+ Cevap Ver
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Milli Eğitim Bakanlığı Kaldırdı DİYANET DE KALDIRACAK

 Islamseli.Net Katagorisinde ve  Serbest Bölüm Forumunda Bulunan  Milli Eğitim Bakanlığı Kaldırdı DİYANET DE KALDIRACAK Konusunu Görüntülemektesiniz.=>Milli Eğitim Bakanlığı Kaldırdı DİYANET DE KALDIRACAK Hainliğin HİKAYESİ: ........ KUTLU DOĞUM HAFTASI Ülkemiz, 15 Temmuz 2016’da tarihinin en büyük ihanetlerinden, darbe girişimlerinden, kalkışmalarından birini yaşadı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’in vakarlı duruşu, gayreti, milletin müdahalesi ile muhtemelen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı yapılmak istenen bu ölüm vuruşu engellendi. Bu ...

 1. #1
  Üst Düzey Yönetici
  Üyelik tarihi
  Dec 2015
  Mesajlar
  273
  Tecrübe Puanı
  4

  Standart Milli Eğitim Bakanlığı Kaldırdı DİYANET DE KALDIRACAK

  Milli Eğitim Bakanlığı Kaldırdı
  DİYANET DE KALDIRACAK
  Hainliğin HİKAYESİ:
  ........ KUTLU DOĞUM HAFTASI
  Ülkemiz, 15 Temmuz 2016’da tarihinin en büyük ihanetlerinden, darbe girişimlerinden, kalkışmalarından birini yaşadı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’in vakarlı duruşu, gayreti, milletin müdahalesi ile muhtemelen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı yapılmak istenen bu ölüm vuruşu engellendi.

  Bu tarihten sonra Fetö belasının ne menem bir şey olduğu, on yıllardır ülke içerisine soktukları fitneler daha rahat dillendirilmeye başlandı.

  Şurası muhakkak ki Fetö en fazla, dini kullanmıştı. Ancak onun çok açık bir emeli daha vardı. Dini bir taraftan kullanırken diğer taraftan bozmak, içini boşaltmak ve Müslümanları Hıristiyanlaştırmak! Diyalog hareketinin bu manaya geldiğini bugün artık Fetö militanlarının dışında anlamayan yok gibidir.

  Diğer taraftan bu örgütün dinin pek çok noktasına öldürücü vuruşlar yaptığı da malumdur. Hutbelerden “İnned dine indallâhil İslam” (Allah katındaki tek din İslam’dır, Al-i İmran 19) ayetinin çıkarılması, Kur’an-ı Kerim’in bozuk meallerinin yaygınlaştırılması, Kelime-i şehadetle oynanması, iman esaslarının sarsılması, camilerin sıra ve masalarla donatılması gibi…

  Bunlardan biri de “Kutlu Doğum Haftası” projesi idi. Bu durumu son beş senedir TV programlarında dile getirmiştim. Ne üzücüdür ki 14 Nisan 2017 Cuma hutbesinde Diyanet bu projenin kendilerine ait olduğunu ifade etti. Gerçek böyle miydi? Yoksa hâlâ Diyanet’te bu bozuk uygulamaya devam etmek için direnen bir grup mu bulunmakta?

  Öncelikle bu uygulama nasıl başlatıldı?

  Kutlu Doğum Haftası, Prof. Dr. S. Hayri Bolay’ın teklifi ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılında başlatıldı. Bu projenin şifresini ise bugün Fetö’den tutuklu bulunan Mümtaz’er Türköne vermektedir. Türköne kendisinin de Türkiye Diyanet Vakfı’nda Yayın Kurulu üyesi olarak görev yapmaya başladığı dönemde, kurul başkanı Prof. Dr. S. Hayri Bolay ile birlikte altı kişilik bir kurulun aldığı karar ile ortaya çıktığına işaret etmiştir.

  İlk çıktığında kimsenin dikkatini çekmemiş ve rahatsızlık meydana getirmemişti. Zira eskiden olduğu gibi hicri takvime göre kutlanıyordu. Ancak Fetö zihniyetinin planları devam ediyordu. Kısa bir süre geçmeden Türk milletinin kalbini sızlatacak girişimler başlayacaktı. Nitekim öncelikle 1994 yılından itibaren, diğer dini günlerin aksine miladi takvime göre kutlanmaya başlandı. Oysa Osmanlı Devleti’nde de olduğu gibi asırlardır Mevlid kandili, diğer kandil günlerinde olduğu gibi Hicri takvime göre kutlanırdı.

