+ Cevap Ver
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Haydi insanlığın kurtuluş mücadelesine

 Islamseli.Net Katagorisinde ve  Serbest Bölüm Forumunda Bulunan  Haydi insanlığın kurtuluş mücadelesine Konusunu Görüntülemektesiniz.=>Insani ilgilendiren her hareketin, her ideolojinin, her sosyal faaliyetin bir ÇAGRISI vardir. Hatta bu çagri vakiasini, bütün canlilara tesmil edebiliriz. Öldürülmüs olan bir yilani, iskelet haline getirinceye dek yiyen milyonlarca karincayi nasil GÖREVLI KARINCA göreve çagiriyorsa; koyun sürüsüne saldirma eylemini de HABERCI KURT baslatiyor. Eglence olsun için bir gladyatörü digerine ...

 1. #1
  Paylaşımcı Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Yaş
  29
  Mesajlar
  1.368
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Haydi insanlığın kurtuluş mücadelesine

  Insani ilgilendiren her hareketin, her ideolojinin, her sosyal faaliyetin bir ÇAGRISI vardir. Hatta bu çagri vakiasini, bütün canlilara tesmil edebiliriz.

  Öldürülmüs olan bir yilani, iskelet haline getirinceye dek yiyen milyonlarca karincayi nasil GÖREVLI KARINCA göreve çagiriyorsa; koyun sürüsüne saldirma eylemini de HABERCI KURT baslatiyor.

  Eglence olsun için bir gladyatörü digerine ,yada bir aslana öldürten nasil Roma kralinin asagi, yada yukari kalkan parmagi ise,milyonlarca esiri tonlar agirligindaki taslar altinda ezilip can vermeye zorlayan ve bu insan vücutlari üzerinde piramitler insa ettiren de Firavunun EN BÜYÜK RABBINIZ BENIM! diyen dilidir.

  Böylece dil ve el ÇAGRI dedigimiz olgunun bir aleti olmus oluyor.

  Put heykellerine tapma yada saygi gösterme törenlerine karsi isyan edip, tevhidi haykiran Hz. Ibrahim’in heykelleri paramparça eden baltayi tutan ve onun eyleminin çagrisi olan nasil eli ise; onun temsil ettigi dini ,yani hayat nizamini ,yani tüm diktatörlükleri ,despotizmleri, halklari ezme sistemlerini, yasa koyma hakkini kendisinden baskasina vermek istemeyen, diledigi görüsleri kanunlastiran, kendisine karsi alternatif tanimayan, Allah’in buyruklarini dahi kendi politikasina alet ettigi “ahlak ve fazilet” yönleri hariç ayaklari altina alip, SIZI ALLAH’IN KITABI YÖNETECEKMIS, ÖYLE MI ? diye ezdigi halka bagiran ve Ibrahim’i atese atin diyen NEMRUT’UN ÇAGRISIDA dilidir.

  Allah’tan baskasinin hükümlerine boyun egmemeleri için, insanligi uyaran Hz. Zekeriya(A.S)’in çagrisi nasil dili ise; “Kosun kendisine peygamber diyen ve kanunlarimiza,beseri kanunlar deyip tanimayan Zekeriya burada, bu agaç kovuguna saklanmis haydi onu öldürelim” deyip Allah’in peygamberini o agaç kovugunda testere ile biçen Yahudilerinde çagrilari, testere kapzasini tutan elleriydi.

  Insanlik tarihi, birbirine zit iki ÇAGRI sistemi üzerinde olusur.

  HAK ÇAGRISI: Yani adalet çagrisi, yani tüm sömürge çarklarina dinamit yerlestiren, ezilen insanlarla olup ,onlari, sifatini tasidiklari INSAN seviyesine yükseltmek isteyen diktatörlere boyun egmeyen, halkini aç birakip, devletinin her kösesinde kendisine köskler, saraylar yaptiran firavunlara, nemrutlara, sultanlara, baskanlara DUR! diyen ulvi ve ilahi çagri,peygamber çagrisi.
  Hak-hukuk tanimayan, kendisinden baskasina insan gözüyle bakmayan,insanlarin kendisine kulluk etmelerinden zevk alan ve bu sekilde egilip etek öptükleri,onlarin borularini öttürdükleri için onlara payeler,makamlar veren; bu suskunluk, yada köleliklerine karsi uyduruk kadrolar ihtar edip halkinin ekmek bulamama pahasina da olsa-sirf iktidarlarini sürdürebilme gayesiyle bu usaklarina büyük maaslar baglayan, öldükten sonra konmak üzere milyarlar harcayarak piramitler yaptiran ve nihayet bütün insanlari diledikleri gibi sömürebilmek için onlari, kendi buyrultu ve dogrultulari altinda birlik-beraberlige çagiran; en ufak bir itirazda (vicdan yargilari olmadigi için) masum insanlar üzerine atom ve napalm bombalari yagdiran zihniyetin ve uydularinin çagrisi.
  Insanlik tarihindeki ilk fesat olayindan günümüze dek,bu ikinci çagrinin mantigi degismemistir. Al-

  lah’a ragmen Allah’a inananlari ez; insan olmalarina ragmen,onlara hayvan deyip ye...!

