimi


Kilo bayanların zaman zaman kıyafet bulmaları büyük problem olur. Özel geceler için olsun, günlük kullanım için olsun beğendikleri kıyafetlerin kendi bedenlerine göre olanlarını bulmadıklarında kilolarına lanet ederler. Şişman kadınların da şık ve güzel görünmek haklarıdır. Bu yüzden onlar için üretilen büyük beden kıyafetler sınırlıda olsa vardır. Fakat çoğu zaman bu bayanlar yanlış giyindikleri için kendilerini daha da kilolu gösterebilmektedirler. Fakat şimdi onlar için vereceğimiz tavsiyeler sayesinde hem kendilerini daha iyi hissedecek hem de kilolarını gizleyerek daha da zayıf ve zarif gözükecekler.


Öncelikle şişman kişilerin pantolon seçimleri, son zamanların modası düşük bel kesinlikle olmamalıdır. Yüksek bel pantolon seçmeleri, göbek ve karın bölgesindeki fazlalıkların toparlanmasını sağlayacaktır. Düşük bel tercih ettiklerinde o bölgeler daha çok ortaya çıkmakta ve olduğundan da şişman göstermektedir. İsteğe bağlı olarak yine kemerli ya da kemersiz yüksek bel kullanılabilir. Yine büyük beden giyinen hanımların pantolonlarının paçalarının geniş değil aksine klasik kesim paça şeklinde olması gerekir. Kot giymek istediklerinde de yine tıpkı kumaş pantolonda tavsiye edilen kesimde bir kot giyilmelidir. Yine lycralı kot tercih etmeleri fazlalıklarını gizlemede önemli bir adım olacaktır.

Pantolonlar kadar eteklerde bayanların vazgeçilmezidir. Kilolu bayanların eteklerde tercih edeceği modeller dar kesim eteklerdir. Bol kesim eteklerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Bol kesim etekler daha geniş göstereceği için tavsiye edilmemektedir. Dar kesim eteklere değişik havalar katılarak çeşitlendirilebilir. Böylece hanımların tek tip etek giymelerinin verdiği sıkıntıdan kurtulmuş olacaktır.

islami Sohbet - Dini Sohbet