  Artık Fetö projesini istediği gibi yönlendiriyordu. “Kutlu Doğum Haftasını” bütün illerde düzenlenen panel ve konferanslar ile genişletmeye başladılar. Bir Fransız akademisyenin önerisiyle her yıl farklı gündem ile Peygamberin anlatılmasının uygun olacağı vurgulandı ve bu uygulamaya geçildi. Programlarda neredeyse Peygamber Efendimiz hiç konuşulmuyor güya insanlık idealleri işleniyordu. Şefkat, merhamet, güven, itimat gibi konulara yer veriliyor “evrensellik” mesajları konuşuluyordu.

  Bu arada Diyanet ve İlahiyat camiaları onların girdabına kapılmış gidiyorlardı. Abant toplantıları, KutluDoğum uygulamaları hep onların paralel projeleriydiler.

  Öyle ki Kutlu Doğum Haftası’nın son günü F.G.’nin doğum tarihi (27 Nisan 1941) ile çakıştırılmış ve bu durum ayrı bir tepki meydana getirdiğinden 2008 yılından itibaren etkinlik tarihi bir hafta öne alınmıştı. 2011 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın genelgesiyle okullarda dahi Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri düzenlenmeye başladı.

  Etkinlikler çerçevesinde neler yapılıyordu?

  18 Nisan 2008 tarihli Zaman Gazetesinde Kutlu Doğum haberleri şu şekildeydi: “Vâizelerden Kutlu Doğum Konseri”.

  “İstanbul Müftülüğü Türk Tasavvuf Musikisi Kadınlar Korosu, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle özel bir konser verdi. Koro elli kişilikti. Peygamber sevgisini ilahî ve kasidelerle anlatan kadın korosu izleyenler tarafından büyük ilgi görmüştü. Konserde duygulu anlar yaşayan İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı, başörtülü bayanların konser vermesinin medya tarafından eleştirilmesinin çok yanlış olduğunu söylemişti. Çağrıcı, “Dininin buyruğu olarak giyinmiş başörtülü kadınların konser verdikleri için eleştirilmeleri çok büyük haksızlık…” diye konuşmuştu. Müftülük kadınlar korosu, sınavla alınmış ve özel olarak yetiştirilmiş elli vaize ve Kur’an Kerim hocası kadından oluşuyormuş.

  Diyanet şu soruya cevap vermelidir. Kadınlarımıza dinlerini öğretecek kadrolu vaizeler mi almaktadır? Yoksa hanendeler mi?

  İstanbul’un ilk ve tek bayan müftü yardımcısı Kadriye Erdemli’de fetva makamında yeni içtihatlar yapmaktan geri kalmıyordu. Müziğin İ̇slâm’ın her alanında var olduğunu belirten Kadriye Erdemli, “Ezan zaten kendi başına müzikli bir tebliğdir” demekteydi.

  Acaba tefsirler, hadisler, mezhep imamları ve fetva mecmuaları bu konuda neler söylüyordu. Bayan Erdemli bunları hiç okumuş muydu? Bu âlimler hakkındaki fikirleri neydi?

  Diğer taraftan 2013 yılı Kutlu Doğum Haftası kapsamında; Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü, Eskişehir Müftülüğü ve Fetö mensuplarınca teşekkül ettirilen Yusev, Esed, Edimder ve Emeder dernekleri tarafından “Eskişehir O’nu Okuyor” adlı kitap okuma yarışması düzenlenmişti. Bu yarışma için öğrencilere ve vatandaşlara binlerce ücretsiz siyer kitabı dağıtılmıştı.

  Yarışmada lise öğrencileri, Dr. Reşit Haylamaz’ın “Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz” isimli siyer kitabından sorumlu tutuldular. Bu kitabın 252. sayfasında “Hazreti Peygamber’e iman etmenin, Müslüman olmanın zorunlu bir unsuru olmadığı” inancı işleniyordu. Şöyle ki:

  “Ancak O’nun hedefi, öncelikle bütün insanları rahmet ve şefkatle kucaklayıp, ümmeti arasında da kelime-i tevhidin ikinci yarısını söylemekten kaçınarak kendisini kabul etmese bile La ilahe illallah diyen herkesi buraya getirmekti. Çünkü O (s.a.v), Kim La ilahe illallah derse cennete girer buyuracaktı”.

  Tepkiler üzerine pek çok ilde Milli Eğitim Müdürlükleri ve müftülükler yarışmadan çekildiğini açıklamıştı.

  Yine Diyanete soruyorum: Bütün bunlar sizin isteğiniz ve projeniz mi idi?