  Hak dedigimiz birinci çagrinin en son ve en mükemmel sedasi da, on bes asirdir o insanlarin, pamuk tikali kulaklarina çarparak, geri dönen EZAN’ dir.


 2. #2
  Paylaşımcı Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Yaş
  29
  Mesajlar
  1.368
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Cevap: Haydi insanlığın kurtuluş mücadelesine

  "ALLAHU EKBER” diye baslar ezan ve dört defa tekrar eder ayni sözü. Allahu Ekber, Allah en büyüktür!
  Sen ey dogu; sen ey Bati, sen ey Güney ve sen ey Kuzey duy, dinle ve bil ki, Allahu Ekber, Allah en büyüktür.!

  Siz ey dört cihet, yada yön, duyun, dinleyin ve biliniz ki, EKBER olan yani EN BÜYÜK olan ve temsil ettiginiz yer kürenin her türlü hakimiyeti Allah’indir.!

  EKBER yani EN BÜYÜK sifati sadece Allah’indir. O sifati, ondan baskasina verip, kullanmayin ki O’na ortak taniyip SIRK KOSMAYINIZ! En büyük.......spor! diye stadyumlarda bagirip, minarelerin öfkesini toplamayin ki, Allah’in emriyle gazaba gelen minareler, tepenize yikilmasin!

  ALLAHU EKBER, tek Hakim odur!Allahu Ekber, uyulacak tek merci O’ dur.!Allahu Ekber, yanilmaz kanuna sahip tek kanun O ’dur

  ESHEDU EN LA ILAHE ILLALLAH.
  Eshedü !

  Düsündüm, anladim,kalbimle kabul ettim ve dilimle söylüyorum ki: La ilahe illallah ! Allah’tan baska kainat nizamini elinde bulunduran bir baskasi yani bir ilah yoktur!Içimde putlastirdigim makam, ideoloji, ilke, parti, hizip kadin, erkek, evlat, sanatkar, sporcu, kulüp, loca, önder, sef, seks ilahlarinin tamamina “LA”deyip, inkar ederek kalbimi ve düsüncemi, ruhumu ve bedenimi. Elimi ve dilimi, “ILLALLAH” deyip Rabbimin emrine veriyorum.! Ondan baskasina güç tanimaya vesile olacak her seye “LA”deyip (hayir),kenara itiyor, O’nu yani Allah’i tek ve biricik güç ve hakim taniyarak “ILLALLAH” diyor baglaniyorum,baglaniyorum, baglandigima dair söz ve biat ediyorum ki, bütün kainat zerrecikleri sahit olsun.

  ESHEDÜ ENNE MUHAMMEDEN RESULULLAH,
  Yine düsündüm, anladim, kalbimle kabul ettim ve dilimle söylüyorum ki; Muhammed Allah’in Rasuludür, yani “ILLALLAH” deyip inandigim Allah’i bana tanitan, bana ögreten, bana sevdiren; ve Allah’in kanununa nasil uyacagimi , tatbikatiyla gösteren Muhammed s.a.s’ .dir. Yani Allah disindaki bütün güçleri (tevagit) nasil inkar edip,Allah’i ögrenmeme vesile olacak sifatlarini bana bildiren Muhammed s.a.s’dir.Yani Muhammedi ve onun sünnetlerini kabul ediyorum ki, bana Islami ögreten onlardir. “Kur’ana uyarim da, peygamberin sünnetini ister alirim ,ister almam,çünkü Muhammed arapti ve arap zevkine hitap ediyordu”zihniyetinin temsilcilerine ve saçmaliklarina ragmen, kabul ediyor ve bütün dünyaya sahit olmalari için ilan ediyorum ki, ne Muhammed’siz ve nede sünnetsiz (yani Hz. Muhammed s.a.s uygulamasi olmaksizin) ISLAM anlasilir.! Çünkü sünneti inkar etmek, Hz. Muhammed s.a.s tanimamak da Allah’i inkar etmenin baska bir yoludur. Ben ise , MUHAMMED’I ALLAH’IN RASULÜ VE DAVAMIN LIDERI VE TEK LIDERI OLARAK TANIYORUM.!


