Peygamber Efendimiz aleyhissalâtü vesselâm, "Soğan ve sarımsak gibi kötü kokulu yiyecekler yiyen, mescidimize gelmesin!" buyuruyor.
Soğan sarımsak yemiş bir kimsenin, camiye necaset bulaştırma ihtimali yoktur. Sadece nefesi kötü kokuyordur. Böyle olmasına rağmen camiden men edilmiştir. Çocukların ise, camiye necaset bulaştırmak ve zarar vermek ihtimali her zaman vardır. Efendimiz aleyhissalâtü vesselâm, "Camiye çocuk ve deli getirmeyin." buyurmuştur. Ehli sünnet âlimleri de bu hadisi şerif açıklarken, "Âkil olmayan yani 7 yaşından küçük çocukları, necaset bulaştırma durumu varsa, camiye getirmek haramdır. Necaset bulaştırma durumu yok ise, mekruhtur." buyurmuşlardır.
Şimdi bazı bidat ehli, cahil ve fantezi düşkünü din adamları, camilerin içine oyun alanları kurmaya, kurdurmaya çalışıyor. Bu konularda veciz (!) sözler söyleme yarışına giriyor. Çocuklar camiden uzak tutulursa, dinden soğur diyor.
Osmanlı döneminde, camilerde çocuklar için oyun alanı yoktu. Çocuklar niye soğumadı o zaman camiden? Sizler bu fikri bi tarafınızdan uyduruncaya kadar, hangi devirde müslümanlar böyle bir şey yapmış? Bu dinin peygamberi bilememiş mi bunu? Akıl edememiş mi yoksa? Çocuklar için oyun alanı yap, 500 metre mesafeden camiye yürüyerek gelip, namazı sandalye olmadan kılamayan hacı amcalar için sandalye, sıra, tabure koy, çoğu saçma sapan kampanyalar için resimli afişler as, müezzinler için özel yer yap, etrafını zincirle çevir... Oldu olacak ayyaşları camiye çekmek için bir de rakı masası kurun arka taraflara bi yere? Sizin gibi bidat ehli, cahil, sapık, fâsık kimselerin işleri kadar, bu milleti camiden dinden soğutan başka hiç bir şey yok! Camilerden pis elinizi çekin, defolun gidin başka yerde oynayın!
[Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Kayıt olmak için tıklayın]