  Kutlu Doğum haftasında aynen Türkçe Olimpiyatları gibi şarkılı türkülü organizasyonlar ile bir karnaval havası estirilmeye başlanmıştı.

  En güzel organizasyonu biz yaptık demek için çabalar gösteriliyordu. Bid’ata, harama davetler vardı. Kadın-erkek karışık sazlı dümbelekli peygamber anılması başlamıştı.

  2011 yılında orkestra eşliğinde dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Bey’in katılımıyla gerçekleştirilen “Mevlit Kantat Promiyeri” ise rezaletin ne noktaya geldiğini işaret ediyordu.

  Kutlu Doğum ile Fetö’nün asıl maksadı neydi?

  Onlara göre üç şeye inanan Müslüman olur ve Müslümanlık dairesi içinde kalır:

  Allah inancı, Ahiret inancı ve Küresel değerlere iman!

  Dikkat edilirse Kutlu Doğum konuşmalarının hep küresel değerlere imana getirdiği görülecektir. İmam Hatip Lisesi akaid kitaplarında “Küresel değerler tartışmasız olacak” denilmektedir. Küresel değer olarak tartışmasız olmasını istedikleri kavramları, kutlu doğum programlarında insanların şuur altlarına işlediler. Bir manada gençlere dini inancını buna göre düzelt demek istiyorlardı. Dolayısıyla Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i şerifleri küresel değerler adına feda edilmektedir.

  Hiç karşı gelen olmadı bu olanlara. Çünkü insanlar ehlileştirildi. Sürekli cereyan eden uygulamalar karşısında insanlar duyarsız hale getirildi. Transparan elbiselerle defile oluyor, birileri çalıyor, birileri de salavat söylüyordu. Aynı insanlar neredeydi? Kutlu doğum programlarındaydı.

  Yine diyanete soruyorum bu olanlara bir kez olsun karşı geldi mi? Bir bildiri yayınladı mı? Hayır. Sessiz kaldıklarına göre demek ki tasvip ediyorlar.

  Diyanetin sendikası “kutlu doğum diye bir şey yoktur, bu bidattir” diye kitapçık hazırlayıp dağıtmıştı. Bunu da mı inkâr edecekler?

  Dikkat edin! Milli Eğitim Bakanlığı yerinde bir kararla kutlu doğum programlarını kaldırdı. Fakat Diyanet ve İlahiyat camiası nedense direnmektedir.

  Direnme bir yana 25 yıldır Gülen örgütü içinde yer alan Prof. Dr. Ahmet Keleş Bey “Kutlu Doğum Haftası Fetö projesidir” diyerek itirafta bulunurken Diyanet sahiplenmeye çalışmaktadır.

  Diyanet bütün bunlara rağmen Kutlu Doğum Haftasını kendi projesi görüyorsa biz de Diyaneti bütün bu organizasyonların sahibi olarak görmekten ve Fetö’nün bütün icraatlarının hamisi bilmekten başka bir şey yapamayacağız.

  Zira biz bunu sadece bir Fetö projesi olarak gördüğümüz için değil İslam’ı bozan, İslam’ı yıkan, dinin içini boşaltan, dini yozlaştıran, Peygamber Efendimizi anmak ve anlatmak için değil onu hakiki anlamaktan uzaklaştıran sinsi bir plan olarak görmekteyiz.

  Yirmi sekiz yıllık Kutlu Doğum Haftası uygulamaları da bunun ispatından başka bir şey değildir!

  Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil

  19.04.2017[Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Kayıt olmak için tıklayın]

 2. #2
  Paylaşımcı Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesajlar
  1.432
  Tecrübe Puanı
  11

  Standart Cevap: Milli Eğitim Bakanlığı Kaldırdı DİYANET DE KALDIRACAK

  Ben bu konuda bahsi geçen yazılara çok şaşırdım. sadece yapmayın demekten başka bir şey diyemem.

+ Cevap Ver

Benzer Konular

 1. Hilafeti kim kaldırdı - Hilafetin manası nedir
  By MuHaMMeD in forum Serbest Bölüm
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-23-2011, 01:54 PM
 2. Dışışleri Bakanlığı duruma el koydu
  By Karani in forum Güncel Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-22-2010, 12:28 PM
 3. Milli Piyango kumarı nedir
  By Karani in forum Serbest Bölüm
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-19-2010, 06:44 PM
 4. Peygamberimiz Müslümanlardan zorluk.kaldırdı
  By Karani in forum Efendimizin (SAV) Güzel Ahlakı
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-02-2010, 07:21 PM
 5. Milli olan her is dinimidir...
  By gultanesi in forum Serbest Bölüm
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-10-2009, 05:51 PM

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
^

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379