 3. #3
  Paylaşımcı Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Yaş
  29
  Mesajlar
  1.368
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Cevap: Haydi insanlığın kurtuluş mücadelesine

  HAYYE’ALA’S-SALA!
  Haydi beseri güçleri temsil eden put heykellerini parçalayip Allah’a kosan Hz. Ibrahim gibi, Allah’a kulluk etmeye.! Haydi namaza!Haydi ibadete. Haydi secde etmeye. Seytanin igvasiyla gurur kaplamis olan beynimizi arindirip, topraga alnimizi koyarak secde etmeye.!Secde ederek hür olmaya, sahsiyet bulmaya.! Asirlarin cahili kültürleriyle yozlasmis kafalarimizi secdeye koyarak, tüm süperlerden, Batilardan, tabular- dan, makam ve mevkilerden, kölelikten, usakliktan, Amerikacilik ve Rusyaciliktan; kapitalizmlerden, komi-nizim, sosyalizm ve fasizmlerden; ezilmislikten, hor görülmüslükten,piramitlere harç, put heykellerine araç olmaktan; bizi dünya için uyandiran çalar saatten, esiri oldugumuz fabrika bacalarindan; batinin fuhus kokan kavramlarindan, Ankara’nin kirli havasindan...dan,...dan, bagimsizlasarak sahsiyetimizi bulalim secdede.!
  Haydi Allah için namaza kiyam etmeye, rüku ve sücud etmeye. Rüku ve sücut ederek tenzih ve ta’zim edelim Rabbimizi Tahiyyatta (selamlasmada). Allah’la selamlasip, miracimiza çikalim. Mü’minin miraci olan tahiyyatta, selamin sadece salih kullar için oldugunu ögrenelim. Tahiyyatta, Allah’in kendisine lütfettigi selami, bize de tesmil eden yüce peygamberimizi analim.

  Namazi bitirip, bir birimize mü’min selami verelim.!Selamdan sonra, tekrar Allah’i unutup dünya ilahinin emrine girmemek,sucu , bucu diye suçlamalarimiza son vermek ve sadece Allah davasi için olmak üzere sarilalim biri birimize sIkI sIkIya!.Taki ruhlarimiz bir birlerini duysun, taguti seytan ve görüsler bizden uzaklassin!
  HAYYE’ALA’L-FELAH,!
  Haydi kurtulusa, haydi insanligin kurtulus mücadelesine!Haydi süperlere dur demeye. Haydi tüm mustadaflarin, tüm ezilmislerin safina girmeye!Haydi Afganliyla aglamaya, Morolularla kanamaya!Haydi müstemleke kovboylariyla mücadele eden kizil deriliyi kurtarmaya. Nikaraguali bebekleri öldürmek için silah tasiyan gemiyi durdurmaya.
  Haydi dünyayi paylasamayan, kah Cenevre’de kah Izlanda’da bir araya gelip insanlikla alay eden Reagen ile Gorbaçev’in(ve tüm onlar gibilerin) insanlarin kanlari üzerinde ayakta duran ve her ayagi bir kukla baskanin omuzunda olan masalarini devirip kafalarina çalmaya. Haydi aleme “terörist”, deyip, Nikaragua gerillalarina, Lüpnandaki parali askerlere; politikasi icabi kah Markosa, kah Akinoya silah yardimi(!) yapan Amerika’nin ve ayni yöntemlerle emperyalizmi sürdüren yoldasi Rusya’nin oyunlarini bozmaya!

  Haydi tüm diktatörlerin, zalimlerin, hak yiyenlerin,ispiyoncularin, isbirlikçilerin, mütegallibenin, hirsizlarin, tefecilerin defterlerinin dürüldügü odanin kapisini aralamaya!...


 4. #4
  Paylaşımcı Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Yaş
  29
  Mesajlar
  1.368
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Cevap: Haydi insanlığın kurtuluş mücadelesine

  Haydi namazla kurtulusa; namazda durulusa ve yakarisa!Haydi iflah olmaya,haydi mü’min olmaya, ve felahin yalniz mü’min için oldugunu anlamaya!

  ALLAHU EKBER
  Allah en büyük, Allah en büyüktür!Bunu tekrar, tekrar söyle ve ne söyledigini bil ki; buna TEKBIR derler. Çok ve korkusuzca tekbir getir ki; kahrolsun müsrikler, münafiklar. Unutma ki tekbir silahidir mü’minin!
  LA ILAHE ILLELAH!Bütün ilahlara hayir, sadece Allah’a evet!Sadece O’nun gücüne, kuvvetine, iktidarina evet,O’nun disindaki tüm ilahlara ve ilahcilara hayir!

  EZAN! MܒMININ ÇAGRISI...

  KULAK VERIN BU ÇAGRIYA, KURTULUN TÜM ENDISELERDEN, STRESLERDEN, PAROLA EDINEREK KURTULUS ÇAGRISINI, ISLAMIN EZANINI!...


+ Cevap Ver

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
^

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349